Yerli otomobilin özellikleri ve fiyatı

Yerli otomobilde artık sona doğru yaklaşıldı. 27 Aralık’ta ön gösterimi yapılan yerli otomobilin özellikleri ve fiyatı nasıl olacak? İşte detaylar…

27 Aralık’ta ön gösterimi yapılan yerli otomobilin özellikleri ve fiyatı şimdiden insanların merakında.

Turkcell, BMC, TOBB, Zorlu Holding ve Anadolu Grubu’nun ortaklığında açılan TOGG (Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu) tarafından yapılan araçta ileri teknoloji kullanılması en büyük özelliklerinden biri. Fiyatı ise normal araçların fiyatında olup elektrikli olacağı için mazot ihtiyacına gerek kalınmayacak.

TOGG’UN C-SUV modelli yerli otomobili

Ayrıca yerli otomobilin fabrikası Bursa’nın Gemlik ilçesinde olacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, fabrikanın yapımına başlanıldığını açıkladı ve yerli otomobil için ön sipariş açılacağını halka duyurdu.

Yerli Otomobil Tanıtım Videosu

İşte 27 Aralık’ta Gebze’de ön gösterimi yapılan yerli otomobilin özellikleri ve fiyatı hakkında bilgiler…

1. Otomobil tamamen elektrikli olacak, benzinli ve dizel seçenekleri olmayacak. Bu şekilde kullanıcılar için yakıt tasarrufu sağlanacak.

2. Yerli otomobil sürekli internete bağlı kalacak şekilde tasarlandı. Bu demek oluyor ki otonom sürüş bu otomobilde aktif olacak. Ayrıca araç parçalarına gelen güncellemeler otomatik olarak yapılacak ve kullanıcı uğraştırılmayacak.

3. Üretilen ilk araç modelde iki tip görebileceğiz. C-SUV ve C-Sedan şeklinde olacak. C-SUV modeli kırmızı, C-Sedan modeli ise gri renkte olacak. Araç geniş ve konforlu olacak.

Yerli otomobilin iç görünümü.

4. Aracın trafiğe çıkış tarihi ise 2022 yılı olacak. Bu yıla kadar gerekli altyapılar oluşturulup elektrik istasyonları yapılacak ve araçların sarj problemi olmayacak.

5. Yerli otomobilin ön gösterimden önce paylaşılan far fotoğrafında; LED detayını, Xenon ampulü, 8’li projektörü görmek oldukça mümkün. Farlarda dizaynın sert ve güzel olduğunu görebiliyoruz. Ayrıca fardaki “lale” motifi oldukça güzel görünüyor.

TOGG’un resmi Twitter hesabında paylaşılan yerli aracın farları

6. Araçta kameralı ayna sistemi olacak ve park sistemi oldukça rahatlaşacak.

7. Yerli otomobilin fiyatı 2022 şartlarında küresel pazar neyi gerektiriyorsa o fiyata uygunlukta olacak. Şu an çıkacak olsaydı ideal fiyatı 150 bin TL ile 200 bin TL arasında olacaktı. Bu fiyatlara göre 2 sene sonraki küresel pazarı beklemek gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Yazı

Doğu Türkistan'da neler oluyor?

Sonraki Yazı

2019'un trend yiyecekleri nelerdi?

İlgili Yazılar
Daha Fazla Oku

Steam yaz indirimleri başladı!

Steam‘i kullanan milyonlarca bilgisayar kullanıcısının her yıl sabırsızlıkla beklediği Steam yaz indirimleri sonunda başladı. Bünyesinde milyonlarca oyun bulunan…