Kapat

Türk yayıncılar kaç para kazanıyor?

Anasayfa
Teknoloji Türk yayıncılar kaç para kazanıyor?

Türk yayıncılar kaç para kazanıyor gibi soruları hepimiz sormuşuzdur ara ara ancak kazandıkları rakamlar Twitch kuralları yüzünden gizli kalmak durumunda kalmıştır. Ancak son 3 ayı göze alarak ortalama izleyici sayıları bizlere ipucu verebilir.

Yayıncılık işi bilindiği üzere kolay bir iş değil. Yüzlerce yayın ve binlerce saat kamera karşısında olan bu kişiler emeklerinin karşılığını ne kadar alıyor? Yayıncıların net kazançlarını söylememiz mümkün değil ancak son 3 ayda ortalama seyirci sayısından sizler tahmin edebilirsiniz diye düşünüyoruz. Gelin bir bakalım, Türk yayıncılar kaç para kazanıyor?

Not: Yayıncının geliri yayın sırasında verilen reklam, abone sayısı, sponsor desteği gibi değişkenler nedeniyle kesin olarak hiçbir zaman bilinemez.

1. Elwind

Elwind

Riot Games’in oyunlarından League of Legends oyununu profesyonel sahalarda oynayan Elwind kariyerine yayıncı olmakla devam etti. Sahalarda tanınırlığı ve oyunlardaki kabiliyeti sayesinde 457,397 takipçi sayısına ulaştı. Yaptığı uzun yayınlarda ortalama olarak 10,568 kişi tarafından izlenerek listede birinci sıraya oturuyor.

Yayıncı adresi: twitch.tv/elwind

2. KendineMuzisyen

Kendine Müzisyen

Oyun oynamakta diğer yayıncılar kadar başarılı olamasa da yaptığı yayınlarda ki matraklığıyla kişileri kendisine bağlamıştır. Kısa süre içerisinde 803,392 kişiye ulaşmış ve ortalama olarak 7,037 kişi tarafından izlenmektedir.

Yayıncı adresi: twitch.tv/kendinemuzisyen

3. Mithrain

Mithrain

Mithrain, PlayerUnknown’s Battleground oyununu Türkiye’de en profesyonel şekilde oynayarak Twitch topluluğuna kendisini tanıtmış daha sonra çeşitli oyunlarda oynamaya başlamıştır. Mithrain kısa sürede yakaladığı 826,607 takipçi sayısıyla başarılı bir kariyer yapmış ve ortalama olarak 6,335 kişiye yayın yapmanın keyfini yaşamakta.

Yayıncı adresi: twitch.tv/mithrain

4. Jahrein

Jahrein

Mükemmel ve gizemli hikayeleriyle takipçilerini büyülemeyi başarmış olan Jahrein anlık olarak 1,120,376 takipçi sayısı ile wtcN’den sonra geliyor. Oyunlarını oynarken olanları kendi anlatımıyla yorumlaması izleyen kişileri ona bağlıyor. Jahrein son üç ayda açtığı yayınlarda ortalama olarak 6,071 kişi tarafından izlenmiş.

Yayıncı adresi: twitch.tv/jahrein

5. wtcN

wtcN

Uzun yıllar Riot Games’in League of Legends oyununu profesyonel olarak oynaya wtcN anlık olarak 1,200,904 takipçi sayısı ile Twitch Türkiye’de en çok takip edilen kanalın sahibi durumunda. wtcN yaptığı yayınlarda 4,962 kişiye ev sahipliği yapıyor.

Yayıncı adresi: twitch.tv/wtcn

6. Elraenn

Elraenn

Son günlerde Walking Dead oyununu oynamasına rağmen kendisi de çeşitli türden oyunlar oynayarak izleyicilerini eğlendirmeyi başarıyor. 463,253 takipçi sayısına sahip olan Elraenn, son üç ayda yaptığı yayınlarda ortalama olarak 3,790 kişi tarafından izleniyor.

Yayıncı adresi: twitch.tv/Elraenn

7. JrokezFTW

JrokezFTW

Her türden oyunu oynamayı ve yayınlamayı başaran JrokezFTW anlık olarak 210,610 takipçi sayısına sahip. Yayınları son üç ayda ortalama olarak 2,959 kişi tarafından anlık izlenme sayısına sahiptir.

Yayıncı adresi: twitch.tv/JrokezFTW

Kaynak: sullygnome

0 0 0 0 0 4

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir