Telegram’da görüldü ve son görülme nasıl kapatılır?

Telegram’da görüldü ve son görülme bilgisi işimize çokça yarayan seçeneklerdendir. Son görülme bilgisini kapatabilirmiyiz? Telegram’da indirilen dosyalar nereye gidiyor? Sorularını sorduğumuz ve cevapladığımız yazımıza geçelim.

Telegramda görüldü nasıl anlaşılır? Telegram uygulaması ile whatsapp uygulaması arasında görüldü özelliğinin bazı farkları var. Telegramda görüldü bilgisi kolay yoldan öğrenilebilir.

Whatsapp’ta görüldü bilgisi mavi çift tıkla anlaşılabilir ancak Telegram’da görüldü bilgisi bunun daha basite indirgenmiş halidir. Telegramda görüldü bilgisi çift tik olduğunda anlaşılır.

Telegram’da görüldü nasıl anlaşılır?

Telegram'da mesajın okunduğunu nasıl anlarım?
Telegram’da mesajın iletildiğini nasıl anlarız?

Yani kısacası Telegramda mesajın okunduğunu nasıl anlarım diye soranlara söyleyebiliriz;

🕐 – Saat işareti mesajın henüz gönderilmediğini söyler.
✔- Telegram’da tek tik işareti mesajın gönderildiğini ancak okunmadığını söyler.
✔✔ – Telegram’da çift tik ise mesajın gönderildiğini ve okunduğunu belirtir.

Eğer işine yaradıysa yorum yapmayı unutma!

Telegram’da okundu bilgisi nasıl kapatılır, kapatılabilir mi?

Whatsapp’ta okundu bilgisi kapatılabilir ancak Telegram için aynı şeyi söylemek henüz mümkün değil.

Telegram’da okundu bilgisi kapatılamaz. Uygulamanın yaratıcıları bu konu hakkında henüz bir bilgi vermiş değil. Telegram’da da görüldü bilgisini kapatmak herkes içi belirli bir öneme sahiptir.

Eğer Telegram kullanıcıları son görüldü ya da okunan mesajların görülmemesi için bir şey yapmazsa uygulamadan çıkışlar muhtemeldir.

Telegram’da son görülme nasıl kapatılır?

telegram son görülme kapatma
Telegram’da son görülme özelliği nasıl kapatılır?

Adım 1: Telegram’da son görülme özelliğini kapatmak için Telegram’a giriş yapın. Daha sonra sol üst köşede bulunan üç yatay çizgiye tıklayın. Karşınıza çıkacak menüden “Ayarlar” ve ardından “Gizlilik ve Güvenlik” sekmelerine tıklayın.

Adım 2: Gizlilik ve Güvenlik bölümünden “Son görülme ve Çevrimiçi” seçeneğine tıklayın. Son görülmeyi kimler görebilir sorusunun altında bulunan “Herkes, Kişilerim ya da Hiçkimse” seçeneklerinden birisini seçerek Telegram’da son görülme bilgisini, özelliğini kapatabilirsiniz.

Telegram’da “last seen recently” ne demek? Last seen recently yakın zamanda görüldü demektir. Eğer yakın zamanda görüldü bilgisini alıyorsanız muhtemelen engellenmediniz. Kullanıcı bir süredir uygulamayı kullanmıyor olabilir. Şansınızı deneyin ve bir mesaj atın. Kim bilir belki de engellenmemişsinizdir.

Telegram’da “last seen a long time ago” ne demek? Last seen a long time ago en son uzun zaman önce görüldü demektir. Telegram’da kullanıcının profilinde bu bilgiyi görüyorsanız ya sizi engellemiştir ya da uygulamayı uzun süredir kullanmıyordur. Engellendiğinizi anlamak için kişiye mesaj atabilir ya da cep telefonundan arayıp direkt olarak engelleyip engellemediğini sorabilirsiniz.

Telegram’da indirilenler nereye gidiyor?

Telegram’da indirilenler nerede ya da nereye gidiyor diye soruyorsanız doğru yerdesiniz. Konuşmalardan indirilen dosyalar, müzikler, fotoğraflar ya da videolara şu şekilde ulaşabilirsiniz.

Dahili depolama alanı > Telegram > Telegram Belgeleri (Documents)

Bu birinci yöntemdi. Anlattığımız yöntemde dosyaları bulmanız zorlaşabilir. İsimleri de farklı kaydolabileceği gibi yanlışlıkla silebilirsiniz. Bunun yerine Telegram’da bir şey indirildiğinde, indirmek istediğiniz dosyanın sağ köşesinde bulunan üç noktaya tıklayın. Ardından indirilenlere kaydet seçeneğine tıklayın. Bu sayede indirdiğiniz dosyaların nerede olduğunu daha rahat anlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Yazı

Nasıl Influencer Olunur: Sosyal Medyada Influencer Olmanın 10 Kolay Adımı

Sonraki Yazı

Lensler Hakkında Bilgi

İlgili Yazılar