Tüm zamanların en iyi kart oyunu Hearthstone nasıl oynanır?

Kart oyunlarını bir üst seviyeye çıkaran Hearthstone, Blizzard oyun şirketinin bir yapımıdır. Hearthstone oyununu oynamak aslında çok basittir. Gerekli kısımları öğrendikten sonra Hearthstone çocuk oyuncağı gibi gelecek. Hearthstone nasıl oynanır? Gelin birlikte bakalım.

Hearthstone nedir?

Hearthstone bir dijital kart oyunudur. Her oyuncunun belirli kartlara sahip olması gerekmektedir. Oyunun içinde çeşitli oyun modları bulunmaktadır. Standart, Wild, Arena ve Battlegrounds bunlardan bazılarıdır.

Hearthstone nasıl oynanır?

Öncelikle şunu söylemek gerekir ki Heartstone oyununu hem mobil cihazlarınızdan hem de bilgisayarınızdan oynayabilirsiniz. Oyunda maalesef Türkçe dil desteği yoktur bu yüzden Türk oyuncular sıkıntı çekmektedir.

Oyunu oynamak için ilk adım eğitim bölümünü tamamlamak olacaktır. Eğitim bölümünü tamamladıktan sonra belirli bir altın sayısına ulaşacaksınız. Bu altınlarla çeşitli şeyler yapabilirsiniz.

Standart Oyun Modu

Standart oyun modunu oynamak için bir desteye ihtiyacınız olacak. Eğer para yatırmadan bir deste kullanmak istiyorsanız hsreplay ve hearthpwn gibi sitelerden size uygun desteleri bulabilirsiniz. Şansınız yaver giderse altınlarınızı kullanarak açacağınız paketlerden efsanevi kartlar çıkartabilir ve bunları destenizde kullanabilirsiniz.

Arena Oyun Modu

Bu oyun moduna 150 altın yatırarak girebilirsiniz. Oyun sizden 30 tane kart seçmenizi isteyecek. Her defasında üç kart gösterecek ve sizden birisini seçmeniz istenecek. En iyi kartları seçerek destenizi oluşturduktan sonra diğer oyuncularla savaşabileceksiniz.

Battlegrounds Oyun Modu

Hearthstone’u bedava oynamak isteyenler için bu mod oldukça önemlidir. İlk başta size 4 ya da ücret ödemeyenler için 2 karakter gösterilecek ve sizden birisini seçmeniz istenecek. Karakterlerin ayrı özel gücü olduğunu unutmayın. İlk el bir kart seçmeniz gerekecek. Daha sonraki ellerde ise seviyenizi yükselterek daha güçlü kartlara ulaşmaya çalışacaksınız. Bir karttan üç tane toplarsanız aynı kartın daha güçlü bir hali ve ekstra olarak bulunduğunuz seviyeden bir kart verilecek.

Hearthstone Türkçe dil desteği var mı?

Oyunun üreticisi olan Blizzard maalesef Türkçe dil seçeneği sunmamakta. Türk oyuncuların son derece üzgün olduğu aşikar. Bu oyun kart oyunları arasında en iyi olmaya aday ancak dil sorunu oyuncuları geride bırakıyor.

Biz burada sizler için oyunun içindeki önemli noktaları çevirmeye çalıştık.

  1. Battlecry: Bunun yazılı olduğu kartları oynadığınızda bir etki yaratır. Oynanmadan etkisi ortaya çıkmaz. Bir kartı güçlendirebilir ya da bir kart çekebilirsiniz.
  2. Deathrattle: Bunun yazılı olduğu kartlar öldüğü zaman masaya bir etkisi olur. Bir kart çekebilir ya da yeni bir kart bunun sayesinde siz hiç bir şey yapmadan oynanabilir.
  3. Combo: Bunun yazılı olduğu kartların artısı vardır. Ancak bu kartı oynamadan önce farklı bir kart oynamanız gerekiyor.
  4. Discover: Bunun yazılı olduğu kartlar yeni bir kart keşfetmenizi sağlar.
  5. Overload: Bunun yazılı olduğu kartları oynarsanız bir sonraki elde daha az mana ile oyuna başlarsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Yazı

Gelin saçı modelleri 2021 yılındaki düğünlere damga vuracak!

Sonraki Yazı

Ünlü ressamlar ve tablolarının hikayelerini duyanlar şaşırıyor!

İlgili Yazılar