Mi Wifi Range Extender Pro İncelemesi

Mi Wifi Range Extender Pro incelemesi sizler için yapıldı. Peki Mi Wifi Range Extender Pro özellikleri nedir, kurulumu, kullanımı ve hızı nasıl?

Wifi güçlendirmek için Mi Wifi Range Extender Pro almayı düşünüyorsanız yazımızı sonuna kadar okuyun ve kararınızı ona göre verin!

Mi Wifi Range Extender Pro İncelemesi

Mi Wifi Range Extender Pro, Mi Wifi Range Extender Pro inceleme, Mi Wifi Range Extender Pro incelemesi, Mi Wifi Range Extender Pro özellikleri, Mi Wifi Range Extender Pro alınır mı, Mi Wifi Range Extender Pro hızı, Mi Wifi Range Extender Pro kurulumu, Mi Wifi Range Extender Pro kullanımı, Mi Wifi Range Extender Pro farkı,
Mi Wifi Range Extender Pro İncelemesi

Konusunu ele aldığımız Mi Wifi Range Extender Pro incelemesi sizler için yapıldı, gelin bakalım…

Mi Wifi Range Extender Pro Kurulumu ve Kullanımı

Mi WiFi Extender Pro’yu kurmak, önceki Mi WiFi Extender’larla aynı işlemdir. Sadece takın, Mi Home uygulamasını indirin ve cihaz listesinde “WiFi Extender Pro” yu arayın. Genişleticinin WiFi ağına bağlanmanız istenecek. Sonra, işini yapması için bırakın.

Kurulum tamamlandığında, gösterge ışığı yanıp sönen sarıdan kesintisiz maviye dönecektir. Olmazsa, kurulumun başarısız olduğu ve işlemi tekrarlamanız gerektiği anlamına gelir. Pro’nun 5 GHz WiFi’yi desteklemediğini unutmayın, bu nedenle bunu denerseniz kurulum işlemi başarısız olur. Bağlandıktan sonra, fişini çektikten sonra bile evinizin WiFi ağıyla eşleşmiş olarak kalacaktır. WiFi ağını değiştirmek için, bir pim ile sıfırlama düğmesine uzun basın ve ışık sarıya dönmeli ve tekrar kuruluma hazır olduğunu belirtmelidir.

Uygulamada yapabileceğiniz birden çok şey var. Evin içinde dolaşırken yönlendirici ve genişletici ağı arasında sorunsuz bir geçiş sağlayan orijinal WiFi ağıyla aynı ağ adını kullanmanıza izin veren WiFi dolaşımını etkinleştirebilirsiniz.

Ardından, genişleticinin WiFi ağ adını ve şifresini uygulamadan değiştirebilirsiniz. Ayrıca, genişleticiye hangi cihazların bağlı olduğunu kontrol edebilirsiniz. Uygulamada birkaç özellik daha var, ancak bunları burada ele almayacağım.

Mi Wifi Range Extender Pro Hızı Nasıl?

Tıpkı Mi WiFi Extender 2 gibi, Mi WiFi Extender Pro, adındaki “pro” olmasına rağmen 5GHz WiFi’yi desteklemiyor. Bu fiyat noktasında bu beklenen bir durumdur.

Sadece 20-30Mbps indirme / yükleme alıyorsanız şok olmayın. Hayır, Xiaomi yalan söylemedi, Mi WiFi Extender Pro 300Mbps WiFi’yi destekliyor. Sorun, 2,4 GHz WiFi sınırlamalarında yatıyor.

Darboğaz, yönlendiricinizden 2,4 GHz WiFi hızıdır; teorik olarak, bir WiFi genişletici bunun yarısına kadar hızlara ulaşabilir. Ve gerçekten de, Mi WiFi Extender Pro’da neredeyse yarıya yaklaşıyoruz. Bu test için odamın hemen dışına taktırdım. Hafta içi normal bir gecede, yönlendiricimin 2,4 GHz WiFi’si bana maksimum 50 Mb / sn yükleme / indirme hızı sağlıyor. Bu, odamdayken 10Mbps’nin altına düşer. Pro ile, oldukça önemli bir gelişme olan odamdan yaklaşık 20Mbps alabiliyorum.

Zaten bir Mi WiFi Extender 2’niz varsa ve WiFi hızlarınızı Mi WiFi Extender Pro ile artırmak istiyorsanız, bunu yapmayın. Hız söz konusu olduğunda iki WiFi genişletici arasında çok az fark var.

Mi Wifi Range Extender Pro Farkı Ne?

Pro, uygulamaya ihtiyaç duymadan otomatik güncelleme yapabilir. Kulağa pek hoş gelmiyor, ancak şu şekilde düşünün: Güncellemeler otomatik değilse, bunları ne kadar kontrol edersiniz? Eğer bir güvenlik meraklısıysanız, bu özelliği seveceksiniz.

Ardından Pro, Xiaomi’ye göre orijinal Mi WiFi Extender’daki 16 cihazdan bir seferde 64 cihaza kadar bağlanabilir. Ancak Xiaomi yalnızca 24 cihaza kadar bağlanmanızı önerir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Yazı
diyetisyen fiyatları 2021

2021 Yılı Diyetisyen Ücretleri - Diyetisyene gitmeden kilo verilir mi?

Sonraki Yazı
diyet yapmadan kilo vermek

Diyet Yapmadan Kilo Vermek

İlgili Yazılar