League of Legends: Wild Rift nasıl oynanır?

League of Legends: Wild Rift çıktı. Peki bu oyun hakkında neler biliyoruz? Oyunun ara yüzü sıradan bir kullanıcı için karmaşık gelebilir. Her ne kadar moba oyunlara alışkın olsakta League of Legend Wild Rift‘in bir çok bölümü var ve bu da kafanızı karıştırabilir. League of Legends: Wild Rift nasıl oynanır?

Yeni başlayanlar için adım adım en basitinden en zoruna kadar oyunun bütün ara yüzünü sizlere bu yazımızda tanıttık. Size kalan bunları okuyup oyunu tam verimiyle oynamak. League of Legends: Wild Rift nasıl oynanır? Gelin hep birlikte bakalım.

Oyna Butonu

En basitinden başlıyoruz. Oyuna girdiğinizde sağ alt köşe de “Oyna” butonunu görüyoruz. Oynaya tıkladığımızda karşımıza dört farklı seçenek çıkıyor.

 • Ranked
 • Normal: PVP, Co-op vs. Botlar
 • Antreman: Eğitim, Pratik yapma
 • Özel: Kör Seçim, Taslak Seçim

Ranked bölümünde rekabetçi modunda oynayarak rank seviyenizi yükseltebilir veya düşürebilirsiniz. Eğer hiç tecrübeniz yoksa PVP modu ya da botlara karşı oynamanızı tavsiye ederiz.

Ekranın sol üst tarafında bulunan soru işareti simgesinin yanında bir simge daha görüyorsanız şanslısınız çünkü bu sizin XP Boost’a sahip olduğunuz anlamına gelir. XP Boost ranked oyunlarda rütbenizin daha hızlı yükselmesi demektir.

Antreman modunda oynayarak yeni ödüller almayı unutmayın. Antreman alanında yeni kahramanları deneyebilir kendinizi geliştirebilirsiniz.

Mağaza

 • Öne Çıkanlar
 • Şampiyonlar
 • Skinler
 • Eşyalar
 • Poro Mağaza

Gelelim şimdi alt menüye. Oyun giriş ekranının sol alt köşesinde bozuk paraların simgesini göreceksiniz. Şimdi oraya tıklayın. Karşınıza beş tane seçenek çıkacak. Mağazada aradığınız skinler, şampiyonlar ve farklı eşyalar bulabileceksiniz.

Ekranınızın üst kısmında bir alışveriş sepeti göreceksiniz. Bu seçenekte arkadaşınıza istediği bir skini veya şampiyonu hediye edebileceksiniz.

Poro mağazasında sahip olduğunuz Poro coinlerini skin ve çeşitli şeyler almak için kullanabilirsiniz. Ayrıca Poro enerji olarakta kullanabilirsiniz. İstediğiniz bir şey varsa şimdi alın çünkü mağaza her yedi günde bir kendini yeniliyor.

Koleksiyon

 • Şampiyonlar
 • Skinler
 • Kişiselleştirme
 • Emotelar

Giriş sayfasında ortasında yıldız bulunan kitap simgesine tıkladığınızda buraya yönlendirileceksiniz. Burada sahip olduğunuz şampiyonları, skinleri ve sahip olduğunuz diğer şeyleri görebilirsiniz. Ayrıca sahip olduğunuz şampiyonların seviyelerini de görebilir, az kullandığınız şampiyonları bir dahaki oyun geliştirmek için seçebilirsiniz.

Kişiselleştirme bölümünden Poro mağazasından aldığınız eşyaları değiştirebilirsiniz. Çeşitli oyun içi size özel olan animasyonları değiştirebilir sevmediğiniz efektleri kapatabilirsiniz.

Emotelarda sahip olduğunuz çeşitli emotelar bulunuyor. Otomatik modu seçtiğinizde siz hiç bir şey yapmadan oyun içinde kendi kendine emotelar oynatılır.

Teçhizatlar

Kalkan ve kılıç karışımlı olan simge “Teçhizatlar” bölümüne bağlıdır. Bu bölümde şampiyonlarınızın rünlerini düzenleyebilirsiniz. Eşyaları seçebilir, büyüleri değiştirebilirsiniz. Yandan açılan ok şeklindeki menüye tıkladığınızda seçenekler karşınıza çıkacak. En iyi oyun tecrübesi için en uygun modelleri seçmeyi unutmayın.

Eğer oyunda tecrübeniz yoksa ve detaylarla uğraşmak hoşunuza gitmiyorsa önerilen butonuna tıklamanız yeterli. Oyun sizin için tüm işlemleri yapacak ve sizi oyuna hazır hale getirecek.

Lider Tablosu

 • Ranked
 • Şampiyon

Bu sekmede arkadaşlarınız arasından kaçıncı sırada olduğunuzu görebilirsiniz ya da server seçeneğine tıklayarak tüm oyuncular arasından kaçıncı sırada olduğunuzu görebilirsiniz. Bu sekmenin en güzel seçeneği ise lider tablosunda ilk sıralarda yer alan oyuncuları görebilir ve şampiyonları için hangi rünleri ve büyüleri kullandıklarını görebilirsiniz. Bu sayede onların kullandıkları seçenekleri kullanabilir ve oyun tecrübenizi geliştirebilirsiniz.

Kasa

Kutu şeklinde olan simgeye tıkladığınızda kasaya geleceksiniz. Burada oyunlarda kazandığınız ödülleri bulacaksınız. Ayrıca ödül kutuları da burada bulunuyor. Kutuları açarak yeni skinler elde edebilirsiniz.

Görevler

 • Standart
 • Challenge
 • Haftalık Puanlar

Son olarak oyna butonunun altında bulunan simge sizi görevlerinize götürecektir. Burada standart görevlere bakabilir ve tamamlamak için gerekli adımları takip edebilirsiniz. Haftalık görevlerle de puanlar kazanın ve oyununuzu yeni ödüllerle süsleyebilirsiniz.

League of Legends: Wild Rift Resmi sitesine gitmek için tıkla!

Devamı gelecek…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Yazı

Fatma Seher Erden (Kara Fatma) kimdir?

Sonraki Yazı

Ücretsiz Robux veren siteler

İlgili Yazılar
Daha Fazla Oku

FM 2021 genç yetenekler

FM yani Football Manager 2021 oyunu oynayanlar için hazırladığımız genç yetenekler listesi sizlere kariyerinizde yön verecek! FM 2021…