iPhone 13 söylentileri insanları heyecanlandırıyor!

iPhone 13 söylentileri büyük bir heyecan oluşturdu diyebiliriz. Büyük tasarım değişiklikleri muhtemelen bir sonraki iPhone için olmayacak, ancak insanlar çentikteki söylentiler, kamera çıkıntısı ve potansiyel bir balonlu pembe renk konusunda cazip hale geliyor. Şimdiye kadar, bir dizi söylenti, sızıntı ve çeşitli inandırıcılığa sahip güzel yorumlar gördük. Apple’ın Eylül ayında bir etkinlikte iPhone 13’ü (veya adı buysa iPhone 12S’yi) görmesini bekliyoruz.

Son iPhone 13 söylentileri çoğu telefonun tasarımı etrafında dönüyor. İPhone 13 pembe mi gelecek ? Çentik zayıflayacak mı? Kamera canınızı sıkacak mı? Yıldırım limanı meraya çıkarılacak mı? Ve Apple’ın 2021 serisinden başka ne bekleyebiliriz? Analist Ming-Chi Kuo’ya göre bu yıl yine dört model görmeyi beklemeliyiz: iPhone 13, iPhone 13 Mini, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max – tıpkı iPhone 12 serisi gibi.

Tüm bu iPhone 13 tasarım söylentilerini , kamera söylentilerini ve heyecan duyduğumuz diğer iPhone 13 özelliklerini ve özelliklerini bir araya getirdik. Apple bir sonraki amiral gemisini tanıtmadan önce dört veya beş ay daha spekülasyon yapmalıyız, bu yüzden kemerinizi bağlayın ve okuyun. Yeni bilgiler mevcut oldukça bu hikayeyi güncelleyeceğiz.

iPhone 13 Çıkış Tarihi: Eylül Ortası

Şimdiye kadar, Apple’ın bir sonraki iPhone’unu ne zaman görmeyi bekleyebileceğimize dair resmi veya gayri resmi bir kelime yok. Nisan ayında yayınlanan bir rapor, iPhone’ların yeni yongalarının üretiminin planlanandan önce çalıştığını ve iPhone 13’ün piyasaya çıkış tarihini Apple’ın salgın öncesi zaman çizelgesine geri koyduğunu ileri sürdü. Genellikle, Apple’ın iPhone olaylarının ne zaman gerçekleşeceğini bir dereceye kadar doğrulukla tahmin edebilir ve buna göre bir çıkış tarihi tahmin edebiliriz.

Ancak 2020 farklı bir hikayeydi. Koronavirüs salgını nedeniyle üretimdeki gecikmeler sayesinde, iPhone olmadan sekiz yıldır ilk Apple etkinliği oldu . Ancak bu yıl Kuo, Apple’ın tedarik zinciri için her zamanki gibi işlerin olacağını tahmin ediyor. Durum buysa, iPhone 13’ü Eylül ayında bir etkinlikte görmeyi bekleyebiliriz.

Elimizdeki bilgileri sentezleyelim: 

  • Apple, etkinliklerini Salı veya Çarşamba günleri düzenlemeyi sever.
  • iPhone çıkış tarihleri ​​genellikle Apple’ın duyurularından bir buçuk hafta sonradır.
  • Genel olarak, yeni iPhone’lar Eylül ayının üçüncü haftasında, bir Cuma günü piyasaya sürülür.

Apple’ın bir sonraki amiral gemisinin adı iPhone 13 olmayabilir!

Şimdilik “iPhone 13” adıyla gidiyoruz, ancak lakap kesin bir şey değil. Yüksek binaların batıl inançlar nedeniyle 13. katı asansör düğmelerinden çıkarma eğiliminde olduğu düşünüldüğünde, Apple kendi triskaidekafobisine yenik düşebilir ve 13 sayısını atlayabilir.

iPhone 13 Fiyat Tahmini: iPhone 12 ile aynı olabilir veya daha düşük!

Apple’ın iPhone 12 serisi, operatörler ve depolama yapılandırmaları arasında daha da fazla varyasyonla birlikte dört fiyata dört telefon içeriyordu. Başlangıçta, temel iPhone 12 taşıyıcı modeli, büyük ölçüde 5G desteğinin eklenmesinden dolayı 2019’daki iPhone 11’e göre 100 dolar artışla 799 dolara mal oldu. İPhone 13’ün bu kadar büyük bir teknik yükseltmeye sahip olması beklenmediğinden, analistler 2021 için benzer bir fiyat yapısı öngörüyorlar.

Apple’ın bir sonraki telefon serisinin fiyatını düşürmeyi düşünebileceği konusunda bazı spekülasyonlar var. Samsung’un Galaxy S20 FE ve Google’ın Pixel 5’i gibi 2020’de daha uygun fiyatlı modeller piyasaya sürerek birçok rakip ekonomik gerileme vesilesiyle yükseldi: Her ikisi de iPhone 12 Mini ile aynı fiyata , ancak iPhone 12’den yaklaşık 100 $ daha düşük. yeni piyasaya sürülen Samsung Galaxy S21 , öncekinden 200 $ daha düşük bir fiyat etiketi ile övünüyor.

iPhone 12’nin satışı, Apple’ın iPhone 13’ü fiyatlandırmada alabileceği yönü gösterebilir . Öngörülen 2020 “süper döngüsü” Apple’ın beklediği gibi gerçekleşmiş görünüyor: Ekim ayında iPhone 12 ve 12 Pro, en çok satan birinci ve ikinci 5G oldu. dünya çapında telefon modelleri . Ve Apple geçtiğimiz günlerde iPhone 12’nin şirket tarihindeki en büyük gelire ve kâra yol açtığını duyurdu.

Tasarım: iPhone 13 muhtemelen tanıdık gelecek!

iPhone 13 söylentileri, iphone, iphone 13, apple, iphone 13 özellikleri, iphone 13 ne zaman çıkacak, iphone 13 çıktı mı, iphone 13 fiyatı,
iPhone 13 Söylentileri

Twittersphere’in etrafında dolaşan ve söylentilere göre iPhone 13 tasarımlarını gösteren bir dizi render zaten var. MacRumors’tan en son, iPhone 13 ve 13 Pro’nun yeniden boyutlandırılan kamera çıkıntısını ve önceki modellere kıyasla artan kalınlığını gösteriyor. MacRumors’a göre, iPhone 13’ün kamera çıkıntısı, belki de lidar gibi yakında çıkacak kamera yükseltmelerini karşılamak için biraz daha kalınlaşıyor.

Twittersphere, Mayıs ayı başlarında Peng Phones adlı bir hesabın, bir balonlu sakız pembe iPhone 13’ün sızdırılmış olduğu iddia edilen bir görüntüsünü yayınladığında dolup taşmıştı, ancak görüntü sadece temenni ve biraz Photoshop uygulaması olabilirdi. İPhone 13’ün potansiyel renkleri hakkında henüz pek bir şey duymadık.

iPhone 13’ün söylenti boyutları:

  • iPhone 13 Mini: 5,4 inç
  • iPhone 13: 6,1 inç
  • iPhone 13 Pro: 6,1 inç
  • iPhone 13 Pro Max: 6,7 inç

İPhone 13 için daha iyi yakınlaştırma yetenekleri

2020 serisinin kamera tekliflerindeki zayıf bir nokta, yakınlaştırma teknolojisiydi. İPhone 12 Pro Max yalnızca 2.5x optik yakınlaştırma özelliğine sahipti – karşılaştırma için Samsung Galaxy S20 Ultra ve şimdi S21 Ultra, her ikisi de 100x yakınlaştırma sunuyor (optik ve dijitalin bir karışımı olmasına rağmen).

ETNews’e göre, iPhone 13 potansiyel olarak daha büyük bir kamera çıkıntısı gerektirmeden daha geniş bir yakınlaştırma aralığına izin veren bir teknoloji olan bir periskop kamera içerebilir. Kuo, gelecekteki bir periskop lensi için benzer tahminlerde bulundu, ancak raporu 2022’ye kadar beklememiz gerekebileceğini ima etti. İPhone 12 Pro Max’te bulunan 2.5x yakınlaştırmanın bir sonraki iPhone’un Pro modeline düşmesi de mümkün.

iPhone 13, iyileştirilmiş gece modu fotoğrafları ile karşımızda olacak!

Şubat ayının başlarındaki söylentiler, düşük ışıkta fotoğrafçılığın olumlu yönde iyileştirildiğini ima etti. Analistler, daha geniş bir diyafram açıklığına sahip ultra geniş açılı bir lens öngörüyorlar – f2.4 yerine f1.8. Daha geniş bir diyafram, sensöre daha fazla ışığın çarpabileceği anlamına gelir, bu da gece veya düşük ışık koşullarında daha iyi fotoğraflar elde edilmesini sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Yazı

Hidra nasıl bir canlıdır? Hidra nasıl ürer?

Sonraki Yazı

İnstagram artık beğenileri gizlemenize izin veriyor!

İlgili Yazılar