İnternetten para kazanmanın yolları aslında çok gibi gözükse de bu yolların bir çoğu başlamadan bitiyor. İnternetten para kazanmak isteyen kişiler yapacakları işin analizini ve pratiğini bilmek durumundalar.

İnternetten para kazanmaya başlamadan önce yapılacaklar çok önemlidir. İlk önce yeterli bir sermayeye sahip olmanız gerekiyor. Sonra yapacağınız işte tecrübeniz var mı? sorusu karşımıza çıkıyor. Daha sonra yapacağınız işin piyasa analizini yapmanız gerekiyor. Haydi başlayalım.

7. Instagram’dan satış

Instagram’da takipçilerinize ürün satarak para kazanın

En basit ama bir o kadarda çetrefilli olan bu yöntem ile işinizi büyütebilirsiniz. Bu aşamada oldukça sabırlı olmanız gerekiyor. Ürünlerinizin fotoğrafını net bir şekilde çekmeli, sahip olduğunuz takipçilerin organik ve ürünlere ilgili olan kişilerden seçmelisiniz. Sonrası sizin yeteneklerinize ve şansa kalmış bir iş.

6. Kripto Para yatırımı

Kripto paraya yatırım yaparak para kazanın

Kripto paralara yatırım yapmak için belli aşamaları izlemeniz gerekiyor. Tabi her şeyden önce bir miktar paranızın olması gerekiyor. Güvenilir sitelerden yapılacak olan ödeme ile kripto para sahibi olabilir ve yükselmesini bekleyebilirsiniz.

5. Youtube

Videolarınızı Youtube gibi platformlara yükleyerek para kazanın

Fazla bir ekipmana sahip değilsen üzülme, sadece bir kaç program kullanmayı bilsen ve belirli bir alanla ilgili video düzenleme yaparak yaptığın videoları yayınlayabilir ve kasanın dolmasını bekleyebilirsin.

4. Uygulamalar

Kodlama ile para kazanın

Kodlama bilenler için bir para havuzu olan bu yöntem kodlama bilmeyenler içinse yarışması zor bir alan. Eğer gerçekten bu yöntemle para kazanmayı istiyorsanız en az 6 ayınızı kodlama öğrenerek geçirin. Yazacağınız uygulamalar insanların ihtiyaçlarını karşılaması ve bazende eğlendirmesi gerekiyor. Uygulamanızı indiren binlerce kişiye premium özellikleri küçük meblağlar karşılığında satabilirsiniz yada isteyen kişileri ücret karşılığı program yazabilirsiniz.

3. Online Mağazacılık

Büyük şirketlerin sitelerinde mağaza açarak para kazanın

Son dönemlerde çok fazla kullanılan bir yöntem. Gittigidiyor, Alibaba, Amazon, Trendyol gibi şirketlerin web sitelerinde mağaza açarak ürünlerinizi satabilirsiniz. Bütün bunları yapabilmeniz için satacağınız ürünlere sahip olmak zorunda da değilsiniz. Yapacağınız şey piyasada bulunan ve sizin satmak isteyeceğiniz ürünlerin bir örneğinin fotoğrafı yeterli olacaktır.

2. Domain ismi satın almak

Domain isimlerine yatırım yaparak para kazanın

Bu yöntem oldukça kafa yoracağınız ve sabırla bekleyeceğiniz bir nokta. www.siteismi.com olarak alacağınız site ismi eğer çok yaratıcıysa alıcınız olacaktır. Domain ücretleri genelde yıllık 8-10 Dolar olarak değişmektedir. Yapacağınız yatırım ileride size fazlasıyla gelir getirebilir.

1. Kendi web sitenizi oluşturmak

Kendi web sitenizi oluşturarak para kazanın

Bu yöntemin en kolay yollarından birisi de WordPress sisteminden yararlanmaktır. İlk aşamada saha araştırması yaptıktan sonra sitenizi oluşturun ve içeriklerini belirlediğiniz konuya göre (Google Keywords‘den faydalanarak) oluşturun. Sosyal medyayı kullanarak sitenize ziyaretçi çekin, reklamlar yayınlayın. Eğer siteniz gerçekten iş yapıyorsa Google Adsense’e başvurabilir ve sitenizden reklam yayınlayarak para kazanabilirsiniz.