Bazen internetiniz olmayabiliyor veya internet çekmiyor durumlarıyla karşılaşabiliyoruz. İnternetsiz kullanabileceğiniz çevrimdışı navigasyon uygulamaları listesini sizler için derledik.

İnternetsiz telefonda kullanabileceğiniz navigasyon uygulamaları ile yolda kalma derdine son veriyoruz. En çok kullanılan ve en güvenilir çevrimdışı haritaları sizler için listeledik.

1. Maps.me

Karışık bir navigasyon olmadığı için çok tercih ediliyor. Çevrimdışı harita bakımından kullanıcı için oldukça güvenlidir ve birden fazla ülkenin haritasını indirebiliyorsunuz. OpenStreetMaps isimli kullanıcılarca eksiklik ya da gelişme görüldüğü zaman güncellenen haritalar, cihazınızda fazla yer kaplamasın diye sıkıştırılıyor.

2. CoPilot GPS

CoPilot en havalı navigasyon uygulaması diyebiliriz. Çevrimdışı kullanmak içni harita indirdiğinizde sokak, caddelerden cafelere kadar en ince ayrıntısına kadar indiriyor. Ayrıca çevrimdışı haritada da sesli navigasyon desteği oluyor ancak bu özellik 7 gün deneme süresi için geçerli durumda.

3. Polaris

Bu navigasyon uygulaması off-road tutkunları için özel yapıldı. Kamp yapmayı seviyor, avcılıkla ilgileniyorsunuz ya da bisikletle yolculuk peşindeyseniz bu uygulama sizin için yol arkadaşı olabilir. Uygulamada çevrimdışı harita haricinde manyetik pusula, kilometre sayacı, altimetre, kronometre ve hız göstergesi gibi özellikleri ekstradan görebilirsiniz.

4. Here WeGo

WeGo, en güvenilir ve en çok kullanılan çevrimiçi ve çevrimdışı uygulamalarından biridir. Her üledeki toplu taşıma hizmetlerini uygulamada ekstradan görebiliyorsunuz.

5. Sygic

Hiçbir ücret ödemeden üç boyutlu çevrimdışı haritaları ile bilinen uygulama. Yanlış bir sokağa girseniz bile üç boyut seçeneği sizi yanlış yollardan kurtarıyor.

6. Google Maps

Çok fazla bir şey yazmaya gerek yok. Haritalarda en bilineni belki de bu uygulamadır. Çevrimdışı olarak kullanabileceğinizi belki de bilmiyor olabilirsiniz. Harita indir seçeneğiyla bölgeyi seçip haritanızı indirebilirsiniz.

7. Yandex Haritalar

Yandex Haritalar uygulaması Google Maps’e göre ülkemizde daha çok kullanılıyor. Google’daki gibi çevrimdışı olarak harita indirebiliyorsunuz.