İnstagram artık beğenileri gizlemenize izin veriyor!

İnstagram’da artık beğenileri gizleyebileceksiniz! Peki İnstagram beğeni sayısı gizleme nasıl yapılır? Tüm Facebook ve Instagram kullanıcıları, gönderilerinin halktan aldığı beğeni sayısını gizleme ve akışlarındaki tüm gönderilerde beğeni sayılarını görüp göremeyeceklerini seçme seçeneğine kavuştu. Şirket, bunu sosyal ağ platformlarını kullanarak “insanlara deneyimleri üzerinde kontrol vermek” için yaptığını söylüyor.

Instagram, bazı kullanıcıların içeriklerinin diğerlerine kıyasla ne kadar “popüler” olduğu konusundaki endişelerini azaltmak amacıyla 2019’da dünya çapında alınan beğeni sayısını gizlemeyi test etmeye başladı. Kendi gönderilerinizin kaç beğeni aldığını yine de görebileceksiniz.

Şirket bir blog gönderisinde, “İnsanların Instagram’daki deneyimlerini düşürüp düşürmeyeceğini görmek için sayım gibi saklamayı test ettik” dedi. “İnsanlardan ve uzmanlardan duyduğumuz şey, benzer sayıları görmemenin bazıları için yararlı ve diğerleri için can sıkıcı olduğuydu, özellikle de insanlar neyin trend veya popüler olduğuna dair bir fikir edinmek için benzer sayıları kullandıkları için, bu yüzden size seçim veriyoruz.” açıklamasını yaptı.

İnstagram beğeni sayısı gizleme nasıl yapılır?

instagram, instagram beğeni, instagram beğeni sayısı gizleme, instagram beğeni sayısı kaldırma, instagram beğeni sayısını gizleme, instagram beğeni sayısını kapatma, instagram beğeni sayısını kaldırma, instagram beğeni sayısı kapatma,
İnstagram Beğeni Sayısı Kaldırma

Beğenileri gizlemeniz için öncelikle İnstagram uygulamasından Ayarlar bölümüne giriniz. Daha sonra önümüze açılan sayfadan sırasıyla ilk önce Gizlilik daha sonra Gönderiler sekmesine tıklayınız. Karşınıza çıkan Beğenme ve Görüntülenme Sayılarını Gizle bölümünde bulunan açma bölümüne tıklayın. İşte bu kadar!

Özet: Ayarlar > Gizlilik > Gönderiler > Beğenme ve Görüntülenme Sayılarını Gizle

Bu işlemi aktif hale getirdikten sonra diğer hesapların gönderilerinde toplam beğenme ve görüntüleme sayısını görmeyeceksiniz. Kendi gönderilerini oluştururken, Gelişmiş Ayarlar‘a gidip “Bu Gönderideki Beğenme ve Görüntülenme Sayısını Gizle” seçeneğini açarak beğenme sayılarınızı gizleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Yazı

iPhone 13 söylentileri insanları heyecanlandırıyor!

Sonraki Yazı
bitlo güvenilir mi

Bitlo Güvenilir Mi? Bitlo Kullanıcı Yorumları

İlgili Yazılar