Sosyal medyada birçok eğitim veren dropshipping uzmanı görmekteyiz. Verdikleri ücretli seminerlerle sizlere zengin olmayı vaad ediyorlar. Peki dropshipping ile para kazanmak nasıl oluyor? İşte parayla verilen eğitimi size ücretsiz olarak veriyoruz.

Bu zamanlarda yeni moda dropshipping ile para kazanmak diyebiliriz. Peki parayla verilen bu eğitimlerde neler anlatılıyor, cidden verilen eğitim parası karşılığında iyi paralar kazanabiliyor muyuz? Eğitim aslında basit, sizlere aşağıda sunduğumuz maddelerin aynısını biraz daha detaylı veriyorlar. Başarılı olup olmamak size kalmış oluyor. Dropshipping’in en çok dikkat edilmesi gereken yerleri, kategori seçimi ve reklam verirken kullanılan anahtar kelimeler. Gelin bu olayı sizlere sırayla anlatalım!

1. Google’da Shopify’ı ara ve web sitesine gir.
Google’da Shopify’ı aratın ve çıkacak sonuçlardan Shopify’ın resmi web sitesine girin.
Dilerseniz direkt olarak buraya tıklayıp ilgili web sitesine ulaşabilirsiniz.
2. Web siteye giriş yaptıktan sonra 90 günlük deneme sürenizi başlatın.
Aslında bu konuyla alakalı birçok web sitesi bulunmakta ancak Shopify’ın en iyi özelliği sizden bir banka kartı dahi istemeden 90 günlük ücretsiz deneme üyeliği veriyor olması. Bu sebeple ilgili web siteye girin, sağ başta yeşil kutuda yazan ‘Start free trial’ yazısına tıklayalım.
3. Kendine kategori belirle!

Bu en zor aşama diyebiliriz. İnsanlara ne satabileceğini, hangi kategoride daha iyi para kazanabileceğini düşünmelisin. Örneğin; bebek kategorisini seçip, bebek ürünleri satmayı düşünebilirsiniz. (Aslında örnek olsa da güzel fikir.)

4. Ürünlerini seç!
Biz Aliexpress’i önerdik ancak sizde bunun gibi siteleri seçebilirsiniz. Düşündüğünüz kategoride satabileceğiniz ürünleri seçin. Bu aşamada fiyatı düşük, satılabilir, pahalı olmayan ürünler seçin. Kar marjınızı yine yüksek tutun ancak insanların alım gücünü düşünerek satacağınız ürünleri belirleyin.
5. Bir marka ismi belirle!

Marka ismi çok önemli bir konu. Bulacağınız isim sizi kaliteli göstermelidir. Sadece Türkiye pazarına satış yapmak size pek kar getirmeyebilir ancak global çalışırsanız iyi bir gelir elde edeceksiniz. Marka adının global’e uygun, yabancı ve şık bir isim olmalı.

6. Bir web sitesi oluştur!

Artık son aşamalara geldik. Şimdi yapmanız gereken bir web sitesi oluşturmak. Ücretsiz web siteler kurulabilir ancak çok etkili olmayacağını bilmenizi isteriz. Hatta alan adı (.shop) ile biten bir site kurmanız size fayda sağlayacak. Ayrıca tasarımı sade, profesyonel görünecek şekilde ayarlamanız çok iyi olacak. Eğer diyorsanız web siteden anlamam diye bu iş çok basit. WordPress kullanımı oldukça basittir, internetten aramalar yaparak yardımlar alabilirsiniz. Yurt dışı pazarını kullanacak iseniz ki bunu öneriyoruz, sitenizin dilinin İngilizce olmasına dikkat edin.

7. Son Aşama: Reklam

Bütçeniz dahilinde reklamlar vererek ürünlerinizi arayanlara yapay zeka sayesinde anında ulaşabileceksiniz. Reklamlarınızı Facebook ve Instagram aracılığıyla verin. Anahtar kelimeleri doğru seçmeye dikkat edin ve gelişmeleri görün.