Kendi tweetiniz haricinde başka birine ait çok hoşunuza gitmiş bir tweeti sabitlemek ister miydiniz? Bu artık mümkün! Başkasının tweetini sabitlemek için yapmanız gerekenleri sizler için tek tek anlattık.

Twitter’da kendi tweetiniz haricinde başkasının tweetini sabitlemek aslında mümkün değil. Hatta Twitter’da böyle bir seçenek bulunmuyor. Twtools isimli bir web site, Twitter’da bulduğu açık sayesinde başkasına ait bir tweeti sizin için profilinize sabitliyor.

Başkasının attığı tweet nasıl sabitlenir?

1. Öncelikle https://twtools.eu/pin_any_tweet/ linkine tıklıyoruz.

Başkasına ait tweeti profilinize sabitlemek (1)

2. Önümüze çıkan sayfada “Erişime izin ver” yazısına tıklıyoruz.

Başkasına ait tweeti profilinize sabitlemek (2)

3. Erişime izin verdikten sonra önümüze “Tweet bağlantısını yapıştırın” seçeneği çıkacak. Başkasına ait hangi tweeti sabitlemek istiyorsanız linkini kopyalayıp kutucuğa yapıştırın ve ardından “Bu tweet’i sabitleme” butonuna tıklayın.

Başkasına ait tweeti profilinize sabitlemek (3)

4. İşlem tamamlandı. Profilinde başkasının tweeti artık sabit durumda!

Başkasına ait tweeti profilinize sabitlemek (4)

5. Sizin için Yedilik resmi Twitter hesabından yaptık ve görselde gördüğünüz gibi güzel görünüyor. Siz de deneyebilirsiniz. :)

6. Dipnot: Mobilden kendi hesabınıza girdiğinizde profilinizde “Sabitlenmiş Tweet” olarak gözükmez ancak başkası profilinize mobilden baktığında ya da başka bir hesaptan profile baktığınızda “Sabitlenmiş Tweet” olarak görülmeye devam edecek. Mobilde kendi profilinizde sabitlediğiniz tweet “Retweet” edilmiş tweet gibi durur ve ne paylaşırsanız paylaşın hep üstte durur.

7. Sabit tweetin kaldırılmaması için yapmanız gereken profilinizdeki ‘Retweet‘i kaldırmamanız. Retweet’i kaldırdığınız takdirde sabitlenmiş tweet ortadan kalkacaktır.