2021’de hangi kripto para alınmalı?

2020 yılı, küresel ekonomi ve geleneksel finansal sistem için en zorlu yıllardan biriydi. Küresel salgınla beraber gelen ekonomik daralmalar yatırımcıları kripto paralara itti. 2021’de hangi kripto para alınmalı?

2020’de değişen ekonomiyle beraber yatırımcıları korku salmış durumda. Dolayısıyla 2021, daha fazla kripto para biriminin benimsenmesi ve mevcut finansal sistemde büyük bir değişikliğin gerçekleşmesi için uygun bir yıl.

2020’de bir dizi saygın finans kurumu kripto potansiyelinin farkına vardı: Amerikan yatırım bankası JP Morgan, Coinbase ve Gemini ile çalışmaya başladı; Visa ve Mastercard, kripto şirketlerine hizmetler sağladı; PayPal, kullanıcıların kripto para satın almalarına, satmalarına ve tutmalarına olanak tanıyan yeni bir hizmet başlattı; Fidelity yatırım şirketi, Wall Street’in yüksek dolarlık kurumsal kripto bahisleri için en son oyunu gibi görünen yeni bir Bitcoin endeks fonu başlattı.

2021’de hangi kripto paralar yükselecek

2021, tüm kripto para yatırımcıları için kesinlikle heyecan verici bir yıl olacak. Şimdi şu soruyu cevaplayalım: 2021’de yükselmesi beklenen ilk beş kripto para birimi nedir?

1.Bitcoin (BTC)

Yeni kripto para birimleri gelir ve gider, ancak Bitcoin asla modası geçmez. Kasım 2020’nin sonunda, Bitcoin herkesi şaşırttı ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 19.857 dolara ulaştı ve bugüne kadarki kazancını yüzde 177’ye çıkardı.

Yükseliş 2021’de devam edecek mi? Analistler, önümüzdeki 12 ay ve sonrasında Bitcoin’in geleceği hakkında oybirliğiyle güçlü görüşlerini paylaşmaya devam ediyorlar. BTC için inanılmaz 100.000 $, 170.000 $ ve hatta 318.000 $ fiyat hedeflerini öngörüyorlar.

2021’deki başlıca Bitcoin fiyat etmenleri arasında, artan kurumsal talebi, yükselen enflasyonu ve çağdaş para politikasına ilişkin giderek artan olumsuz algıyı tanımlayabiliriz. Tüm bunlar, bireysel yatırımcıları ve kurumları, sermayelerinin değerini korumak için alternatif seçenekler aramaya zorlayacak. Bitcoin liderliğindeki kripto para birimleri mükemmel bir çözüm gibi görünüyor.

“Basitçe söylemek gerekirse, risk-ödül denklemi, geleneksel finansal varlıkların getiri sağlayan, daha az riskli ve enflasyona dirençli güvenilir varlık depolarından Bitcoin’e ve çeşitli kripto varlıklarının getiri kaynağı olan ve giderek daha az risk oluşturan varlıklara dönüşmeye başlıyor.”

Chainlink’in kurucu ortağı Sergey Nazarov

2. Ethereum

2021 kripto para birimi tahminleri, zorlu 2020 sırasında da harika performans gösteren en umut verici kripto para birimi Ethereum’dan bahsetmeden geçemez.

Aralık 2020’de, Bitcoin’den sonra en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, 68.127 milyar dolarlık piyasa değerine sahip oldu. Kripto para birimi, yıla 125 dolar civarında başladı ve 12 aylık bir süre içinde yüzde 380’lik bir artış olan 600 dolara yükseldi.

Ethereum neden yatırım yapılacak en iyi kripto olarak kabul ediliyor? Ethereum açık kaynaklı blok zinciri ağı, merkezi olmayan uygulamalar (dApps) için her zaman tercih edilen bir ağ görevi görmüştür. Platform, yerel kripto para birimi Ether’e (ETH) ek olarak, merkezi olmayan finans sektöründe aktif olan Uniswap (UNI), Maker (MKR) ve Aave (AAVE) gibi diğer kripto platformlarını da destekliyor.

3. Litecoin

Litecoin’i yılın en iyi performans gösteren kripto para birimi diyemesek de, en popüler 10 kripto para birimini asla terk etmedi ve 2021 yılı bir istisna olmayacak gibi duruyor.

Bazı analistler, Litecoin fiyatının yarılanmanın ardından önümüzdeki yıllarda artma eğiliminde olacağına da inanıyor. Cryptoground.com tarafından yapılan iyimser LTC kripto para birimi tahminine göre Litecoin, bir yıllık süre içinde 88 dolardan işlem yapacak ve 2024’ün sonunda 347 dolara kadar yükselecek.

4. TRON

Başlangıçta Ethereum ağında başlatılan TRON eşler arası ağ, eğlence endüstrisinde devrim yaratmayı ve içerik oluşturmayı demokratikleştirmeyi amaçlıyordu. Tron, Samsung, bisiklet paylaşım şirketi oBike, Çin arama motoru Baidu ve Çin’in Netflix’İ Baofeng gibi çok sayıda yüksek profilli şirketlerle ortaklığa sahip.

5. Cosmos (ATOM)

Blockchain’in popülaritesinin patlaması ve sayısız potansiyel uygulamasıyla birlikte, her zaman yeni kripto projeleri oluşuyor. Cosmos bunlara bir örnektir. Bununla birlikte, altcoinlerin çığ gibi yükselmesinin aksine, Cosmos’un ödül jetonu ATOM muazzam bir destek topladı. ATOM, piyasa değerine göre ilk 30 sanal para birimi arasında yer almaktadır.

2021 Yıl Ortasında Yükselmesi Beklenen Kripto Paralar

Kripto paralar 2021 yılına yükselişle girdi. Peki 2021 yılının ortasında bu nasıl devam edecek? Coinler yükselmeye devam edecek mi? Uzmanlar aşağıdaki coinlerin 2021 yılı ortasında yükselişe geçmesini öngörüyor:

  1. EOS
  2. ZIL
  3. ADA
  4. IOST
  5. LINK
  6. XLM
  7. OGN
  8. VET

NOT: YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

KAYNAKÇA: http://capital.com/top-10-cryptocurrency-to-invest-in-2021

1 yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Yazı

BİM'de neden iki kapıdan geçeriz?

Sonraki Yazı

Yılbaşını kutlamak neden günah?

İlgili Yazılar
Daha Fazla Oku

Yeni yıl için hediye önerileri

Yeni yıla sayılı günler kalmışken sevdiklerinize hediye almak istiyorsunuz ancak kararsızsanız sizlere bu yazımızda yardımcı olmaya çalışacağız. Yeni…