Ünal Karaman’ın teknik direktörlüğünde Trabzonspor’un başarıları

Trabzonspor, çok ilginç bir karar alarak başarılı teknik direktörü Ünal Karaman ile yollarını ayırdı. Peki Ünal Karaman’ın teknik direktörlüğünde Trabzonspor’un başarıları nelerdi, bir bakalım…

29 Aralık akşamı Trabzonspor taraftarları ilginç bir haberle şoka uğradı. Başarılı giden takımın hocası Ünal Karaman ile yollarının ayrıldığı dedikoduları üzere tüm taraftarlar Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’ne akın etti ve Ünal Karaman’a destek verdi. Ünal Karaman’ın teknik direktörlüğünde Trabzonspor’un başarıları oldukça dikkat çekerken neden böyle bir karar alındığı ise tam olarak bilinmese de çok değişik iddialar ortaya atıldı.

Bu iddiaların en gerçek olma ihtimali ise, Başkan Ahmet Ağaoğlu’nun Konyaspor deplasmanından kazanılan 3 puan sonrası “Değerli bir 3 puan ama iyi oynamıyoruz.” açıklamasıydı. Ünal Hoca’ya atılan bu laf üzerine Trabzonspor, Kayserispor’u 6-2 ile geçtikten sonra Ünal Hoca’nın “Beni yemeye çalışmayın, boğazınızda kalırım.” cümlesini kurması oldu. İkili arasında yaşanan bu olay büyüdü ve ayrılık noktasını getirdi.

1,5 sezon süren Ünal Karaman’ın teknik direktörlüğünde Trabzonspor’un başarıları nelermiş bakalım…

1. Süper Lig tarihinde Trabzonspor’un başında en az 25 maça çıkan teknik direktörler arasında gol ortalaması en yüksek isim. 52 maç / 1.94 ortalama.

2. Ünal Karaman, Trabzonspor’un başında Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe ile oynadığı 9 Süper Lig maçının 8’ini kaybetmedi. (4 Galibiyet, 4 Beraberlik, 1 Mağlubiyet)

3. Süper Lig’in 2019/20 sezonunun ilk yarısı itibariyle Trabzonspor, deplasmanda en çok puan takımı konumunda. (15 Puan)

4. Süper Lig’in 2019/20 sezonunun ilk yarısı itibariyle Trabzonspor, Sivaspor ile birlikte ligin en çok gol atan ilk konumunda. (34 Gol)

5. Süper Lig’de çıktığı son üç deplasmandan galibiyetle ayrılan Trabzonspor, Nisan 2017’den bu yana dış sahada ilk kez üst üste üç maç kazandı.

6. Trabzonspor, Süper Lig’de Konyaspor’u deplasmanda Kasım 2010’dan bu yana ilk kez mağlup etti.

7. Trabzonspor, 2010/11’den (42 puan) bu yana ilk 17 haftalar itibariyle en fazla puan topladığı sezonu yaşadı. (32 puan)

Kaynak: OptaCan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Yazı

Yılbaşında dinlenecek şarkılar

Sonraki Yazı

2019 yılının en ilginç moda olayları

İlgili Yazılar