Yolu Türkiye’ye düşmüş 7 yıldız futbolcu!

Türkiye’ye gelmiş yıldız transferler listemiz sayesinde yolu ülkemizden geçmiş yıldız isimleri bir kez daha hatırlayacaksınız! İşte o yıldız futbolcular kimlermiş bir bakalım.

Türkiye’ye Gelmiş Yıldız Transferler

Türkiye’ye geldiklerinde olay olan yıldız transferler listemize başlayalım…

1. Roberto Carlos
Roberto Carlos (Fenerbahçe)

Kariyerindeki 11 senelik Real Madrid macerasından sonra Fenerbahçe’ye gelen Roberto Carlos transferine herkes çok şaşırmıştı. Bundan dolayıdır ki efsane sol bekin transferini birinci sıraya koymamıza kimse itiraz etmez heralde. Roberto Carlos’un Fenerbahçe kariyeri 2,5 sene sürmüş ve ülkesine dönmüştür.

2. Didier Drogba
Didier Drogba (Galatasaray)

Chelsea’nin efsane forveti Didier Drogba, kariyeriyle sayısız şampiyonlukları kariyerinde barındırmış bir isim. Yaşı itibariyle Galatasaray’a geldiğinde kafalarda soru işareti oluştursa da yaşıtlarına göre fit hali ligimize tam uydu ve Galatasaray’da güzel işlere imza attı. Drogba daha sonra 2,5 sene sonunda tekrardan kariyerinin zirvesini yaşadığı Chelsea’ye geri döndü.

3. Wesley Sneijder
Wesley Sneijder (Galatasaray)

Wesley Sneijder, diğer gelen yabancı yıldızlara göre farklı bir özellik taşıyordu. Genellikle Türkiye’ye gelen yabancı transferlerin yaşı 30 yaş üstü olma özelliği taşıyordu, kariyerinin sonlarını burada yaşıyorlardı. Ancak Sneijder, 28 yaşında İnter’den Galatasaray’a geldi ve takımın efsane 10 numaralarından biri oldu.

4. Pepe
Pepe (Beşiktaş)

Mükemmel ve başarılarla geçen Porto ve Real Madrid kariyerinden sonra şaşırtıcı şekilde yolu Türkiye’ye düşen isim Pepe’ydi. Sert ve agresif oyunuyla tanıdığımız Pepe, Beşiktaş’a ilk geldiği sene başarılı bir oyun ortaya koydu. Ancak sonraki sezonunda Beşiktaş’ın maddi sıkıntıları ve oyuncuların huzursuzluğu kendisini etkiledi. Ülkesine dönmek istedi ve devre arası sözleşmesini feshederek Beşiktaş kariyerinin 1,5 yıl sürdürebildi.

5. Robin van Persie
Robin van Persie (Fenerbahçe)

Size sunduğumuz listede belki de hayal kırıklığı olan ismi büyük futbolculardan tek olan Van Persie’dir. Manchester United’tan piyasa değerinin yarısına alınan Uçan Hollandalı lakaplı futbolcu, geldiğinde yaşadığı sakatlık problemleri, isteksiz maç formu taraftarın tepkisindeydi. Fenerbahçe’yi zorlayan sözleşmesi nedeniyle kariyeri 2,5 sene gibi kısa gözükse de sancılı bir süre sürdü.

6. Daniel Sturridge
Daniel Sturridge (Trabzonspor)

Geliş sürecinde, geldiğinde ve forma giydiği her sürede bize Hasibe’nin “Yarim Yarim” şarkısını söylettirdi, Sturidge dansını ettirdi belki de! Ara ara sakatlık bahane edip oynamasa da oynadığı her maçta etkili işler yaptı, 6 ay süren Trabzonspor kariyerinde güzel bir istatistik de yapmıştı. Ancak FIFA’dan aldığı futboldan men cezasından dolayı takıma maddi ve manevi zarar vermemek için alacağı tüm parayı Trabzonspor’a bırakıp teşekkür etti ve Türkiye’den ayrılmak zorunda kaldı.

7. Mesut Özil
Mesut Özil (Fenerbahçe)

Schalke, Bremen, Real Madrid gibi kariyerli takımlardan sonra yine bir kariyerli takım olan Arsenal’e transfer oldu, hatta bu transfere Real Madrid taraftarının tepki gösterdiği bir dönemde yaşadık. Arsenal’de güzel başlayan kariyeri son zamanlarında özellikle teknik direktörü Arteta ile yaşadığı problemlerden sonra bozuldu. Mesut Özil’in maliyeti yüksekti, sözleşmesi feshedilemiyordu, Mesut’ta bu parayı kimse veremez diye ayrılmak istemiyordu. Ancak Fenerbahçe’nin Mesut Özil hayali biliniyordu, Mesut’un da Fenerbahçe hayali… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Acun Ilıcalı’nın ve Rıdvan Dilmen’in baskıları, Ali Koç’un yöneticilik becerisiyle kendisini artık Fenerbahçe’de izleyeceğiz. 32 yaşındaki Türk asıllı Alman futbolcunun uzun zamandır oynamaması ve yaşı nedeniyle nasıl bir katkı vereceği merakla bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Yazı

Pinterest'te video indirme işlemi nasıl yapılır?

Sonraki Yazı

Yanardağ nasıl oluşur?

İlgili Yazılar