Ligin kalan 8 haftasında Fenerbahçe’nin teknik direktörlüğünü yapacak olan Tahir Karapınar kimdir, bugüne kadar ne iş yapmıştır, başarıları neler?

Fenerbahçe’nin Ali Koç başkanlığında 2. döneminde iyi başarısız giden bir sezon sonunda hoca ile yollar ayrıldı. Peki bu sefer hoca olarak göreve kim gelecek diye düşünülürken sezonu kulüp içinden biri ile bitirilmesi konusunda anlaşma sağlandı. Fenerbahçe‘de ligin bitimine kalan 8 haftalık sürede alt yapı sorumlusu Tahir Karapınar menajerlik görevinde olacak. Peki Tahir Karapınar kimdir, geçmişte neler yaptı? Tahir Karapınar ile ilgili tüm detayları sizler için derledik.

  1. 53 yaşındaki Tahir Karapınar, futbol kariyeri boyunca İzmir’de kaldı. Göztepe ve Altay formaları giydi.
  2. 2004 yılında efsanesi olduğu Altay’da antrenörlük görevini yapmaya başlayan Karapınar, İzmir ekibinde 2009’a kadar çeşitli kategorilerde görev aldı.
  3. 2008/09 sezonunda Altay’ın başına getirildi ve 1. Lig’i 5. sırada tamamlayarak takımın play-off’lara kalmasını sağladı.
  4. 2011 yılında Gaziantepspor’un başına geçen 53 yaşındaki teknik adam, 2013 ve 2014 yıllarında Manisaspor’da, 2017 yılında ise Konyaspor’da görev aldı.
  5. Karapınar ayrıca Genç Milli Takımlar antrenörlüğü, Milli Takım Ege ve Akdeniz bölge sorumluluğu görevlerinde bulundu.
  6. 2017 yılında Fenerbahçe’ye gelen Tahir Karapınar, kulüpte önce yardımcı antrenör daha sonra alt yapı sorumlusu olarak görev aldı.
  7. 2019/20 sezonu kalan 8 maç itibariyle Karapınar, Fenerbahçe’de geçici teknik direktörlük görevini üstlenecek ve sezon sonu tekrar alt yapının başına geçecek.