Evde Kullanılabilecek Spor Aletleri ve Fiyatları

eve alınabilecek spor aletleri

Eve alınabilecek spor aletleri nelerdir? Evde spor yapmak için hangi alet alınır? Bu yazımızda evde spor yapmak için alabikeceğiniz spor aletlerini ve fiyatlarını inceledik.

Herkes evde spor yapmak ister. Bu nedenle eve spor aleti almak gerekir. Ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız gereksiz yere para harcarsınız. Bu yüzden sizlere hangi spor aletinin evde kullanılabileceğini gösterdik.

İşte, eve alınması gereken spor aletleri;

Dambıl Seti

Eve alınabilecek spor aletleri: Dambıl Seti

Evde spor yapmak için alınabilecek spor aletleri arasında en popüleri dambıl setleridir. Bu spor seti ile birlikte hem kol kası hem de göğüs kası yapacaksınız. En etkili bir şekilde kullanmak için bir de ağırlık sehbasına ihtiyaç duyacaksınız.

Eve alınabilecek bir dambıl seti ile bir çok spor hareketini yapabilirsiniz. Genellikle biceps ve triceps için kullanılan dambıllar ayrıca göğüs ve omuz bölgenizi de geliştirmenize olanak tanıyacaktır.

Dambıl setlerinin fiyatları 150 lira ile 1000 lira arasında değişiklik göstermektedir.

Kapı Barfiksi

eve alınabilecek spor aletleri

Kapı arasına sıkıştırıldıktan sonra barfiks çekilen bu spor aleti ile evinizde spor yapabilirsiniz. Eve alınabikecek en uygun spor aletidir. Fiyatı da diğer ekipmanlara göre daha ucuzdur. Bu aletle sırt bölgenizdeki kasları geliştirebilir ve biraz ter atabilirsiniz.

Kolay kullanımının yanı sıra fazla yer kaplamayan barfiks demirleri internette 50 lira ila 250 lira arasında satışa sunulmaktadır. Eğer evde fazla yer kaplamayan ve bütçeye uygun yani ucuz bir spor aleti istiyorsanız seçiminiz barfiks demirinden yana olmalı.

Ağırlık Sehpası

Eğer evde daha rahat ve etkili bir biçimde spor yapmak istiyorsanız bu aleti almanız şarttır. Neden mi? Çünkü ağırlık sehpası dambılla yapılacak hareketleri en etkili bir biçimde yapmanıza izin verir. Bu yüzden bu alet evde spor yapmak isteyenlerin kesinlikle alması gereken bir spor ekipmanı.

Ağırlık sehpasının fiyatı ise boyutuna göre değişiklik gösterir. Küçük modeller 300 lira gibi bir fiyata sahipken daha büyük modeller 1500 lira civarındadır.

Pilates Bandı (Direnç Lastiği)

eve alınabilecek spor aletleri

Evde spor yapmak çok pahalı olabilirken ucuz da oluyor. Örneğin: pilates bantları. Pilates bantları evde spor yapan bayanların tercih ettiği bir ürün. Ancak erkekler de bu bandı kasları gevşetmek ve ısıtmak için kullanıyor.

Pilates bantları 10 lira ila 100 lira arasında fiyat etiketleri barındırıyor. Eğer eve alınabikecek spor aletlerini merak ediyorsan bununla başlayabilirsin.

Mekik Şınav Aleti

eve alınabilecek spor aletleri

Evde kullanabileceğiniz ve az yer kaplayan bir diğer spor aleti. Bu aletle mekik ve şınav çekebilir hatta kol kası bile yapabilirsiniz. Birden fazla iş gören bu spor aletinin en güzel özelliği de ucuz olması. Ben fazla ağırlık kaldırmayı sevmem diyenler için üretilen bu aleti kullanmakta oldukça kolay.

Mekik-Şınav aletinin fiyatı ortalama 10 lira ila 100 lira arasında değişiklik göstermekte.

Koşu Bandı

Koşu bantları kilo vermek isteyenlerin ilk tercihlerinden. Soğuk havada dışarıya çıkmak istemeyenler için iyi bir tercih olacaktır. Evde spor yapmanın verdiği avantajla daha hızlı kilo vermenize yardımcı olacak bu alet çok farklı fonksiyonlar barındırıyor. Fiyatları da göreceli olarak pahalı olan koşu bandı ortalama 5000 liradan satılıyor.

Çaydanlık Dambıl

eve alınabilecek spor aletleri

Çaydanlık şeklinden dolayı bu isimle anılan spor aleti hem evinizde fazla yer kaplamaz hem de cebinizi yakmaz. Bu dambılla çeşitli vücut geliştirme hareketi yapılır. Dambıl ortalama 100 liraya satılıyor.

Bu yazılar ilgini çekebilir;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Yazı

Siyah Nokta Temizleme Aleti Nedir, Nasıl Kullanılır?

Sonraki Yazı

Blöf nasıl oynanır? Blöf oyunu taktikleri...

İlgili Yazılar