Türkiye’de en iyi glamping mekanları

Virüs sebebi ile şu an en çok rağbet gören tatil modeli glamping diyebiliriz. Peki glamping nedir biliyor musunuz? Sizlere glamping’i anlatıp en iyi mekanları listeledik.

Virüse rağmen bazı insanlar takmadan otelde serbestçe virüs yokmuş gibi tatillerini yapıyor. Ancak virüsü ciddiye alanlar ise rahatça ve sakin bir tatil geçirmek için bir kamp türü olan glamping’i tercih ediyor.

Glamping Nedir?

Glamping; kelime anlamı olarak glamorous (büyüleyici) ve camping (kamp yapmak) kelimelerinin birleşmesinden ortaya çıkıyor. Tatil anlayışı olarak gösterişi ve rahatı, sade ve doğal olanla bir araya getirmek anlamlarında kullanılıyor. Kısaca glamping’i, lüks çadır kampları olarak ifade edebiliriz.

Türkiye’deki en iyi glamping alanları

1. Avalon Steppes, Kayaköy / Fethiye, Muğla

Osmanlı ve İngiliz tasarım anlayışıyla düzenlenmiş lüks oba çadırlarına sahip bir glamping oteli.

2. Mona Camp, Sığacık / Seferihisar, İzmir

Mona Camp; Sahile, kaleiçine ve Teos Antik Kenti’ne 15-20 dakika yürüme mesafesinde, mandalina ve zeytin ağaçları arasında tatlı ve huzurlu bir glamping alanı.

3. Aylak Yaşam Kampı, Çıralı / Kemer, Antalya

Tenha bir yerde olan, sessiz ve sakin bir glamping alanı. Sahile sadece 200 metre mesefade yer alıyor.

4. Adaperest, Bozcaada / Çanakkale

Glamping çeşitlerinde sadece çadır bulunmuyor. Karavanda bunlardan bir tanesi. Lüks bir karavan keyfini uygun bir fiyata çıkarabilirsiniz. Günlük kiralama bedeli: 200 TL.

5. Club Amazon, Bördübet / Marmaris, Muğla

Muazzam doğa güzelliği içinde konforlu bir kamp anlayışına burada sahip olabilirsiniz. Geceleri yıldızları izlemek hayli bir keyifli.

6. Perdue, Faralya / Fethiye, Muğla

Yatarken deniz şırıltılarıyla uyuyup kalktığınızda denize karşı uyanmak için bu mekan tam size göre. Masmavi denizin tadını çıkarın!

7. Campo Portakal, Çıralı / Kemer, Antalya

Safari çadırlarından oluşturulmuş bir glamping oteli. İsmini portakal bahçelerinin içinde oluşturulmasından dolayı alıyor.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Yazı

Dinlendirici müzikler

Sonraki Yazı

İstanbul'daki en iyi bit pazarları

İlgili Yazılar