Kapat

Ege Bölgesi’ndeki en iyi kamp alanları

Anasayfa
Seyahat Ege Bölgesi’ndeki en iyi kamp alanları

Kamp deyince aklımıza ilk önce Ege Bölgesi geliyor. Ege Bölgesi’ndeki en iyi kamp alanları hangi şehirlerimizde yer alıyor?

Aylardır yeni koronavirüsü ile başı belaya giren insanlar evlerinden dışarıya çıkma şansı bulamadı. Tatil köyleri, iş yerleri ve alış veriş merkezleri gibi yerlere sınırlamalar getirildi. Anlayacağınız aylarca 4 duvar arasına sıkıştık. 1 Haziran’da normalleşmenin başlamasıyla koyulan engeller kaldırıldı.

Bu dönem içerisinde bunalan insanlar tatil özlemiyle yandı tutuştu. Bizde sizler için doğayla başbaşa kalabileceğiniz Ege Bölgesi’ndeki en iyi kamp alanları adlı yazımızı size sunduk.

1. Akkaya orman kampı (Muğla)

Muğla ilçesinde bulunan Akkaya orman kampı ziyaretçilerinden tam puan alan yerler arasında alıyor. Ormanın içinde çam ağaçları ile kaplı olan kamp alanları ile temiz havanın keyfini çıkarın.

2. Ada Kamping (Balıkesir,Cunda)

Balıkesir’in Cunda adasında bulunan bu kamp alanının manzarasına bayılacaksınız. Kamp alanına götürmeyi unutacağınız şeyler olursa dert etmeyin. Bu kamp yerinin en önemli avantajı ise Cunda adasının merkezine yakın olması.

3. Bozcaada Kamping (Çanakkale, Bozcaada)

Çanakkale’de bulunan Bozcaada Kamping sahile 5 dakikalık yürüme mesafesinde olduğundan yüzmek için yanınıza mayo almayı unutmayın. Kendi çadırınızı götürerek tatilinizi daha uyguna getirebilirsiniz.

4. Hızır Kamp (Balıkesir, Kaz dağları)

Son dönemlerde popülerliği yükselen bir kamp alanı oldu. Sadece çadır değil bungolov evlerde de kalabileceğiniz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

5. Kelebekler vadisi (Fethiye)

Doğayla başbaşa kalabileceğiniz nadir mekânlardan birisi kelebekler vadisi. Günümüzde hala imara kapalı. Küçük işletmeler tarafından kurulan kamp alanları sizlerin hizmetinde.

6. Kabak koyu (Fethiye)

Kabak koyu küçük ama sakin yani sizin anlayacağınız tam kafa dinlemelik bir yer.

7. Club Beyaz Asos (Çanakkale, Asos)

Kendi çadırınızı kuramadığınız ancak hizmetleri iyi olan lüks bir kamp alanı burası. Yalnızca çadır değil aynı zamanda bungolov evlerinden de faydalanabilirsiniz.

Kamp fotoğraflarının gönderildiği ve paylaşıldığı Kamp Hali sayfasını Twitter’da takip edebilirsiniz.

0 0 0 1 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir