Balkanlar turu yapmayı düşünüyor ya da Balkanlarda gidecek bir ülke ve şehir arıyorsanız doğru yerdesiniz. Sizlere Balkanlarda gezilecek yerler nereler olduğunu listeledik. Hazırladığımız listeye göre planınızı doğru ve planlı şekilde organize edebileceksiniz.

Balkanlarda gezilecek yerler bitmek bilmez ancak sizlere öncelikli olarak gitmeniz gereken yerleri hazırladık. Balkan ülkelerini; Bulgaristan, Hırvatistan, Karadağ, Arnavutluk, Bosna Hersek, Romanya, Sırbistan, Slovenya, Slovakya, Kosova, Makedonya ve Yunanistan oluşturuyor. Seyahat açısından en rahat gidilen ve genellikle Türklerin öncelikli tuttuğu Makedonya, Sırbistan, Bosna Hersek, Karadağ, Arnavutluk ve Kosova ülkeleri vize istemiyor. Bu nedenle gezi açısından en rahat gir çık yapabileceğiniz yerler bu ülkeler diyebiliriz. Tabi vize derdiniz yok ise bu ülkeler dışında örneğin Romanya’yı gezebilme şansına sahipsiniz.

Listemizi hazırlarken tarihi yönleri de göz önünde bulundurur iken, sizi rahatlatacak, manzara keyfi yaşatacak yerleri de seçmeyi ihmal etmedik. Sıralamayı ise karışık şekilde verdiğimizi, öncelikli olarak belirlemediğimizi sizlere söylemek isteriz.

1. Kotor – Karadağ

Bir Körfez şehri. Kotor, Karadağ.

2. Dubrovnik – Hırvatistan

Balkanların incisi. Dubrovnik, Hırvatistan.

3. Bled – Slovenya

Balkanların en zengin şehri. Bled, Slovenya.

4. Üsküp – Makedonya

Düzenli şehir. Üsküp, Makedonya.

5. Novi Sad – Sırbistan

Akşam bir başka güzel şehir. Novi Sad, Sırbistan.

6. Sofya – Bulgaristan

Görkemli yer. Sofya, Bulgaristan.

7. Saraybosna – Bosna Hersek

Yeşilin en güzel hali. Saraybosna, Bosna Hersek.

Balkan Ülkelerinin olduğu haritayı görmek için buraya tıklayın.