Avrupa’nın gezilebilecek en ucuz ülkeleri bu yaz sizleri bekliyor

Avrupa’nın gezilebilecek en ucuz ülkeleri listesi bir hayli fazla ancak hepimizin kafasında Avrupa çok pahalıymış gibi geliyor. Size uygun turizm şirketleriyle bu ülkelere gezi yapmanız çok daha ucuza gelebilir.

Avrupa’nın gezilebilecek en ucuz ülkeleri gezisi düşünüyorsunuz ancak ülke konusunda karar mı veremiyorsunuz? Avrupa deyince aklımıza Almanya, İsviçre, Fransa, Norveç gibi lüks denebilecek ülkeler aklımızda beliriyor. Bunların yanı sıra fazla gelişememiş ama tarihi yapılarını bugüne kadar sağlam tutmuş ülkelerde mevcut. Gelin hep birlikte bu ülkelere göz atalım.

1. Polonya

Polonya, Krakow ili

Doğu Avrupa’nın incilerinden biri olan Polonya’nın gizemli kapılarından geçmeye hazır mısınız? Şehir bunalımı geçirenler içinde altın noktalardan biri haline gelmiş bu ülke, Tatra dağlarında nefis bir yürüyüşe çıkabilir, kamp yapabilirsiniz. Warsaw, Krakow ve Gdansk ülkenin bilindik şehirlerinden bazıları…

Yerel Para Birimi: Zloti
Günlük ortalama gıda bütçesi: 5-10 Euro
Önerilen günlük bütçe: 25-35 Euro
Gecelik konaklama: 14-18 Euro / kişi


2. Romanya

Romaya, Cluj ili

Doğu Avrupa’da bulunan Romanya, Cluj ve Bükreş şehriyle sizlere kucak açıyor. Gece hayatından tutun müzelere kadar bir çok etkinliği kaçırmak istemezsiniz.

Yerel Para Birimi: Romen Leyi
Günlük ortalama gıda bütçesi: 10-15 Euro
Önerilen günlük bütçe: 40-50 Euro
Gecelik konaklama: 10-15 Euro / kişi


3. Macaristan

Macaristan, Budapeşte ili

Macaristan’ın incisi Budapeşte bir çok seyyahın adresi olmayı başarmış bir şehir. Ancak Macaristan’ın diğer güzelliklerini de unutmamalı, Drebecen adlı şehir size aynı havayı daha ucuza yaşatacağından emin olun!

Yerel Para Birimi: Macar Forinti
Günlük ortalama gıda bütçesi: 10-15 Euro
Önerilen günlük bütçe: 30-45 Euro
Gecelik konaklama: 19-25 Euro / kişi


4. Slovakya

Slovakya, Kolšice ili

Üçüncü dünya ülkesi olarak tanıtılsa da Slovakya doğal güzellikleriyle öne çıkıyor. Eğer sakin bir seyahat noktası arıyorsanız burası tam size göre. Gezebileceğiniz önemli şehirlerinin arasında Kolšice, Levoča, Trnava, and Banská Bystrica yer alıyor.

Yerel Para Birimi: Euro
Günlük ortalama gıda bütçesi: 10-15 Euro
Önerilen günlük bütçe: 30-40 Euro
Gecelik konaklama: 20-25 Euro / kişi


5. Litvanya

Litvanya, Vilnius ili

Bir diğer sakin lokasyonlardan olan Litvanya bütce dostu olmayı başaran ülkelerden. Burayı ziyaret ettikten sonra komşu ülkelerine de raylı sistemler yoluyla ulaşım bir hayli kolay. Bu ülkede gezebileceğiniz yerler ise Vilnius, Kaunas, and Klaipeda.

Yerel Para Birimi: Euro
Günlük ortalama gıda bütçesi: 10-15 Euro
Önerilen günlük bütçe: 30-40 Euro
Gecelik konaklama: 16-20 Euro / kişi


6. Ukrayna

Ukrayna, Kiev ili

Tarihi kokusuyla Lviv şehrinden başlayarak daha küçük semtlerin arasında kahvenizi yudumlayabileceğiniz mükemmel bir lokasyon. Rusya ile olan diyaloglarından dolayı ülkenin ekonomisi bir hayli yorulmuş halde. Bu nedenle ülkenin parası değer kaybetmiş ve turistler için bütçe dostu bir ülke olmuştur.


7. Bosna – Hersek

Bosna-Hersek, Mostar ili

Başkent Saraybosna ile başlayacak bir yolculukta tarihi dokusunu günümüze kadar koruyan Mostar size eşlik edecek. Eski Türk gelenekleri ile Avrupa geleneklerinin iç içe geçtiği bu muazzam ülke bir hayli bütçe dostu. Sabah Boşnak böreğinden sonra sıcak bir fincan Boşnak kahvesiyle yorgunluğunuzu atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Yazı

Tiktok mavi tik nasıl alınır?

Sonraki Yazı

Otopsi nasıl yapılır? Otopside hangi bölgeler kesilir?

İlgili Yazılar
Daha Fazla Oku

Astral seyahat nasıl yapılır?

Sizlere bu yazımızda uzun uzun Astral seyahat hakkında tüm merak edilenleri yazmaya çalıştık. Bu yazımızda Astral seyahat nasıl…