Sizlere bu yazımızda uzun uzun Astral seyahat hakkında tüm merak edilenleri yazmaya çalıştık. Bu yazımızda Astral seyahat nasıl yapılır, tam olarak nedir, gidilebilecek yerler neresi gibi birçok soruya detaylı araştırmalar sonucu cevap vermeye çalıştık.

Bilinçaltı, günlük hayatta karşımıza çıkan en ufak detayları dahi biz farkında olmadan kaydeder. Sonra bu detayları rüyalarda birer birer önümüze sunar. Rüya; bilinçaltımızın günlük hayatımızda karşılaştığımız olay ve kişileri farklı şekillerde ve daha yoğun bir biçimde yeniden canlandırmasıdır. Uykunun REM evresi ise bizler için sınırların kalktığı, zaman ve mekan algısının yok olduğu evredir.

Uyku esnasında yavaşlayan beyin fonksiyonları bu evrede hızlanır ve bizler rüya alemine dalarız. Normalde bu süre çok kısa olmasına rağmen beyin o kadar hızlı çalışır ki biz uzun süredir rüya görüyormuş hissine kapılırız. Rüyada, bilinçaltımızın canlandırdığı olaylar üzerinde çoğumuz etki sahibi olmaktan ziyade izleyici konumundayızdır. Rüya görürüz, uyanırız, çoğu zaman hatırlayamayız bile.

Lucid Dreaming ise sizleri rüyanızın başrolü haline getirir. Lucid Dreaming sayesinde uyku sırasında uykuda olduğunuzun bilincinde olmanın mümkün olduğunu ve rüyanızı kontrol edebilme durumunu gerçekleştirebilirsiniz. Astral seyahat için de Lucid Dream’in biraz üstü diyebiliriz.

İnsan bilinci, fizikî bedenin içinde toplanmış durumdadır. Yani gözle görünen, et ve kemikten mevcut olan fizik, dünyada kullandığımız bedenimizdir. Fiziksel bedenin dışında bir de ‘Astral Beden’ denilen, varlığı halen ispat edilemese de ‘Ruh’ denilen şuurlu varlığı barındıran, bir beden daha vardır.

Peki ya ruh nedir ? Ruh, enerjidir. Ruh, başka alemlerle irtibat sağlayabilir ve o alemlere konsantre olabilir, yani uyum sağlar. Ruh, özündeki sonsuzluk ve ilahi kudret nedeniyle doğrudan madde ile temas edemez. İşte bu nedenle bulunduğu alemde arada başka araçlara, diğer bir tanımla taşıyıcıya ihtiyacı vardır. Ruhçulukta bu ara bedene Perispri adı verilir, geçmişten gelen öğretilerde ise ‘Astral Beden’.

Astral Seyahat nedir?

Ruhun, bedenden bir süreliğine ayrılmasıdır Astral Seyahat ya da ruhun fiziksel bedeni dışında, bilinci yerinde olarak, başka mekanlarda dolaşmak üzere yaptığı yolculuğu ve bu astral bedeniyle geçirdiği deneyimleri ifade eder. Astral seyahat nasıl yapılır sorusuna da verilebilecek en net cevap diyebiliriz. Fantazileriniz de uçabilir, uçarken de her istediğinizi yapabilme gücünün sizde olduğunu hissedebilir, olmayan dünyanın sınırlarında gezebilirsiniz. Bu durum kendisine parapsikolojide de yer bulmuştur ve “beden-dışı deneyim” anlamındaki “out-of-body experience” (OBE) olarak geçer.

Leonardo Da Vinci, Mevlana, Tesla gibi tarihe damga vurmuş isimlerin de bu deneyimi yaşadıkları söylenir. Eski Sufiler bu dünyayı hapishane hayatı olarak görmüşler ve daha hür, daha özgür oldukları diğer alemlere geçişin yollarını aramışlardır.

“Her gece ten tuzağından ruhları kurtarmakta, tahtaları sökmektesin. Ruhlar her gece bu kafesten kurtulurlar, ne kimsenin hakimi, ne de mahkumu olmayarak feragate ulaşırlar.”

(Mesnevi, Mevlana, 1.Cilt-S31)

Yapılan laboratuar deneyleri ise, bizlere son derece ilginç ve adeta elle tutulur bazı sonuçlar vermiştir. Ölmekte olan hastalar tartılmış, terlemenin getirdiği kayıplar göz önüne alınmış ve kaydedilmiştir. Ölüme doğru, saatte 28 gramlık toplam hafifleme izlenmiştir. Yapılan deneyler sonrasında ölüm gerçekleştiğinde ise, bir anda bedenin 21 gram hafiflediğini görmüşler. Bu veriler ister istemez insanlarda ‘ölüm esnasında vücuttan ayrılan şey ne?’ sorusunu sordurmuştur.

Astral seyahatte ruh ile bedeni birbirine bağlayan bir kordon olduğu ve astral seyahat sırasında bunun kopması durumunda bedenin öleceği, ruhun ise Araf’a düşeceği söylenir. Parapsikolojide bu kordonun adına Gümüş Kordon adı verilir. Gümüş kordonun insanın kalbine bağlı olduğu söylenir. Kalpten vücuda kan pompalayan aort ve anne karnında iken yaşamamızı sağlayan, yine kalbe bağlı olan göbek kordonu fiziksel olarak bedende bulunan iki kordondur. Bu 3 kordonun göbek deliğimizin yanında birleştiği ve ruh, nefis, beden kombinezonunu oluşturduğuna inanılır.

Enerji bedenimiz çevremize sürekli, çıplak gözle görülemeyen bir ışınım yayar. Bu ışınım hareketi; fiziki bedenin her yerinde, çeşitli renklerde kendini gösterir. Biyomanyetik bu enerji alanına Parapsikoloji’de aura ismi verilir. Rus bilim adamları 1960’lı yıllarda Aura ile ilgili, temeli Kirlian Fotoğrafçılık metoduna dayanan bir çok deneme yapmışlardır. Kendi yöntemleri ile yaşayan her şeyde ‘’yaşam gücü’’ bulunduğunu ve ‘’Aura’’nın varlığını kanıtlamışlardır. Bu konu hakkında en çok araştırmayı Robert Monroe adlı bir yazar yapmıştır. Halen devam eden bu araştırma Amerika Birleşik Devletleri’nde Monroe Enstitüsü adıyla bilinen bir kurumda devam etmektedir.

Dönem dönem ‘….. yerde hayalet görüldü!’ haberlerine mutlaka denk gelmişsinizdir. İşte bu görülen hayaletlerin, aslında enerji bedenlerinin yani astral bedenlerin olduğu söylenir. Astral Seyahat ile yanınızda birileri olabilir.Neden mi? Parapsikoloji bu durumu şöyle açıklıyor: “Bir şeyler gördüğünü sanan insanlar aslında 6. hissi kuvvetli insanlardır ve astral seyahat ile ortamda bulunan birisini farkeder.”

Astral seyahat ile dünya dışı bilgi edindiklerini iddia edenler olmasına rağmen ortada henüz bilimsel manada kanıtlanmış herhangi bir veri yoktur ve bu nedenle Astral seyahat nasıl yapılır sorusuna net bir cevap vermek doğru değildir, internette yazan yöntemlerde ruh sağlığı açısından önerilmiyor.

Gidilebilecek ortamlar nelerdir?

Gidilebilecek 3 farklı kademe var. Bu sizin astral seyahate hangi yöntemle gittiğinize ve hangi bilinç seviyesiyle gittiğinizle alakalı bir durum.

  • İlk Kademe: Dünya Astral Seyahat çalışmalarında tecrübeniz arttıkça, sadece fizikî mekânlara değil, fizik ötesi diye adlandırılan astral mekânlara da gidebilmeniz mümkündür. Fakat ilk kademe dünyadır. Bu tip astral ayrılmalarda yaşanan olaylar ve görülen şahıslar gerçekten de o anda yaşanmaktadır. Örneğin uzaktaki bir yakınınızı düşündüğünüzde bir anda kendinizi onun yanında bulabilirsiniz. Eğer yanına gittiğiniz insanın psişik güçleri ilerlemişse, geldiğinizi anlayabilir.
  • İkinci Kademe: Düşler dünyası. İnsanın korkularıyla yada düşünceleriyle yüz yüze kalabileceği tek yerdir. Her şey düşünce hızına dayalı olduğundan, korktuğunuz herhangi bir şey aklınıza geldiği anda onu karşınızda bulabilirsiniz. Cinlerin de bu alemde yaşadığına inanılır.
  • Üçüncü Kademe: Paralel evrenler. Paralel evrenler bölgesinde gördüğümüz yerler bulunduğumuz dünya ile çok benzerlik gösterir hatta rüyalarımızda gördüğümüz bazı görüntüler, rüya sırasında paralel evrenler bölgesinde gördüğümüz yerlerdir.

Astral seyahat hangi zamanlarda gerçekleştirilir?

Özel çalışmalarla gerçekleştirilebilmekte olan Astral Seyahat, hiçbir çalışma yapmadan bazen kendiliğinden de yaşanabilir. Kendiliğinden meydana gelen olaylarda bu ayrışma, genellikle uyku sırasında gerçekleşir.

Peki astral seyahat tehlikeli mi?

Uyaran olmadan rüya esnasında kendiliğinden astral yolculuğa çıkmış insanlar, bu konuda fazla bilgi sahibi olmadıkları için psikolojik anlamda zorluk yaşayabilirler. İşin tek tehlikeli kısmı da budur.