Gezi ve seyahat deyince akıllara hep ilk olarak Avrupa, Asya ve Balkanlar gelir. Ancak Afrika’da da güzel gezilecek yerler bulunmakta. Gezilecek o yerlerin listesini sizler için hazırladık. Peki Afrika’nın güzel 7 yeri neresi, gelin bakalım…

Afrika’da gezilecek yerler var mı sorusu akıllarda olabilir. Afrika deyince akıllara ilk olarak susuzluk, yoksulluk gelmekte. Ancak düşünülenin aksine gezilecek ve kafa dinlenilecek oldukça mekan bulunmakta. Ön yargıları bir kenara bırakıp Afrika turu düşünmenizi sağlayabilecek yerleri sizler için araştırdık.

Sizleri şaşırtabileceğini düşündüğümüz Afrika’nın gezilecek en güzel 7 yeri, Yedilik farkıyla sizlerle…

1. Zanzibar – Tanzanya

Zanzibar, bir ada şehri. Son zamanlarda oldukça gündemde. Bayalı çiftlerinin gözde mekanı olmuş durumda. Efsane sahilleri ve tatil imkanı sizi bekliyor. Tabi adanın sahil kısmı bu kadar güzelken iç kısmı çok iyi durumda denilemez.

Video Kaynak: Gezimanya

2. Gize Nekropolü – Kahire / Mısır

Gize Nekropolü yani piramitleri. Mısır’ın en meşhur ve ziyaretçi akını alan piramitleri. Afrika turu düşünüyorsanız Mısır Piramitlerini görmeden olmaz, olmamalı!

3. Luxor Tapınağı – Luxor / Mısır

Mısır’da piramitler kadar tapınaklarda meşhurdur. Birbirinden devasa tapınaklar var ancak en meşhuru ve en ilgi çekeni Mısır’ın Luxor (Luksor) şehrinde yer alan tapınağıdır. Uğrama imkanınız var ise uğrayın ve etkisi altında kalın.

4. Ümit Burnu – Cape Town / Güney Afrika

Cape Town, Afrika’nın en gelişmiş ve en zengin şehirlerindendir. Gittiğinizde her yer size güzel gelecektir ancak Türkçede Ümit Burnu olarak adlandırılan bu yer oldukça ziyaretçi akını almakta.

5. Praia – Cape Verde

Cape Verde tatil yapılacak sahillere sahip bir Afrika ülkesi. Huzur ve kafa dinlemek istiyorsanız burayı tercih edebilirsiniz, özellikle başkent Praia’yı sizlere öneririz.

6. Avenue of the Baobabs – Menabe / Madagaskar

Madagaskar’ın meşhur toprak yoludur. Ağaçların görkemiyle güzel bir ambiyans keyfini burada çıplak ayakla yürüyerek çıkarabilirsiniz.

7. Baths of Antoninus – Kartaca / Tunus

Eski zamanlardan Roma İmparatorluğu’ndan kalma kaplıcaların olduğu bir yer. Kuzey Afrika ülkesi Tunus’un Kartaca bölgesi en çok turist ağırlayan yeri. Tarihin içinde kaybolabilirsiniz.