Yüz Yogası nedir ve nasıl yapılır?

Yüzümüzde kaslarla genç ve diri kalabileceğinizi biliyor muydunuz? Günümüz çağında botoks ve estetik yaygınlaşmışken aslında bu işlemlere gerek kalmadan Yüz Yogası ile genç kalabilmeniz mümkün. Peki Yüz Yogası nedir ve nasıl yapılır?

Genç ve güzel kalabilmek için günümüzde çok operasyon gerektiren bir durum. Yaş ilerledikçe insan vücudunun yıpranması vücut diriliğinin düşmesine büyük bir etki yapıyor. Peki bu durumdan Yüz Yogası ile kurtulabileceğinizi biliyor muydunuz? “Yüz Yogası nedir ve nasıl yapılır?” sorusuna bugün cevap vereceğiz.

Yüz Yogası, jest ve mimik egzersizleri ile yapılan zahmet ve büyük uğraşlar gerektirmeyen basit bir spor diyebiliriz.

Peki bu Yüz Yogası nasıl yapılır? Yüz Yogası egzersizlerini sizler için anlattık.

1. Yanak İnceltme Egzersizi

Ağız sıkıca kapatılır, dudaklar birbirine bastırılarak üst dudağın altından üflenir. 10’a kadar sayılır ve hava sağ ya da sol yanağa geçirilir. Yine 10’a kadar sayılır ve bu sefer hava diğer yanağa geçilir. Bu hareket günde 20 defa tekrarlanır.

2. Yanak Toplama Egzersizi

İşaret ile orta parmak her iki yanağın üstüne yerleştirilip bastırılır. Derin nefes alınarak 10’a kadar sayılıp basınç azaltılır. Bu işlem günde 10 defa yapılmalıdır.

3. Alın ve Göz Çevresi Sıklaştırma Egzersizi

İşaret ile orta parmak yüzün kaş üstüne yerleştirilir. Yüzük ile serçe parmağınız burnun iki yanında olur. Hafif basıç uygulayarak 10 saniye bastırılıp nefes verilir. Bu işlem günde 15 defa tekrarlanmalıdır.

4. Yüz Kaslarını Şekillendirme Egzersizi

Ağız yoluyla uzun bir şekilde hava soluyun ve havayı ağzınızda tutun. Ağzınızdaki havayı bir sağa bir sola geçirin. Bu işlemi yapabildiğiniz kadar yapın.

5. Gülen Balık Yüzü Egzersizi

Yanaklar içe çekilir ve dudağınızdan bir balık yüzü ortaya çıkarıp gülümseyin. 10 saniye kadar bu şekilde kalın ve bunu 10 defa yapın.

6. Çene Hattı Sıklaştırma Egzersizi

Alt dudak olabildiğince yukarı, üst dudağınızın üstüne getirilir. Bu şekilde 20 saniye kadar durun ve bu egzersizi günde 10 defa yapın.

7. O Egzersizi

Çok basit bir egzersizdir. Ağzınız “o” harfi gözükecek şekilde açınız ve hava üfleyiniz. Bu işlemin süresi yoktur, istediğiniz kadar yapabilirsiniz.

Yüz egzersizi hakkında detaylı bilgi almak için Sports & Merits sitesini ziyaret etmenizi öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Yazı

Corona Virüsü nedir? Wuhan şehri neden karantinaya alındı?

Sonraki Yazı

NBA efsanesi Black Mamba lakaplı Kobe Bryant kimdir?

İlgili Yazılar
Daha Fazla Oku

Dolgit krem ne işe yarar?

Oldukça sık şekilde ne işe yaradığı araştırılan Dolgit krem; eklem ağrısı, sırt ağrısı, kas ağrısı, yumuşak doku yaralanmaları,…
Daha Fazla Oku

Hıçkırık neden olur?

Bu yazımızda sizlere hıçkırık neden olur sorusuna cevap veriyoruz. Hıçkırık, diyaframın istemsiz kasılmalarıdır – göğsünüzü karnınızdan ayıran ve…
Daha Fazla Oku

A’dan Z’ye balık çeşitleri

Balık sezonu açılıyor. Balık’ta bulunan vitaminler ve mineraller sayesinde vücudumuz daha da güçlenme fırsatını buluyor. Ülkemizde bir çok…