Kapat

Tüm vücudu çalıştıran 7 dakikalık detoks

Anasayfa
Sağlık Tüm vücudu çalıştıran 7 dakikalık detoks

Masabaşı çalışan ve evde oturanlar için sunacağımız basit egzersiz hareketleri ile tüm vücudu çalıştırabilir, vücudunuzun hastalıklara karşı bağışıklığını güçlendirebilirsiniz.

Günlük yaşamımızda fitnessa gidemeyen, spor yapamayanlar insanlar yoğunlukta. Kimisi masabaşı çalışan, hareketsizlikten kilo olmaktan yakınırken, kimisi evde duranlar özellikle ev hanımları spor yapamıyor. Sizlere özellikle masabaşı çalışan ve evde oturanlar için önereceğimiz basit 7 dakikalık bir detoks ya da egzersiz hareketleri ile tüm vücudunuzu çalıştırabileceksiniz. Ne kadar 7 dakika sürüyor, basit desek de hareketsiz bir vücut bu hareketleri yaptığında başlarda zorlanacaktır. Devamlılık durumunda ise vücudunuzun alıştığını göreceksiniz.

1. Omuz Egzersizi

Süre: 60 saniye
Yapılışı: Kürek kemiklerini birleştirerek dirseklerini aç. Eklemlerini şakaklarına getir. Her tekrarda dirseklerini birbirine yaklaştır. Köprücük kemiklerini geniş tut. Nefes alıp vermeyi unutma.

2. Dinamik Göğüs Esnetme

Süre: 60 saniye
Yapılışı: Dik dur ve parmak eklemlerin aşağıya bakacak şekilde parmaklarını arkanda kavuştur. Kollarını düz tutarak kalçandan uzaklaştırıp yukarı kaldır. Kendini zorlamadan olabildiğince yükseğe kaldır. Kollarını kaldırıp indirirken dik dur ve sabit dur.

3. Ters Lunge ve Uzanma

Süre: 60 saniye
Yapılışı: Bir bacağını geriye at ve lunge pozisyonu al. Aynı taraftaki kolunu vücudunun yanından yukarı doğru kaldır. Omuzlarını kalçanla aynı hızada ve kalçanı arkadaki dizinin yukarısında tutmaya hizala. Kalçan genişledikçe hareket aralığını arttırmayı dene.

4. Dizi Karna Çekme

Süre: 30 saniye
Yapılışı: Dik dur ve sonra bir dizini göğsüne çekip kollarınla sar. Dengeni sağlamak için sabit ayağını yere bastır.

5. Yana Doğru Kalça Açma

Süre: 60 saniye
Yapılışı: Ağırlığını bir topuktan diğerine verirken kalçanı düz tutarak kaydır. Sırtını düz tut ve ellerini bacaklarına koy. Yapabiliyorsan ellerini daha aşağıya indirip yere koy. Parmaklarının yere basmasına dikkat et ve topuklarını yerde kalmasına dikkat et.

6. Split Squat (Sağ Bacak)

Süre: 45 saniye
Yapılışı: Ayakta dururken sağ bacağını öne at. Lunge pozisyonunda dur ve arkadaki dizini yere indir. Sonra başlangıç pozisyonuna dön. Göğsünü dik tut, omuzlarını aşağıda tut ve serbest bırak. Sol dizini yerin bir kaç santim aşağısına indir.

7. Split Squat (Sol Bacak)

Süre: 45 saniye
Yapılışı: Sağ bacakta ne yapılıyorsa tam tersini sol bacakta aynen uygulayınız.

Kaynak: Nike Training

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir