Sporsuz vücut geliştirme operasyonu: Vaser Liposuction

Enes Batur’un “Dolunay” şarkısının klibindeki vücudundan sonra photoshop yorumları yapılmıştı ancak gerçek hiç öyle değil. Enes Batur’un sporsuz vücut geliştirme operasyonu olarak bilinen Vaser Liposuction operasyonu gerçekleştirdiği düşünülüyor.

Son günlerden en çok konuşulan operasyon olanan Vaser Liposuction, nasıl bir işlem merakı insanları sarmış durumda. Uzun süre yapılan sporde alınamayan verimi veren Vaser Liposuction’ın zararı olmadığı da söyleniyor.

Youtuber Enes Batur’un “Dolunay” şarkısının klibindeki vücudu dikkat çekmişti ancak photoshop olduğu söylenirken Enes Batur’un Twitter hesabından paylaştığı görüntüler ile durumun photoshop’luk olmadığı ortaya çıktı. Bu görüntülerden sonra nasıl yapabildi sorularının cevabı Vaser Liposuction olduğu ortaya çıktı.

Vaser Liposuction nedir, nasıl işlemlerden geçiliyor?

1. Vaser işleminin etkisi yağ transferini sağlamaktır. Vücuttan yağı alınabilir, alınan yağı isterseniz dudak ve yanaklarınızda kullanabilirsiniz.

2. Vaser işlemi spor ve egzersiz ile erimeyen yağların alınması harici uygulaması sakıncalıdır. İşlem doğru yağların arınmasında kullanıldığında zararı olmadığı iddia edilmektedir.

3. Liposuction işlemi sırasında ağrı hissedilmez. Oldu ki ağrı hissedilen bir bölge olduğunda ise hastaya lokal anestezi uygulanır.

4. Vaser işlemi yaklaşık 1 saat ile 2 saat arası sürmektedir.

5. Liposuction işlemi yapıldıktan sonra tekrar vücudunuz yağ alabilir. Bunu önlemek için diyet ve egzersiz uygulanması gerekebilir.

6. Vaser işlemi yapıldıktan sonra genelde hemen etki görülür ancak bazı hastalar ayakta tedavi olduğundan etkinin alınması 5-6 haftayı buluyor.

7. İşlemden sonra dikkat edilmesi gereken durum ise hastanın 3-4 saatlik bir dinlenmeden sonra klinikten çıkması tavsiye edilmektedir ve hastanın belirlenen süre zarfında korse giymesi gerekir.

Vaser Liposuction tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için Anatomica‘yı ziayet edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Yazı

En güzel Yıldız Tilbe şarkıları

Sonraki Yazı

Kalandar nedir? Kalandar Gecesi hangi etkinlikler yapılır?

İlgili Yazılar