Saça en iyi şekilde kına nasıl yakılır?

Saça kına nasıl yakılır sorusunu detaylı bir şekilde inceledikten sonra kınanın saça nasıl yakılacağı ile ilgili sizlere detaylı bir rehber hazırladık. Saça en güzel kına nasıl yakılır? Saça kına yaktıktan kaç saat sonra saç durulanır?

Saça En İyi Kına Nasıl Yakılır?

ADIM 1: Kına karışımını uygulama öncesinde hazırlamanız gerekmektedir. Toz halinde gelen kınayı macun kıvamına getirmemiz gerekiyor. Pürüzsüz bir macun yapmak için yarım fincan kınayı dörtte bir fincan ılık suyla karıştırın. İyice karıştırırken gerekirse birkaç damla daha su ekleyin. Hazırladığınız kına karışımını 12 saat bekletin.

ADIM 2: Kına uygulamadan önce saçınızı ve saç derinizi temizlemek için saçınızı hafif bir şampuanla yıkayın (kına nüfuzunu engelleyebileceği için saç kremi kullanmayın) ve saçınızı kurutun. Lekelenmeyi önlemek için alnınız, boynunuz ve kulaklarınız dahil olmak üzere saç çizginize biraz vazelin veya hindistan cevizi yağı sürün.

ADIM 3: Tüm karışıklıkları gidermek ve saçınızı ortasından ayırmak için geniş dişli bir tarak kullanarak saçınızı tarayın. En üst katmandan yaklaşık 5 cm genişliğinde küçük bir saç parçası alın ve bir fırça kullanarak kına karışımını köklerden uçlara doğru serbestçe uygulayın.

Saça kına nasıl yakılır? Kınanın kızıl olması için ne yapılmalı?
Kınanın kızıl olması için ne yapılmalı?

ADIM 4: Bir bölümden diğerine geçerken kına ile kapladığınız bölümü döndürün ve bir topuzun içine sarın. Yapışkan kına karışımı, topuz haline getirilen saç bölümünün orada oturmasını sağlayacaktır.

ADIM 5: Benzer şekilde kınayı ayrı saç bölümlerine ayırın ve saçınızın ilk bölümünden oluşturduğunuz topuza sarın. Tüm bölümleri kına karışımıyla iyice doyurun. Saçınızın en üst kısmını kapattıktan sonra, tüm saçınız kına ile kaplanana kadar aşağıdaki katmanlar üzerinde çalışmaya başlayın.

ADIM 6: Saçınızın tüm kısımlarını kapattıktan sonra saç çizgisine doğru hareket edin ve daha fazla kına gereken yerlere macunu uygulayın.

ADIM 7: Saçınızın her tarafına kına sürmeyi bitirdikten sonra, streç film ile saçınızı iyice sarın.

ADIM 8: Kınanın sertleşmesi 2 ila 4 saat sürer. Ancak daha canlı renkler için daha uzun süre bırakabilirsiniz. Kınayı saçtan çıkarmak için duşa girin ve suyla durulayın. Kına karışımını saçınızdan çıkarmak için saçınıza saç kremi sürün.

ADIM 9: Saç kremini duruladıktan sonra saçınızı havluyla kurulayın. Kınanın doğru şekilde gelişmesi yaklaşık 24 ila 48 saat sürer, başlangıçta turuncu görünecek ve daha sonra renk derinleşecektir.

NOT: Unutmayın ki kınanın ne kadar uzun süre kurumasına izin verirseniz saçınız o kadar canlı ve kızıl olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Yazı

2021'de en çok kazanan futbolcular belli oldu!

Sonraki Yazı

Saça iyi gelen yağlar hangileridir?

İlgili Yazılar