Limon tansiyonu düşürür mü?

Limon tansiyonu düşürür mü? Bu yılın nihai sağlık hedefi sabahları aç karnına ılık limonlu su içmek. İddiaya göre ılık limon suyu, sindirimi ve mide sağlığını iyileştirmekten cilt görünümünü mükemmelleştirmeye, vücudu toksinlerden arındırmaya, kanı alkalileştirmeye, solunum yolu enfeksiyonlarını iyileştirmeye ve diğer bazı şaşırtıcı faydalara kadar birçok şey için iyidir. Ama limonlu su içmek bizim için o kadar iyi mi? Aslında, özellikle limon ve limon suyunun özellikleri, sağlığımızın çeşitli yönlerini olumsuz etkileyebilecek bazı beklenmedik, daha az faydalı sağlık etkileri yaratır.

Düzenli olarak ılık limon suyu tüketiminin bizim için kötü olmasına neden olan ise meyvenin asitliğidirLimon gibi asidik meyveler mide sorunları olan, hassas dişleri olan veya belirli bir yemeği yemenin ömür boyu süren kötü beslenme alışkanlıklarını tersine çevireceğine, sigara veya alkol tüketimi gibi zararlı yaşam tarzı alışkanlıklarını ortadan kaldıracağına veya sağlıklarını iyileştireceğine inanan kişilere tavsiye edilmez. Öyle ki, o noktadan itibaren bunun başka herhangi bir yönüne dikkat etmek zorunda kalmazlar.

Sabahları ılık limonlu su içmeye başlamanın neden akıllıca olmayabileceğini anlamak için önce sağlık açısından sözde faydalarını bilmeliyiz. Ve ben onlara ‘varsayılan’ diyorum çünkü limon suyuna yanlış bir şekilde atfedilen tüm faydalar aslında diğer beslenme ve yaşam tarzı alışkanlıklarının sonucudur, çünkü iki dilim limonlu tek bir bardak su, gözle görülür değişiklikler yaratmak için gerekli besin değerine sahip değildir. Çünkü vitaminler, mineraller ve diğer besinler sağlığın temelini oluşturur ve onlara her gün oldukça yüksek miktarlarda ihtiyacımız var. Biraz limon suyu sadece ihmal edilebilir miktarda vitamin ve mineral içerir.

Limon tansiyonu düşürür mü?

Limon tansiyonu düşürür mü, Limon tansiyon düşüklüğüne iyi gelir mi, Limon tansiyonu nasıl etkiler, Limon tansiyonu düşürüyor mu, limon tansiyonu çıkartır mı, limon tansiyonu çıkarırmı düşürürmü, limon tansiyona ne yapar, limon tansiyon dengeler mi,
Limon tansiyon düşüklüğüne iyi gelir mi, Limon tansiyonu nasıl etkiler?

Ilık limonlu su içmek yüksek tansiyonu düşürmez. Hipertansiyona yüksek sodyum alımı (çok tuzlu yemek), düşük potasyum alımı (fazla sodyumun ortadan kaldırılmasına ve kan basıncının dengelenmesine yardımcı olur), arter duvarlarında kolesterol birikmesi (arterlerin daralması kan akışını kısıtlar) vb. neden olur.

Sodyumumuzu düşürmek ve potasyum alımımızı arttırmanın yanı sıra magnezyum alımımızı arttırmak (kalp kasının iyi çalışması için), yüksek tansiyonu ılık limonlu su yerine haftalar veya aylar içinde tedavi edebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Yazı

"Sara'yı kim öldürdü?" replikleri

Sonraki Yazı

Havuç lokumu nasıl yapılır? En güzel havuç lokumu tarifi!

İlgili Yazılar
Daha Fazla Oku

Sırt ağrısına iyi gelen egzersizler

Sırt ağrısı genellikle dinlenme ile geçmez. Egzersiz yapmak sırt ağrılarına kalıcı çözümler getirebilir. Egzersizler omurganızdaki yükü azaltıp ağrılarınızdan…