Kas Ağrısına Ne İyi Gelir? Kas Ağrısı için Eczanedeki Kremler

kas ağrısına ne iyi gelir

Kas ağrısına ne iyi gelir? Kas ağrısı için krem ve ilaç ne kullanılır? Şimdi bakalım kas ağrısı için ne yapılır?Sıcak su veya soğuk su, germe egzersizleri, yüksek lifli besinler ve masaj kas ağrılarına iyi gelen şeylerden bazılarıdır.

Kas Ağrısına Ne İyi Gelir?

Kas ağrısına iyi gelen şeyler arasında ilk sırada hareket etmek yer alır. Hareket etmek kas ağrısına iyi gelir. Bu yüzden günde bir kaç spor hareketi yaparak kas ağrılarını azaltabilirsiniz. Spor yapmak vücudumuza endorfin hormonunun girmesini sağlar ve kasları güçlendirir.

Yürüyüş yapmak, zıplamak, şınav çekmek, yüzmek veya bileklere masaj yapmak da kas ağrısına iyi gelen egzersizlerden bazılarıdır.

Kas Ağrısına Ne İyi Gelir?

Yüksek lifli yiyecekler yemek de kas ağrılarına iyi gelir. Yüksek lifli yiyecekler sindirim sisteminede sağlıklı bir yağ asidi üretir. Bu sayede karın bölgesinde olan kas ağrıları geçer.

Ağrıyan bölgeleri ısıtmak da kas ağrısına iyi gelen şeylerden birisidir. Yapmanız gereken şey ağrıyan bölgeye bir sıcak su torbası koymaktır. Günde bir kaç kez bunu uyguladıktan sonra ağrılarınız azalacaktır.

Soğuk su da ağrıları geçirir. Sinirleri uyarılmaktan kurtaran bu yolla ağrılarınız azalabilir hatta gidebilir. Buz yardımıyla ağrı olan bölgeye masaj yapın. Daha sonra bunu bir kaç kez tekrarlayın.

İyi bir uyku da kasları etkiler. Eğer iyi bir uyku düzenine sahip değilseniz kaslarınızdaki ağrılar artabilir. İlk olarak uyuma saatlerinizi düzene koyun. Daha sonra yatak odasındaki elektronik cihazlardan kurtulun ve odanın uyurken tamamen karanlık olduğundan emin olun.

Spor Sonrası Kas Ağrısına Ne İyi Gelir?

Spor Sonrası Kas Ağrısına Ne İyi Gelir?
Spordan Sonra Kas Ağrısına Soğuk Duş ve Sıcak Su Torbası İyi Gelir.

Spor yaptınız ve kaslarınız ağrıyor. Peki, bu spor sonrası kas ağrılarına ne iyi gelir? Spordan sonra kas ağrıları için yapmanız gereken ilk şey soğuk bir duş almak olacaktır. Soğuk su ağrıyan kaslardaki sinirlere ulaşacak ve beyninizle olan bilgi alışverişini yavaşlatacaktır.

İkinci adımda ise ağrıyan kaslara masaj yapmak olacaktır. Muhtemelen kaslarınızı fazla yordunuz ve gerdiniz. Şimdi gerilen kasları gevşetmeniz gerekmekte. Ağrıyan yerlere birisinin yardımıyla masaj yaptırın.

Diğer bir çözüm ise ağrıyan kaslara krem uygulamak olacaktır. Eczaneden aldığınız kas gevşetici kremler ile bu soruna çözüm bulabilirsiniz.

Kas Ağrısı için Eczanedeki Kremler

Kas Ağrısı için Eczanedeki Kremler
Kas Ağrısı için Krem: Nimes

İşte kas ağrısı için kas gevşetici kremler;

 1. Nimes Combo Jel Krem
 2. Kamfolin Pomad Kremi
 3. Dolgit Krem
 4. Diclomec Plus Krem
 5. THERMOFLEX
 6. RHEUMON

Kas Ağrısı için Eczanedeki İlaçlar

Eğer kremler işe yaramadı kas ağrılarım için kas gevşetici ilaç istiyorum diyorsanız;

 1. Majezik
 2. Muscoril Ampul İlacı
 3. Deksalgin Jel
 4. Ben-Gay İlacı
 5. Akineton (Hap/İlaç)
 6. Musko Flex (Jel/İlaç)
 7. Cabral
 8. Dikloron
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Yazı
ay suyu nedir nasıl yapılır

Ay suyu nedir, nasıl yapılır? Ay suyu günah mı?

Sonraki Yazı
astra'nın yetenekleri

Yeni Valorant Ajanı: Astra'nın Yetenekleri ve Güçleri (Özellikleri)

İlgili Yazılar
Daha Fazla Oku

Su enerji verir mi?

Su şüphesiz insan için çok önemli bir nimettir ve yaşamak için en büyük sebeplerden biridir. Ama su enerji…