Tam insanların alerji olduğu vakte gelen virüs ile birlikte insanlar acaba Koronavirüs mü taşıyorum korkusuna kapıldı. Her öksüren koronavirüs olmadığı gibi, her öksürüğü veya başka belirtiyi grip ya da alerji sanmayalım. Grip, Alerji ve Koronavirüs arasındaki farklar nelermiş bir bakalım…

Mart ayı tam insanların alerji durumlarının ortaya çıktığı zaman şüphesiz. Çevremizde biri alerjik öksürse bile insan tedirgin oluyor iken kendi öksüren kişi de aynı şekilde koronavirüs korkusu yaşıyor. Alerji ve grip olarak belirtiler gösteren kişilerin covid-19 yani koronavirüs korkusu yaşamaması için bu hastalıklar arasındaki farklar neler olduğunu sizlere anlatmak istedik.

Koronavirüs tehlikesi altında olup olmadığınıza aşağıdaki tablodan ulaşabilir, belirtilerinizin grip, alerji ya da koronavirüs olabileceğini rahatlıkla ayırt edebilirsiniz. Eğer kendinizde covid-19 yani koronavirüs belirtisi görüyor iseniz en yakın hastaneye başvurmanız gerekmektedir. Lütfen Sağlık Bakanlığımızın dikkatlerine uyalım, gerekmedikçe evimizden dışarıya çıkmayalım! Sağlıklı günler dileriz.

GRİPALERJİCORONA
ÖKSÜRÜK
KURU ÖKSÜRÜK
BAŞ AĞRISI
BURUN AKINTISI
KAŞINTI / KIRMIZI GÖZLER
HAPŞIRMA
ANİ ATEŞ
ATEŞLENME
NEFES ALMADA ZORLUK
BOĞAZ AĞRISI
KAS AĞRISI

Yurt dışından geldiyseniz eğer lütfen 14 gün kuralına uyunuz. 14 gün kuralına bakmak için buraya tıklayın.

Koronavirüse karşı evinizde neler yapabileceğinizi anlattığımız yazımıza bakmak için buraya tıklayın.

Koronavirüse karşı bağışıklığın güçlü olması gerekmektedir. Güçlü bağışıklık sistemi nasıl olacağına bakmak için buraya tıklayın.

Koronavirüs ile ilgili Dünya üzerindeki tüm haberlere anında ulaşmak için Twitter’daki @CoronaTurkey sayfasını takip edebilirsiniz.