Evdeki karıncalar nasıl yok edilir?

Evdeki karıncalar nasıl giderilir, yok edilir, uzaklaştırılır sorusunun cevabını yazımızda detaylı bir şekilde anlattık. Evdeki karıncaları öldürmeden uzaklaştırmak mümkün. Peki, nasıl mı? Hep birlikte görelim.

Kabul edelim, evinizdeki karıncalar büyük bir baş belası olabilir. Etrafta dolaşan karıncaların olması sadece sinir bozucu değil, aynı zamanda bir karınca kolonisi de çok fazla hasara neden olabilir. Evinizde karıncaların olması oldukça hijyenik değildir. 

Karıncalardan Kalıcı Olarak Kurtulmanın Yolları

1. Tebeşir

Evde karınca nasıl yok edilir: Karıncalardan kurtulmanın ev ilaçlarından biri de tebeşir kullanmaktır. 

Karıncalardan kurtulmanın ev ilaçlarından biri de tebeşir kullanmaktır. Tebeşir, karıncaları uzak tutmaya yardımcı olan kalsiyum karbonat içerir. Karıncaların giriş noktaları olan alanlara biraz toz tebeşir püskürtün veya giriş noktalarına bir çizgi tebeşir çizin. Evinizin karıncalarını korumak için, bu böceklerin girmemesi için tebeşir çizgileri çizin. Bu çizginin neden karıncaların içeri girmesini engellediği belli olmasa da, kesinlikle etkilidir. Çizgileri evdeki herhangi bir çocuğun ulaşamayacağı bir şekilde yaptığınızdan emin olun. 

2. Limon

Evde karınca nasıl yok edilir: Karıncaların girdiği yerlere bir limon sıkın veya limon kabukları koyun.

Karıncaların girdiği yerlere bir limon sıkın veya limon kabukları koyun. Zeminlerinizi üzerine biraz limon suyu eklenmiş suyla da yıkayabilirsiniz. Görünüşe göre karıncalar uzak durmaları için limon suyunun kokusunu sevmiyorlar. Ekşi ve acı herhangi bir şey karıncaları uzak tutabilir, ancak herhangi bir şeker karıncaların en iyi arkadaşıdır. Bu yüzden karıncaları bir şekilde çekebilecek tatlı hiçbir şeyi saklamadığınızdan emin olun. Mutfak döşemenizi kesinlikle temiz tutun ve kabukları oraya yerleştirin. 

3. Portakallar

Evdeki Karıncalar Nasıl Giderilir, Yok Edilir, Uzaklaştırılır? Doğal Yollar!
Evde karınca nasıl yok edilir: Portakallar, limonlarla aynıdır; karıncaları evinizi ziyaret etmekten uzak tutarlar.

Portakallar, limonlarla aynıdır; karıncaları evinizi ziyaret etmekten uzak tutarlar. Karıncalardan kurtulmanıza yardımcı olacak bir bardak ılık su ve birkaç portakal kabuğundan bir macun yapın. Bu macunu karıncaların giriş noktalarına sürün ve ardından silin. Portakal kabuklarını mutfak kapısına veya bu karıncaların girebileceğini düşündüğünüz herhangi bir yere de yerleştirebilirsiniz. Karıncalar için doğal bir caydırıcı görevi görür, bu da onları yalnızca tutmakla kalmaz, aynı zamanda uzak tutar. Bu yüzden, portakal kabuğunu biraz kullanın ve artık evinizi karıncaların ziyaret etmediğinden emin olun. 

4. Biber

Evde karınca nasıl yok edilir: Karıncaların evinize girdiği yerlere biber serpin.

Karıncalar şekeri çok severler ama biberden nefret ederler. Karıncaların evinize girdiği yerlere biber serpin. Bu, karıncalardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Acı biber veya karabiber, karıncalar tarafından nefret edilir. Ayrıca biber ve sudan oluşan bir çözelti hazırlayabilir ve giriş bölgelerine püskürtebilirsiniz. Biber karıncaları öldürmez ama kesinlikle onların evinize dönmesini engeller. Biber solüsyonunu püskürtmek istediğiniz alanı temizlediğinizden emin olun. 

5. Tuz

Evdeki Karıncalar Nasıl Giderilir, Yok Edilir, Uzaklaştırılır? Doğal Yollar!
Evde karınca nasıl yok edilir: Karıncaların eve girdiği köşelere tuz yaymak karıncaları uzak tutmaya yardımcı olacaktır. 

Karıncaların eve girdiği köşelere tuz yaymak karıncaları uzak tutmaya yardımcı olacaktır. Sofra tuzu, karıncalardan doğal olarak kurtulmanın en iyi ve en ucuz yollarından biridir. Sağlığı artırıcı kaya tuzu yerine sıradan sofra tuzu kullanın. Yapmanız gereken tek şey suyu kaynatmak ve içine bol miktarda tuz eklemek ve eriyene kadar karıştırmaktır. Bir sprey şişesine dökün ve karıncaların girme eğiliminde olduğunu düşündüğünüz yere püskürtün. 

6. Beyaz Sirke

Evdeki karıncalar nasıl giderilir: Karıncalar beyaz sirke kokusuna dayanamaz.

Karıncalar beyaz sirke kokusuna dayanamaz. Eşit miktarda su ve beyaz sirke içeren bir çözelti hazırlayın. Üzerine birkaç damla uçucu yağ ekleyin ve iyice çalkalayın. Bu çözeltiyi saklayın ve karıncaların girdiği noktalara serpin. Bunu günde bir kez tekrarlayın. Yine, bu çözüm karıncaları öldürmeyebilir, ancak kesinlikle karıncaları girilmez bölgeye girmekten uzak tutabilir. Pencere pervazlarına, kapı aralıklarına ve genellikle karıncaların geldiğini gördüğün diğer yerlere püskürtün.

7. Tarçın

Evdeki Karıncalar Nasıl Giderilir, Yok Edilir, Uzaklaştırılır? Doğal Yollar!
Evde karınca nasıl yok edilir :Evin girişine ve karıncaların girebileceğini düşündüğünüz alanlara tarçın ve karanfil koyun.

Evin girişine ve karıncaların girebileceğini düşündüğünüz alanlara tarçın ve karanfil koyun. Bu, evinizin taze ve toprak gibi kokmasını sağlamak için de iyi bir yöntemdir. Tarçın genellikle etkili bir kendin yap karınca kontrol seçeneği olarak kabul edilir. Karıncalar güçlü kokuya dayanamadıkları için tarçının doğal bir kovucu görevi gördüğüne inanılıyor. Daha etkili sonuçlar için, tarçın tozuna biraz uçucu yağ ekleyebilirsiniz, böylece daha güçlü kokulu büstler karıncaları uzak tutacak.

8. Nane

Evdeki Karıncalar Nasıl Giderilir, Yok Edilir, Uzaklaştırılır? Doğal Yollar!
Evdeki karıncalar nasıl giderilir: Nane, karıncalardan kurtulmanıza yardımcı olabilecek bir böcek kovucudur.

Nane, karıncalardan kurtulmanıza yardımcı olabilecek bir böcek kovucudur. Karıncalar nane kokusundan hoşlanmazlar ve muhtemelen onun izlerini içeren alanlardan uzak dururlar. Nane, karıncaların tahammül edemeyeceği güçlü bir kokuya sahiptir. Bu da onları eve girmekten alıkoyar. 10 damla nane esansiyel yağı ve bir bardak su karışımı hazırlayın ve karıncaları bulduğunuz her yere serpin. Bunu günde iki kez tekrarlayın. Sıvı karışım yerine kuru nane bile serpebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Yazı

WhatsApp Sözleşmesi Nasıl İptal Edilir?

Sonraki Yazı

Oğlak burcu erkeği nasıl kadınlardan hoşlanır?

İlgili Yazılar