Çocuklarda diş ağrısı nasıl geçer? Çocuklarda diş ağrısı ne iyi gelir?

Diş ağrısı çok kötüdür, özellikle çocuklarda çekilmez bir çiledir. Peki Çocuklarda diş ağrısı nasıl geçer, çocuklarda diş ağrısı ne iyi gelir? İşte detaylar…

Hiç kimse diş ağrısından hoşlanmaz, hele bu kişi bir çocuksa durum daha eziyetlidir. Kendinizi çocuğunuzun ağzını kavrarken ve acı çekerken yüz yüze bulduysanız, bunun eğlenceli olmadığını bilirsiniz. Küçük diş ağrılarının çoğu basit ev ilaçları ile giderilebilirken, daha şiddetli ağrı muhtemelen pediatrik diş hekiminize gitmeyi gerektirecektir. Birincisi, buraya gelmenizin ilk sebebi: Çocuklarda diş ağrısı nasıl geçer, ne iyi gelir?

çocuklarda diş ağrısı ne iyi gelir, çoçuklarda diş ağrısı nasıl geçer, çocuklarda diş ağrısı, çocuklarda diş ağrısı nasıl geçer, diş ağrısı,
çoçuklarda diş ağrısı nasıl geçer, ne iyi gelir?

Reçetesiz İlaç Tedavisi

Doğrudan çocuklarınızın Tylenol veya Ibuprofen’e gitme konusunda güvendesiniz. Hiçbir şey ağrıyı daha hızlı ve etkili bir şekilde gideremez. Doğru dozaj ve yutma için etiketleri ve talimatları kontrol ettiğinizden emin olun. Çocuğunuzun hapları yutma problemi varsa (ve ilacınız ezilebiliyorsa), tabletleri toz haline getirmek için bir hamur silindiri kullanın ve suyla karıştırın.

İbuprofen’i asla altı aylıktan küçük bir bebeğe vermeyin ve tüm ilaçlar için doktorunuza / diş hekiminize danışın. Çocuk diş hekiminize (ve çocuk doktorunuza) bir sonraki ziyaretinizde, onlarla her yaş için güvenli ağrı kesici ilaçlar ve dozaj hakkında konuşun.

Ağrıyan Bölgeye Isı / Soğuk Uygulayın

Çocuğunuzun diş ağrısını gidermek için en iyi çözümünüz ağrı kesici ilaç kullanmaktır. Hızlı bir şekilde işe yaramazsa, bölgeye soğuk kompres uygulamak yardımcı olacaktır. Saklama poşetini buzla doldurun, mutfak veya kağıt havlu gibi ince bir malzeme tabakası yerleştirin ve dişin dışındaki yanak bölgesine uygulayın. Soğuk ağrıyı hafifletmiyorsa, ılık komprese geçmeyi deneyin.

Deniz Tuzu ile Durulama Kullanın

Çene darbesinin veya hafif enfeksiyonun neden olduğu diş ağrısı muhtemelen kendi kendine geçecektir. Bir deniz tuzu durulaması bu süreci daha hızlı bir şekilde ilerletecektir. Ilık su ve bir kaşık tuzla durulayın. Çocuğunuzun solüsyonu ağzına koymadan önce tuzun çözülmesini bekleyin. Etkilenen bölgeye iyice sıçradığından emin olarak gargara yapmalarını sağlayın ve tükürmelerini sağlayın. Ağrı geçene kadar bunu günde birkaç kez yapmalarını sağlayın.

Acı Gitmiyor mu?

Yukarıdakilerden herhangi birini denedikten sonra ağrı devam ederse, çocuğunuzun diş hekimini arama zamanı. Bir boşluğa, yerinden çıkmış bir dişe veya başka bir soruna bakıyor olabilirsiniz. Hemen tavsiye almak ve gerekirse bir randevu ayarlamak en iyisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Yazı
aura ne demek

Aura Nedir? Aura Nasıl Görünür?

Sonraki Yazı

100 binde vaka sayısı nasıl hesaplanır?

İlgili Yazılar
Daha Fazla Oku

Evdeki karıncalar nasıl yok edilir?

Evdeki karıncalar nasıl giderilir, yok edilir, uzaklaştırılır sorusunun cevabını yazımızda detaylı bir şekilde anlattık. Evdeki karıncaları öldürmeden uzaklaştırmak…