Baş ağrısına ne iyi gelir?

Baş ağrısı ile gününüz kötü mü geçiyor? Baş ağrısı nasıl geçer bilmiyor iseniz sizlere sunacağımız yöntemler ile kısa sürede baş ağrısı belasından kurtulabileceksiniz.

Baş ağrısı insanların en çok dert yandığı sıkıntılı bir durum diyebiliriz. Genel olarak stresten kaynaklanan bu durumdan kurtulmak için bazı yöntemler mevcut. Baş ağrısı nasıl geçer sorusuna cevap verdiğimiz yöntemleri uygulayıp kısa sürede bu sıkıntıyı atlatabilirsiniz. İşte yöntemler…

1. Su Tüketimi:

Susuzluğun bir diğer önemli belirtisi baş ağrısı olarak karşımıza çıkmaktadır. Günlük su tüketiminiz 2 litrenin altında ise, baş ağrısı büyük olasılıkla dehidrasyona bağlıdır. Bu durumda, vücudunuzun su ihtiyacını karşılayarak baş ağrısından kurtulabilirsiniz.

2. Elma Sirkesi:

Bu içeceği günlük olarak tüketmek, vücudunuzdaki sıvıları dengeler ve böylece vücudunuzun susuz kalmasına engel olur.

Malzemeler: 2 çorba kaşığı elma sirkesi ve 1 bardak sıcak su.

Yapılışı: 1 su bardağı ılık suya 2 çorba kaşığı elma sirkesi ilave edin ve iyice karıştırın. Baş ağrısından hızlı şekilde kurtulmak için yavaşça elma sirkesi suyunu için.

3. Limon Suyu:

Limon suyu günlük olarak tüketildiğinde birçok bedensel işlevi düzeltebilen içecek olarak karşımıza çıkar.

Malzemeler: Yarım limon ve bir bardak sıcak su.

Yapılışı: Yarım limonu bir bardak sıcak suyun içerisine karıştırın. Bu içeceği günde 2 kez tüketirseniz baş ağrısı sıkıntısından kurtulabilirsiniz.

4. Buz Torbası:

Bireysel tercihler değişebilir ancak genellikle migren hastaları soğuk uygulamayı tercih etmektedir. Öte yandan baş ağrısı, stresle veya soğuk algınlığıyla kendini gösterirse, sıcak uygulamaları da tercih edebilirsiniz.

5. Kahve ve Çay:

Kahve ve çay da baş ağrısını hafifletmek için kullanılabilir. Bu iki içecek en popüler baş ağrısı çözümleri arasındadır.

6. Aromaterapi:

Baş ağrısını hafifletmek için aroma terapi yöntemlerini deneyebilirsiniz. Nane, okaliptüs ve lavanta yağı gibi yağlar aromaterapi masaj tedavileri için uygun olabilir.

7. Akupunktur:

Akupunktur noktaları baş ağrısı ve çeşitli ağrıları önlemeye yardımcı olan Çin tedavi yöntemidir. Bu yöntem vücudun bir bölgesindeki belirli noktalarda baskı uygulayarak ve endorfin salınarak çalışır. Endorfinler ağrıyı hafifletmeye yardımcı olan doğal ağrı kesicilerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Yazı

İmparator Fatih Terim'in başarıları

Sonraki Yazı

2020 KPSS Matematik Soruları ve Cevapları

İlgili Yazılar