Gelişen müzik endüstrisiyle beraber ortaya yılda milyonlarca müzik piyasaya çıkıyor. Bazı sanatçılar var ki reklama binlerce para basıp ünlü oluyorlar. Bazı sanatçılar ise arada kaynıyor. Arada kaynayan sanatçılardan bazıları sesleriyle dinleyenlerini büyülüyor ancak pek çok kişi tarafından tanınmıyor. İşte arada kaynayan sanatçılardan birisi de Tash Sultana isimli müzisyen.

Gelin Avustralyalı ünsüz müzisyen Tash Sultana‘yı yakından tanıyalım!

1995 Haziran doğumlu olan Tash 25 yaşında.

Lakabı: 1 kişilik orkestra

Çalabildiği Enstrümanlar: Gitar, vokal, bas, piyano, klavye, trompet, davul, pan flüt, mandolin, saksafon, perküsyon.

Çıkardığı albümler: Flow State ve Notion EP

  1. Tash Sultana ilk gitarını okul öncesinde satın aldı. İlerleyen zamanlarda diğer enstrümanları da çalmayı öğrendi.
  2. Müziğe olan sevgisinden dolayı çalabildiği birden fazla enstrümanla Avusturalya’nın Melbourne şehrinin sokaklarında sürekli olarak yetenelerini gösterme şansını yakaladı.
  3. 17 yaşında madde kullanımından dolayı psikolojik sıkıntılar yaşamış ancak daha sonra rehabilitasyon tedavilerinin ardından sağlığına kavuşmuş. Sağlığına kavuştuktan kısa bir süre sonra performanslarını video kayıta alarak Youtube‘a yüklüyor ve serüveni başlıyor.
  4. 2016 yılının bahar döneminde henüz 20 yaşında olan Sultana ‘Jungle’ şarkısını çıkarıyor. Facebook’ta paylaşılan videosu kısa bir süre içinde milyonlar tarafından dinleniyor.
  5. Jungle şarkısı Sultana’nın yaşamını değiştirmekte önemli bir rol oynuyor. Bu dönemde müzik festivallerine çağırılıyor ve New York’s Mom + Pop Music müzik şirketi ile anlaşmalara imza atıyor.
  6. BeyondBlue (Ruhsal hastalıklar hakkında bilgi sağlayan bir organizasyon) firmasının Avusturalya’daki Ruh Sağlığı temsilcisi seçildi.
  7. Hayattaki hedefinin mutluluk olduğunu söyleyen Tash Sultana müzikle bu mutluluğu yakaladığını belirtiyor.

Tash Sultana’nın resmi web sitesine tashsultana.com adresinden ulaşabilirsiniz. Resmi Youtube adresine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.