Son zamanların popüler şarkıcısı: Melike Şahin

Bugünkü yazımızda naif, insanın ruhunu dinlendiren sesi ve yorumuyla kulaklarımızın pasını attıran Melike Şahin den bahsedeceğiz sizlere. Peki günümüz popüler müziğinin gürültüsü karşısında insana huzur veren müzikleriyle karşımıza çıkan Melike Şahin kimdir?

Melike Şahin kimdir?

Melike Şahin 1989 İstanbul doğumludur.  2012 de Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümünden mezun olmuştur. Müzik kariyerine öğrencilik  yıllarında Müzik Kulübü Klasik Müzik Korosunda başlamıştır. 2017 senesine kadar  2011 senesinde yolları kesişen  ‘’Bulutların üstünden bıraktım ben kendimi..’’ parçasıyla bilinen kendine özgü tarzıyla naif kulağa hoş gelen müzikleriyle tanıdığımız Baba Zula‘nın vokalistliğini ve söz yazarlığını yaparak Türkiye ve Dünya’nın pek çok şehrinde 250’nin üzerinde konser vermiştir.

Tony Gatlif’in son filmi Djam’in müziklerinde de imzası olan sanatçı 2017 Cannes Film Festivalinde filmin dünya prömiyeri öncesinde konser vermiştir. Aynı sene içerisinde Selda Bağcan ile verdikleri konserlerle tanıdığımız İsrailli grup Boom Pam ile sözleri kendisine ait olan ‘’Beni Yalnız Koma’’ adlı teklileri yayınlanmıştır.

2017 yılına kadar birçok değerli sanatçı ile çalışmalar yaparak adından söz ettiren Melike Şahin, 2017 yılında sözleri ve bestesi yine kendisine ait olan ‘’Deli Kan’’ adlı parçasıyla bizleri o benzersiz naif sesiyle ve içten huzur verici müzikleriyle tanıştırmaya başlamıştır. 2018 yılında ise ‘’Sevmek Suçsa Suçluyum’’ parçası yayınlanmış olup, klibinde dünyaca ünlü yönetmen Tony Gatlif çekmiştir.

Melike Şahin’in albümü ne zaman çıkıyor?

Çıkan son haberlerde ise Sanatçının Şubat ayında çıkması beklenen ilk solo albümü ‘’Merhem’’ adlı çalışmasının ilk teklisi olan ‘’Uykumun Boynunu Bükme’’ nin 22 Ocakta tüm dijital ortamlarda yayınlanacağı bilgisi yer almaktadır.

Melike Şahin parçaları ne zaman dinlenmeli?

Son zamanların popüler şarkıcısı Melike Şahin

İşten bunaldığınızda patron canınızı sıktığında yada bu şehirden bunalmışsanız ve stres her tarafınızı sardığında Kara Orman parçası, çok sevdiğiniz bir insan için elinizden geleni yapmış ve yapabileceğiniz bir şey kalmadıysa Tutuşmuş Beraber parçası, o çok sevdiğiniz kişi  gitmişse ve ondan alacağınız varsa Geri Ver parçası, sevda ile bütün olanlarınız için Deli Kan, sevdanızın yakasına yapışasınız varsa Beni Yalnız Koma, iyileşmek istiyorsanız ve sizde masalınızın mutlu sonunu arıyorsanız  Bi’Fırlatsam, olan bitene şaşkınsan ve bu halde olmana sebep olanı sorguluyorsanız Kimin Izdırabı, iyisiyle kötüsüyle sevmek güzel şey diyorsanız Sevmek Suçsa Suçluyum parçası bize eşlik edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Yazı
en basit dövme şekilleri

En basit dövme modelleri ile tarzını öne çıkart!

Sonraki Yazı

Bugüne kadar en çok para kazanan 7 oyun!

İlgili Yazılar
Daha Fazla Oku

Melih Kibar kimdir?

Ünlü rapçi Ceza’nın yayınladığı yeni şarkısı Yeni Mesaj’ı anısına ithaf ettiği Melih Kibar kimdir sorusuna cevap vermeye çalıştık.…
Daha Fazla Oku

Murat Göğebakan’ın hikayesi

Murat Göğebakan başarılı müzik kariyerinin yanında hikayesi ile de insanları etkiledi. Başarılı sanatçının hayat hikayesini sizler için derlemeye…
Daha Fazla Oku

Birbirinden ilginç müzik aletleri

Birbirinden ilginç ve değişik müzik aletleri var. Sizlere hazırladığımız müzik aletlerini bakalım biliyor muydunuz yoksa ilk defa mı…