Murat Göğebakan’ın hikayesi

Murat Göğebakan başarılı müzik kariyerinin yanında hikayesi ile de insanları etkiledi. Başarılı sanatçının hayat hikayesini sizler için derlemeye çalıştık.

2014 yılında kaybettiğimiz başarılı sanatçı Murat Göğebakan, hikayesi ile de sizleri etkisi altına alacak. Hayatımıza kattığı Yaralı, Ay Yüzlüm, Vurgunum gibi şarkıları hala dinlemekteyiz. Peki Murat Göğebakan’ın hayatını, çektiği çileleri biliyor muyuz?

  1. 9 Ekim 1968 yılında doğdu. Baba tarafından Malatya’nın Darendeli ilçesinden, anne tarafından ise Gaziantepli.
  2. 5 yaşına kadar Almanya’da yaşamış, daha sonra öğrenimini yapmak için Adana’ya gelmiştir. 1986 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarına giriş yaptı.
  3. Bülent adında evladı olan Murat Göğebakan, 1994 senesinde eşinden ayrıldı. Murat Göğebakan, 2000 yılında Sema Bekmez ile evlendi ve yaklaşık on yıl süren bu evlilik ise 2010 yılında son buldu.
  4. 2009 yılında kansere yakalandı. (Lösemi) Mayıs ayından Kasım ayına kadar bu hastalıkla epeyce mücadele etti. Eşinin bu durumdayken terk etmesi toplum nezdinde vicdansızlık olarak nitelendirildi.
  5. Kanserden kurtulduktan sonra 2012 senesinde “Aşkın Gözyaşları” adındaki albümünü çıkardı ancak bu albüm son albümü olacağını kimse bilemiyordu. 2013 yılında tekrar bu kanserle mücadele etmeye başladı.
  6. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı çok seviyordu, açıklamlarında da buna yer veriyordu. Kanserliyken Erdoğan’a yazdığı “Uzun Adam” şarkısı seçimlerde de kullanıldı.
  7. Uzunca bir süre kanser tedavasi gören Usta Sanatçı, 24 Temmuz 2014 yılında hastaneye kaldırıldı ve yalnızca 1 hafta dayanabildi. Murat Göğebakan, 31 Temmuz 2014 yılında hayata gözlerini yumdu. Cenaze namazı Fatih Camii’nde kılınırken tabutunu sevdiği kişi olan Recep Tayyip Erdoğan taşıdı.
Recep Tayyip Erdoğan, Murat Göğebakan'ın tabutunu taşırken...
Recep Tayyip Erdoğan, Murat Göğebakan’ın tabutunu taşırken…

Kaynak: Biyografya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Yazı

Tash Sultana kimdir?

Sonraki Yazı

Tupac Shakur kimdir?

İlgili Yazılar
Daha Fazla Oku

BTS üyeleri hakkında bilgiler

K-pop’un ve Dünya’nın en çok dinlenilen grubu olan BTS üyeleri kimler olduğunu, hakkındaki bilgileri biliyor musunuz? Yazımızda sizlere…
Daha Fazla Oku

Reynmen – Melek şarkı sözleri

Reynmen Melek şarkı sözleri neler? Reynmen yani Yusuf Aktaş’ın çıkardığı yeni şarkı olan Melek’in şarkısı çıkar çıkmaz büyük…