Mamamoo dağıldı mı?

mamamoo dağıldı mı

Mamamoo dağıldı mı? Hayranlarını üzecek bir haber gelmedi. Ancak alınan bilgilere göre yakın bir zamanda sözleşmeleri bitecek olan Mamamoo grubunun dağılması bekleniyor.

Hayranlar, MAMAMOO’nun RBW ajansı ile olan sözleşmesinin bu hafta sona ereceğine inanıyor ancak ne grup ne de şirket bununla ilgili herhangi bir resmi açıklama yapmadı. MooMoos’un grubun sözleşmelerini yenileyip yenilemeyeceği veya ajansı terk edip potansiyel olarak dağılıp dağılmayacağını bu yazımızda analiz etmeye çalıştık.

Mamamoo Dağıldı mı? Dağılacak mı?

MAMAMOO resmi çıkışını 18 Haziran 2014’te “Mr Ambigion” ile yaparken, grubun ilk single’ı aslında çok daha erken yayınlandı.

8 Ocak 2014’te MAMAMOO, Bumkey ile “Don’t Be Happy” adlı parçayı çıkardı. Resmi çıkışlarını yapmadan önce iki ortak çalışma daha yayınlamaya devam ettiler. Bu nedenle birçok hayran grubun sözleşmesinin ilk resmi faaliyetlerinden yedi yıl sonra 8 Ocak 2020’de sona ereceğine inanıyor.

Ancak, 8 Ocak’a sadece birkaç gün kaldı ve hem MAMAMOO hem de RBW, üyelerin sözleşmelerini yenilemeye mi yoksa kurumdan ayrılma potansiyeline sahip olup olmayacağına dair herhangi bir onay vermedi.

Pek çok hayran, MAMAMOO’nun yenilenip yenilenmeyeceğinin cevabını zaten bildiklerini düşünüyor.

Yıllar boyunca, birçok MooMoolar, RBW’nin MAMAMOO’yu düzgün bir şekilde yönetemediğinden şikayet etti. Hayranlar, grubun başka bir şirket altında daha iyi performans göstermesinin nedenlerinden bazıları olarak terfi eksikliği, kötü program ve uluslararası dinleyicilere odaklanılmamasından bahsediyor.

Çoğu zaman, sanatçılar kendi bireysel yollarında gelişmeye başladıklarında, grup olarak bir arada kalmaları için daha az neden olur. Bununla birlikte, çevrimiçi hayranların son genel fikir birliği, çoğu insanın MAMAMOO’nun sözleşmelerini yenilemesini beklediğini gösteriyor – ama neden?

MooMoolar, MAMAMOO üyelerinin RBW altında benzeri görülmemiş bir özgürlük seviyesine sahip olduğunu kabul ediyor. Ajansın eş CEO’su Kim Do Hoon bir keresinde üyelerin ne zaman tatile çıkacaklarına, ne zaman solo müzik üzerinde çalışacaklarına kendilerinin karar vermesini istemiştir.

MAMAMOO, 8 Ocak iddia edilen yenileme tarihinden sonra gerçekleşecek projeleri ve programları zaten onayladı. Grup, 9 Ocak’ta Altın Disk Ödülleri’nde göründü, Wheein ve Moonbyul’un her ikisinin de yaklaşan müzik projeleri bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Yazı

Stres bildiğimizden fazlası mı?

Sonraki Yazı

Kaçırılmayacak bir yapıt: Pieces Of A Woman

İlgili Yazılar
Daha Fazla Oku

Reynmen – Melek şarkı sözleri

Reynmen Melek şarkı sözleri neler? Reynmen yani Yusuf Aktaş’ın çıkardığı yeni şarkı olan Melek’in şarkısı çıkar çıkmaz büyük…