K-pop yıldızı Sulli evinde ölü bulundu!

K-pop yıldızı Sulli evinde ölü bulundu. Polis CNN’e verdiği demeçte, 25 yaşındaki şarkıcı ve aktrisin menajeri tarafından dairesinde ölü olarak bulunduğunu belirtti.

Soruşturmayı sürdüren Polis ekibi “Şimdiye kadar, kendini öldürdüğü görülüyor, ancak tüm olasılıkları açık bırakıp soruşturmaya başlayacağız” dedi.
Sulli’nin menajeri pazar günü Sulli ile konuştuğunu ve daha sonra haber alamadığını ve bu yüzden de pazartesi günü evine gittiğini söyledi.
Asıl adı Choi Jin-ri olan şarkıcı, başkent Seul’in güneyindeki Seongnam’daki Sujeong-gu’daki evinin ikinci katında bulundu.

Şarkıcı ve Aktris Sulli’nin bir fotoğrafı

Polis, olay yerinde bir not bulduğunu ancak içeriğini henüz analiz etmediklerini söyledi. Soruşturmalar sürüyor. Sulli, 2009 yılında f (x) kız grubuyla şarkı söylemeye başlamadan önce bir oyuncuydu.
Haziran 2019’da tek bir “Goblin” adlı bir solo sanatçı olarak müzik sahnesine dönmeden önce oyunculuk üzerine yoğunlaşmak için gruptan ayrıldı.

Kore pop müziği – ya da K-pop – son on yılda ülkenin en büyük ihracatlarından biri. Yıldızların birçoğu yıllarca çalışarak şarkı söyleme, dans etme, oyunculuk becerilerini geliştirme ve diğer Asya dillerini öğrenmek için kendilerini hırpalıyorlar. Bu arada da Kore popun yıldızları, endüstrideki bir zihinsel sağlık kriziyle bağlantılı olan yoğun bir baskıya maruz kalıyorlar

7 maddede K-pop yıldızı Sulli kimdir?

  1. Şarkı süperstarı, gerçek ismi Choi Jin-ri.
  2. 2005 yılında Seodong’daki SBS drama Ballad’da Silla’dan Prenses Seonhwa’yı oynayan bir çocuk oyuncuydu.
  3. Daha sonra 14 (yaş altı) f (x) kız grubu ile görüşmeden önce SM Entertainment stajyeri oldu. Grup hemen başarı buldu ve Hot Summer ve Electric Shock gibi birçok hit aldı.
  4. 2014’te Sulli, korkunç çevrimiçi tacizden sonra gruptan bir ara uzak kalmaya karar verdi.
  5. Oyunculuk konusuna odaklanmak için grupta 2015 yılında resmen görevden ayrıldı ve birçok Koreli TV şovunda ve filminde rol aldı.
  6. Sulli, 2012’de SBS Drama Ödüllerinde En Güzel Yıldız’da Goo Jae-hee rolüyle En İyi Yeni Yıldız ödülünü bile kazandı.
  7. Üç yıllık bir aradan sonra müzik kariyerine 2018’de başladı ve ilk solo albümü bu yıl haziran ayında yayınlandı.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Yazı

En yararlı Android uygulamaları

Sonraki Yazı

Cumhuriyet Bayramı nerelerde coşkuyla kutlandı?

İlgili Yazılar
Daha Fazla Oku

Cavit Murtezaoğlu kimdir?

Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden şarkıcı Cavit Murtezaoğlu sevenlerini yasa boğdu. Peki Cavit Murtezaoğlu kimdir, ne kadar tanıyorsunuz? Koronavirüs…