Diyet Yapmadan Kilo Vermek

diyet yapmadan kilo vermek

Diyet yapmadan nasıl kilo verilir diye mi düşünüyorsun? Cevap basit! Diyet yapmadan kilo vermenin yolları ne yediğini bilmekten ve nasıl hareket ettiğine bağlıdır. Diyetsiz bir kilo kaybı için ne yapmak gerekir?

Tabağınızı küçültün!

Diyet Yapmadan Kilo Vermek

Diyet yapmadan kilo vermenin ilk yolu tabakları küçültmek olacaktır. Yediğiniz tabakları küçülterek daha az yemek yiyecek ve nihayetinde kilo verme yarışında siz önde olacaksınız. Bunlar kulaktan duyma laflar değil!

Araştırmalar dahilinde gösterilen bulgular insanların daha küçük porsiyonlar yediklerinde kilo verme işleminin hızlandığını bulmuşlardır. Hatta mavi renginin iştahı kestiği söylenmektedir. Mavi tabakta yemek yemekte kilo vermek isteyenlere yardımcı oluyor.

Diyetsiz kilo vermek için yemeklerinizi yavaş yiyin ve çiğneyin!

Diyet Yapmadan Kilo Vermek

Yavaş yemek ve yemeği daha fazla çiğnemek beyninize sinyal gönderir ve vücudunuz aç olup olmadığınızı anlar. Kilo kaybı istiyorsanız yavaş yemeli, iyice sindirmeli ve yemeği gerekirse koklayıp daha sonra yemelisiniz. Yavaş çiğnemekte midenizi yemeğe hazırlar ve mideniz ona göre çalışır.

Diyet yapmak istemiyorsanız spor yapın!

diyetsiz kilo vermek

Günde 10 dakika yürümek kilo kaybetmenize yardımcı olan şeylerden birisidir. Diyet yapmadan kilo vermenin en iyi yanı spor yapmaktır. Günlük hayatta yürümek en sık yaptığımız fiziksel aktivitedir. Yürüyüş esnasında çalışan kaslar vücudunuzdaki glikozu yani şekeri emer. Bu sayede oluşabilecek kiloları önceden önlersiniz.

Vücudunuzu soğuğa maruz bırakın!

diyetsiz kilo vermek

Diyet yapmadan havayı kullanarak kilo vermek de mümkün. Vücudumuzda iki çeşit yağ vardır. Kahverengi yağ, vücudumuzu sıcak tutmak için kalori yakar. Yani vücudumuzu soğuk havaya maruz bırakarak bu sistemi çalıştırıp kilo vermeyi hızlandırabiliriz.

Acı baharat tüketmek kilo vermeye yardımcıdır

acı baharatlar ve kilo kaybı

Kırmızı biber de kilo vermek için etkili bir yöntemdir. Hatta diyet yapmadan kilo veren insanların nasıl kilo verdiğini merak ederiz ya. İşte bu aradığımız cevap olabilir. Kırmızı biber ve acı baharat türleri metabolizmayı hızlandırarak kalori yakmamıza olanak tanır.

Sakız çiğnemek iştah keser!

Diyetsiz kilo vermenin sırlarından birisi de sakız da yatar. Sakız çiğnemek kilo vermeye yardımcı olan seçeneklerden sadece birisidir. Nasıl mı? Sakız iştahı kapatır ve daha fazla yemememizi sağlar. 45 dakika sakız çiğnemek sizi diyetten uzaklaştıracak.

Bol bol su içmek ve kilo vermek!

Diyet Yapmadan Kilo Vermek

Su, sağlıklı hayatın önemli bir parçasıdır. Vücudumuz susuzluğu açlıkla karıştırabilir. O yüzden suyu hayatımıza entegre etmemiz gerekiyor. Özellikle diyetsiz kilo vermek isteyenler susuz bir gün bile geçirmemeli. Yemeklerden önce ve yemek aralarında su içmek uzun vadede kilo vermenize olanak sağlayacaktır.

Spordan önce kahve içmek kalori yakar!

Diyet Yapmadan Kilo Vermek

Kafein içeren içecekler kilo vermede yardımcı rol oynar. Nasıl mı? Kafein içeren kahve ve çay vücuda şeker salınımını yavaşlatır ve ilk önce yağların yakılmasını sağlar. Bu nedenle spordan önce kahve içmek son derece önemlidir.

İlgini Çekebilir: Patates Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? Ne Yenir? Kaç Gün Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Yazı

Mi Wifi Range Extender Pro İncelemesi

Sonraki Yazı

Borsa Nedir? [Yeni Başlayanlar İçin Kolay Anlatım]

İlgili Yazılar