Wish güvenilir mi? Wish’de satılan ürünler neden ucuz?

wish güvenilir mi

Wish güvenilir mi? Wish sitesinde satılan ürünler neden ucuz, sahte mi? Çin menşeili online alışveriş sitesi Wish kullanıcılarına ucuz ürünler satarak para kazanmaya devam ediyor. Ancak burada satılan ürünlerin çok ucuz olması Wish’in güvenilir mi yoksa güvenilmez bir site mi olduğunu sorgulatıyor.

Wish nedir?

Wish, kullanıcıların doğrudan satıcılardan satın almalarına olanak tanıyan bir çevrimiçi alışveriş platformudur. Trednyol, Alibaba veya Amazon ile karşılaştırılabilir. Wish sitesi ürünlerini ucuz satmasıyla ünlüdür ve insanlar wish sitesinin güvenilir mi olduğu konusunda şüpheli. Akıllı saatlerden dronelara kadar çok ucuz fiyata satılan ürünleri başka nerede bulabilirsiniz. Hatta wish bazı eşyaları ücretsiz olarak veriyor. Şirket, kurulduğu 2010 yılından bu yana e-ticaret sektöründe büyük bir varlık haline geldi.

Wish Güvenilir Mi?

wish güvenilir mi
Wish sitesi güvenilir mi?

Wish’den alışveriş yapmak güvenilir ancak satılan ürünleri orjinal diye almanız yanlış olur. Wish sitesinde satılan ürünlerin hemen hemen hepsi sahtedir. Bu siteden alınan ürünler elinize ulaşır. Ancak gümrüğe takılan ürünler de olabilmektedir. Wish böyle bir durumda tüketiciyi haksız bulabilir.

Apple, Samsung gibi büyük markalar bu site üzerinde satış yapmamaktadır. Bu yüzden bir ürün alırken dikkatli olunmalıdır. Fazla para verip sahte bir ürün almak istemezsiniz. Bunların yanı sıra, Wish sitesinden alınan ürünlerin elinize ulaşması uzun vakit alabilir ancak satın aldığınız eşyalar elinize ulaşır.

Wish sitesinden alışveriş yaparken dikkatli olunmalıdır. Eğer çalışan bir ürün istiyorsanız ürüne yapılan yorumlara bakarak buna karar verebilirsiniz. Ayrıca ürünün altında yapılan açıklamayı dikkatli okumalısınız. Örneğin, 20 dolara büyük ekran televizyon satıldığını düşünün. Ancak burada bir çeşit hile vardır. O da ürünün boyutları hakkında yazılan açıklamadır. Eğer bu açıklamayı okumadan satın alma yaparsanız elinize çok küçük bir boyutta televizyon maketi de gelebilir.

Wish’de satılan ürünler neden ucuz?

Wish sitesinde satılan ürünlere bakarsanız Çin menşeili olduğunu anlarsınız. Bu da ürünlerin neden bu kadar ucuz olduğunun açıklamasıdır. Çin’den gelen düşük kalite ürünlerin ucuz olmasına şaşırmadınız herhalde?

Wish’te satılan ürünlerin ucuz olmasının bir diğer nedeni ise direkt olarak fabrika ile satış yapılmasıdır. Yani bu demekki Wish sitesinde aracı firmalar yok. Bu nedenle Wish’te satılan ürünler daha ucuz oluyor. Aracı firmaların alacağı komisyon direkt olarak tüketiciye indirim olarak yansıyor ve ürünler neredeyse bedavaya geliyor.

Çin, ürünleri ucuz bir oranda seri üretmelerine olanak tanıyan çeşitli politikalara ve stratejilere sahiptir. Bu da, üreticilerin ürünleri düşük bir fiyata satmalarına olanak tanır. Ek olarak bu şirketlerin kargolarla anlaşmaları vardır. Bu anlaşmalar dahilinde şirketler neredeyse hiç kargo ücreti ödemezler.

Wish’de satılan ürünler sahte mi?

Evet, Wish sitesinde satılan ürünler yüzde yüz sahtedir. Ancak sahte olan bu ürünler genellikle elinize çalışır bir halde ulaşır. Sahte deyip geçmemek gerekir çünkü çok ucuza alınabilen ürünlerin kaliteli olma şansları da var.

Örneğin, Wish sitesinde satılan elektronik ürünler bazen çok sağlam çıkabiliyor. Önceden de dediğimiz gibi eğer ürünü almadan önce yorumları okursanız elinize çok sağlam hatta orjinal kalitede ürünler de geçebilir.

Wish’den ne satın alınır?

  • Saatler: Eğer sürekli saat kullanan ve saatini değiştirmeyi seven biriyseniz bu sitede uygun fiyata saat bulabilirsiniz. Çeşit çeşit saatin olduğu ve fiyatların çok ucuz olduğunu biliyoruz. O halde neden bir saat almayalım?
  • Çocuk kıyafetleri: Çocuğunuza uyan kıyafetleri kendiniz için giymekten daha kolay bulabilirsiniz. Wish, çocuğunuz için basit bir kıyafet almanıza yardımcı olabilir. Çocuğunuz giysilerini çabucak yırtabilir ya da kaybedebilir. Bu nedenle Wish, ucuza dolap dizmenize yardımcı olabilir.
  • USB kabloları: Telefonunuzu şarj etmek için kablolar gibi şeylerde indirimli fiyatlar bulabilirsiniz. Eğer sürekli şarj kablonuz bozuluyorsa buradan toplu kablo siparişi de verebilirsiniz.
  • Ev dekoru: Eviniz için benzersiz ve ucuz dekorasyonlar Wish’da bulunabilir. Bir odayı aydınlatabilecek eklektik eşyalar bulabilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Yazı
ininal kart nedir

İninal Kart Nedir? İninal Kart Nereden Alınır?

Sonraki Yazı

Nemfomani nedir, sebepleri neler? Nemfomani nasıl tedavi edilir?

İlgili Yazılar