Türkiye’nin en değerli 7 markası

Brand Finance Global 500, dünyanın en değerli markalarını açıkladı. Bu listeye yer alan Türkiye’nin en değerli markaları neler olduğunu sizler için o listeden cımbızla seçtik ve ayrıca listeledik. 2020 yılının en değerli 7 Türk şirketi hangisi, gelin bir bakalım!

Araştırma şirketi olan Brand Finance Global 500, her sene yaptığı gibi bu senede Dünya üzerindeki en değerli markalarını değerleriyle birlikte listeliyor. Bu listede yer alan Türk şirketleri olması da bizlere ayrıca gurur veriyor. Türkiye’de 1. sırada yer alan şirket, Dünya şirketlerine göre baya gerilerde ancak bu 200 şirketin yer aldığı listede yer almak bir gurur olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Türkiye’nin en değerli markaları, bu listede yukarıları ne zaman zorlayacak, orası da merak konusu.

Brand Finance Global 500’ün her sene sunduğu gibi 2020 yılında da oluşturduğu Dünya’daki en değerli markalar listesinde yer alan Türk şirketlerini sırasıyla sizin için listeden aldık ve yeni bir sıralama oluşturduk. Şirketler hangileriymiş, ne kadar değeri gözükmekte gibi sorulara cevap bulacağınız listeye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

TÜRKİYE’NİN EN DEĞERLİ 7 MARKASI

  1. THY: 1,97 Milyar Dolar
  2. Ziraat Bankası: 1,61 Milyar Dolar
  3. Garanti BBVA: 1,53 Milyar Dolar
  4. Turkcell: 1,36 Milyar Dolar
  5. Arçelik: 1,27 Milyar Dolar
  6. Türk Telekom: 1,08 Milyar Dolar
  7. Akbank: 99 Milyon Dolar

Brand Finance Global 500’ün 2020 listesine bakmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Yazı

Netflix'te izlenecek en iyi romantik komedi filmleri

Sonraki Yazı

Subliminal mesaj veren çizgi filmler

İlgili Yazılar
Daha Fazla Oku

Stok affı nasıl yapılır? (2021)

Son zamanlarda birçok kişi tarafından değiştirilen yapılandırma kanunun ardından stok affının nasıl yapılacağı konusu birçok insan tarafından oldukça…