Evde Tek Başına Yapılabilecek Eğlenceli Aktiviteler

evde tek başına yapılabilecek aktiviteler

Evde ya da dışarıda tek başına yapılabilecek aktiviteler arasında neler var neler! Tek başına yapılabilecek en eğlenceli aktiviteleri sizler için derledik. Tek başına yapılabilen aktiviteler ile canınız hiç sıkılmayacak!

Herkesin tavsiye ettiği tek başına yapılabilecek aktiviteler burada yok! Evde ya da dışarıda canınızın sıkılmayacağı ve oldukça keyif verecek aktiviteleri senin için sıraladık. Şimdi yazımıza geçelim!

İşte evde tek başına yapılabilecek aktiviteler;

1. Zaman Kapsülü Yapın

Tek Başına Yapılabilecek Aktiviteler

Evde yapılabilecek aktiviteler arasında en basiti budur! Şimdi değerli eşyalarınızı alın ve arasından kullanmadıklarınızı seçin. Seçtiğiniz eşyaları daha sonra kullanmayacağınızdan emin olun. Bu eşyalar herhangi bir şey olabilir. Örneğin, takı-toka, eski telefon ya da bilgisayar, eski kitaplar ve fotoğraflar.

Şimdi aldığınız bu eşyaları bir kutunun içine koyun. Kutuyu iyice sardıktan sonra dışarıya çıkın. Etrafınızda toprak bir alan varsa kazmaya başlayın ve kutuyu buraya gömün! Gömdüğünüz yerin konumunu kaybolmayacak bir yere kaydedin ve bekleyin!

2. Geleceğe Mektup Yazın

Tek Başına Yapılabilecek Aktiviteler

Evet, evde tek başına yapılabilecek bir aktiviteler arasında mektup yazmak olabilir. Bugüne kadar yaşadıklarınızı komik bir dille gelecekteki kendinize anlatın. Oldukça komik şeylerin çıkacağından eminiz. Hatta bu aktiviteyi bir ileri seviyeye atıp gelecekteki çocuğunuza da bir mektup yazabilirsiniz.

Oldukça eğlenceli ve tek başına yapılabilecek aktivite olan mektup yazmak hem kolaydır hem de stres azaltır.

3. Evde Bozuk Olan Telefonu Parçalayın

Tek Başına Yapılabilecek Aktiviteler

En eğlenceli aktivitelerden birisi de bir şeyleri parçalamaktır. Parçalamak ya da kırmak sinirlerimizi boşaltır ve stresi azaltır. Eski telefonları ya da bilgisayarı alın ve parçalamaya başlayın. Ya da daha ayrıntıya girerek bu aktiviteyi yapabilirsin. Tornavida yardımıyla bilgisayarın içini açıp inceleyebilirsin. Daha sonra istersen parçalarsın.

İşte ben buna evde yapılabilecek en iyi aktivite derim!

4. Evde Yaptığınız Kağıt Uçakları Gökyüzüne Yollayın

Tek Başına Yapılabilecek Aktiviteler

Evde teksiniz de bir aktivite yapmak istiyorsunuz. Ancak yapmak istediğiniz aktiviteler size sıkıcı geliyor olabilir. Peki, hangi aktiviteyi yapsanız canınız sıkılmaz. Kağıttan uçak yapmak iyi bir fikir olabilir. Çeşitli yollarla yaptığınız kağıt uçağı gökyüzüne salın ve ne kadar uzağa gittiğine bakın. Her seferinde daha uzağa atmaya çalışın. Ancak attığınız bu kağıtları da geri toplamayı unutmayın!

49 tane kolaylıkla yapabileceğiniz düşük bütçeli hobiler

5. Evde Bulunan Malzemelerle Yemek Deneyi Yapın

Tek Başına Yapılabilecek Aktiviteler

Hepimizin bildiği gibi evde her zaman yaptığımız aktivitelerden birisi de yemek yapmaktır. Evde yapılabilecek eğlenceli bir aktivite ise yemeklerle deney yapmak olabilir. Birbirinin zıttı olan malzemeleri alarak başlayın. Biraz beyin fırtınası yapın. Belki de yeni bir yemek çeşidi bulacaksınız.

Daha sonra bu malzemelerle deney yapmaya başlayın. Bakalım evde yeni bir yemek çeşidi bulabilecek misiniz?

6. Omegle’ye Girin

Tek Başına Yapılabilecek Aktiviteler

Omegle, videolu görüşme yapabildiğiniz sosyal bir platformdur. Bu platformda dünyanın her yerinden farklı insanlarla tanışabilirsiniz. Evde yapılabilecek aktiviteler arasında belki de en eğlenceli olanı budur! Bu platformda yeni arkadaşlar edinin ya da insanlara yapabildiklerinizi gösterin!

7. Farklı Dillerde Farklı Kelimeler Öğrenin

Dil öğrenmek kolay değil. Hatta tek başına dil öğrenmek bir o kadar zordur. Bu yüzden size dil öğrenin gibi saçma bir şey söylemeyeceğiz. Bunun yerine aklınıza gelen kelimelerin yabancı dillerdeki karşılığını öğrenin. Öğrendiğiniz kelimeler ne kadar saçma olursa aklınızda o kadar çok kalacaktır. Küfür kelimelerini öğrenmek işinize yarayabilir. Kim bilir belki dışarıda bir turist size küfür eder ve siz bunun farkına varırsınız. İşte size evde yapılabilecek en basit ve eğlenceli hatta bilgilendirici bir aktivite daha!

8. Evin Düzenini Değiştirin

Bu aktivite tek başına yapılabilecek kadar basit ve kolay. İlk önce evde yerini sevmediğiniz eşyaları, mobilyaları belirleyin. Daha sonra bunların olması gerektiği yerleri belirleyin. Son olarakta bunların yerini değiştirin. Beğenmediniz mi? Tekrar değiştirin. Akşama kadar vaktinizi alabilir ve spor da yapmış olursunuz!

9. Garip Makyajlar Yapın

Makyaj yapmak her zaman sevilen bir aktivite olmuştur. Peki, bunu nasıl eğlenceli bir hale getirebiliriz? Tabii ki garip tarzlarda makyaj yaparak! Evde tek başınasınız o yüzden birisinin sizi göreceğini düşünmüyoruz. Bu yüzden internetten ya da hayal gücünüzden yararlanarak makyaj yapın. Hem eğlenceli hem de garip bir aktivite olabilir!

10. Duvara Resim Çizin

Evet, duvara resim çizmek saçma olabilir ancak kesinlikle eğleneceğiniz bir aktivitedir. Duvarların kirleneceğinden korkmayın! Belki de bir şaheser ortaya çıkacak. Kurşun kalemle çizdiğiniz resimleri daha sonra renkli kurşun kalemlerle boyayın ve kirliliğin zevkini çıkartın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Yazı
hangi bölümü okumalıyım

Üniversitede Hangi Bölümü Okumalıyım?

Sonraki Yazı
sindirimi kolaylaştıran yiyecekler

Kereviz Gaz Yapar mı? Sindirimi Kolaylaştıran Yiyecekler Nelerdir?

İlgili Yazılar