Stok affı nasıl yapılır? (2021)

Son zamanlarda birçok kişi tarafından değiştirilen yapılandırma kanunun ardından stok affının nasıl yapılacağı konusu birçok insan tarafından oldukça çok merak ediliyor. Bundan dolayı da insanlar internette araştırma yapıyor. Peki stok affı 2021 yılında nasıl yapılır?

Stok affının nasıl yapıldığını açıklamadan önce neden gündeme geldiğini açıklamakta fayda var. Geçtiğimiz günlerde 7326 sayılı Yapılandırma Kanunu’nda bazı değişiklikler yapıldı. Bu değişiklikler sonucunda arttırılan vergilere birçok kişi tepki gösterdi. Ancak kanunda vergilerin yanında başka düzenlemelerde bulunuyordu.

stok affı 2021, stok affı muhasebe kaydı, stok affı nedir, stok affı muhasebe kaydı 7326, stok affı 2021 hesaplama, stok affı muhasebe kaydı 2021, stok affı hesaplama, stok affı nasıl yapılır, stok affı ödeme süresi, stok affı 2021 başvuru, stok affı,
Stok affı muhasebe kaydı, stok affı nedir, stok affı muhasebe kaydı 7326, stok affı 2021 hesaplama, stok affı muhasebe kaydı 2021, stok affı hesaplama, stok affı nasıl yapılır, stok affı ödeme süresi, stok affı başvuru, stok affı

Bunlardan birisi de stok affı olarak karşımıza çıkıyor. Yani işletmede mevcut olduğu halde kayda alınmayan emtia, makine, demirbaşlar ve teçhizatların kayda alınmasına stok affı denmektedir. Yani stok affı aslında işletmelerde bulunan ama mali deftere yazılmayan masa, sandalye gibi eşyaların kayda alınmasına denmektedir.

Stok affından yararlanabilmek için tüm gelir ve kurumlar vergilerinden mükellef olmanız gerekiyor. Stok affı nasıl yapılır sorusuna gelecek olursak Stok affı yapmak isteyen insanlar vergi dairelerine bu eşyaların bedellerini belirledikten sonra başvurmaları gerekiyor. Envanter listesi ve 1. No.lu Tebliğ ile başvurmaları yeterli oluyor. Ancak artık başvurular kabul edilmiyor. 31 Ağustos tarihine kadar başvuru yapmanız gerekiyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Yazı

Boruto 214. bölüm ne zaman çıkacak?

Sonraki Yazı

2021 öğretmen atamaları nasıl olur?

İlgili Yazılar
Daha Fazla Oku

Gresham Yasası Nedir?

Gresham yasası nedir, nasıl çalışır? Tarih’e adını yazdırmış olan bu para yasası iyi para ve kötü para olarak…