Sevgi izi nedir, sevgi izi nasıl yapılır?

Ekranların sevilen yüzü Müge Anlı’nın oluşturduğu proje olan sevgi izi nedir, sevgi izi nasıl yapılır biliyor muydunuz? Sevgi izi ile ilgili tüm merak ettikleriniz bu yazıda!

Kayıp vakalarıyla ilgilenen bir isim olan Müge Anlı, Türkiye’de bu sorunun önüne geçebileceğini düşündüğü sevgi izi projesini sık sık dile getiriyor. Peki sevgi izi nerede yapılır, kayıplar nasıl bulunur, sevgi izi günah mı? İşte detaylar…

Sevgi izi nedir?

Sevgi izi nasıl yapılır, Sevgi izi nedir, sevgi izi nerede yapılır, Sevgi izi dövme mi, Sevgi izi günah mı, Sevgi izi numaramı nasıl öğrenebilirim, sevgi izi dövmesi, sevgi izi, müge anlı, sevgi izi müge anlı, müge anlı sevgi izi,
Sevgi İzi

Zihinsel engelli olan, Alzheimer veya benzeri rahatsızlıkları bulunan vatandaşların bulunmasını kolaylaştırmak amacıyla Müge Anlı ve ekibinin hayata geçirdiği bir hizmettir. Sevgi İzi hizmeti sadece kaybolma riski olan kişilere (zihinsel engelliler, yaşlılar) ücretsiz uygulanmaktadır. Diğer kişilerden ücret talep edilebilir.

Sevgi izi nasıl yapılır?

Yakınlarının kaybolmasından endişe eden ailelerin Sevgi İzi başvurusunda bulunabilmesi için iletişim adres ve telefonlarıyla www.benibuldular.com sayfasına başvurup formu doldurması gerekiyor. Siteden kendilerine bir numara verilecek. Örneğin, 110 no. Bu numara kaybolmasından endişe edilen kişinin sol bileğinin üzerine işlenecek. O kişi kaybolduğunda kolundaki bu Sevgi İzi onun güvencesi olacak.

Sevgi izi sayesinde kayıp nasıl bulunur?

Kayıp kişiyle bir şekilde karşılasan vatandaşlar, o kişinin kolundaki Sevgi İzi’ni görünce önce polise, jandarmaya ya da en yakındaki ilgili birime başvuracak. Ardından Beni Buldular sitesi devreye girecek. Koldaki o “rakam”ı taşıyan kişinin kim olduğu, tüm iletişim bilgileri ilgili birime verilecek ve kişinin bir an önce ailesine kavuşması sağlanacak.

Sevgi izi nerede yapılır?

Sevgi izini her şehirde yaptırabilirsiniz. www.benibuldular.com/hakkimizda linkine giriniz ve şehrinizi seçiniz. Daha sonra adımları takip ederek sevgi izini yaptıracağınız yeri seçiniz.

Sevgi izi numaramı nasıl öğrenebilirim?

Sevgi izi numaranızı yaptırdığınızda bileğinizde göreceksiniz. Bu numara sizin bilgileriniz olacak ve Müge Anlı’nın projesi olan Beni Buldular’da kayıtlı kalacak.

Sevgi izi günah mı?

Sevgi izi yaptırmak isteyen aileleri destekleyen Nihat Hatipoğlu sevgi izi yaptırmanın caiz olduğunu, günah olmadığını dile getirdi. Sevgi izinin eğlence ve görünüş amaçlı olmadığını ve bu dövmenin ihtiyaç olduğundan dolayı günah olmadığını söyledi.

Bu yazı ilginizi çekebilir: Dumping Sendromu nedir, nasıl geçer? Dumping Sendromu diyeti ve tedavisi nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Yazı

Is lip filling harmful? Is lip filling temporary or permanent? Lip filling prices...

Sonraki Yazı

Zeka nedir, nasıl geliştirilir? Zeka Kuramları nelerdir?

İlgili Yazılar
Daha Fazla Oku

Ayva Tatlısı Tarifi

Ayva Tatlısı yapılışı en basit tatlılardan biridir. Ayva Tatlısı tarif bakımından çok kolaydır. Peki Ayva Tatlısı tarif nedir,…