Geleceğin Altcoinleri Yüksek Kazanç Vaat Ediyor

Gelecek vaat eden altcoinler yatırımcıların yüzlerini güldürmeye hazırlanıyor. Uzmanların yaptıkları araştırmalarla gelecek vaat eden altcoinler arasında AGI, FIL ve VIDT yer alıyor. Bu kripto paraların önümüzdeki yıllarda yatırımcıya fazlasıyla kazanç sağlayabileceği düşünülüyor.

Uzmanlar varlık sınıfı çeşitlendirmesinin önemli olduğuna dikkat çekiyor. Öyle görülüyor ki kripto paralar artık tamamı ile hayatımızın bir parçası haline geldi. BlackRock CEO’su Larry Fink bile Bitcoin’in “küresel bir pazar varlığına dönüşebileceğini” belirtti.

Bu nedenle, bazı yatırımları alternatif coinlere (altcoinler) tahsis etmek mantıklıdır. Örneğin, Ricardo Pliego (Meksikalı ünlü iş insanı) likit portföyünün % 10’unu Bitcoin’e yatırdı. Kripto para birimlerine % 10 ila % 15’lik bir tahsis, herhangi bir portföy getirisini artırabilir.

CoinGecko’nun verilerine göre 417 borsada listelenen 6.000’den fazla coin var. Ancak altcoin dünyasına daha yakından baktığımızda, gelecekte Bitcoin’den daha iyi performans gösterebileceğini düşünen uzmanlar bulunmakta.

gelecek vaat eden altcoinler
Gelecek vaat eden altcoinler arasında SingulaityNET (AGI) yer alıyor.

Öyleyse, gelecek vaat eden bu üç kripto para birimini daha derinlemesine inceleyelim:

  • SingularityNet (AGI)
  • Filecoin (FIL)
  • Vidt Datalink (VIDT)

SingularityNet (AGI)

AGI kripto, altcoin endüstrisindeki küçük isimler arasında yer alıyor ancak büyük potansiyele sahip bir kripto para olarak gösteriliyor. Yapay Zeka (AI), çok fazla ilgi ve yatırım fırsatlarının konusu olmuştur. Mevcut yıl için, küresel yapay zeka yazılım pazarının yıldan yıla yaklaşık yüzde 54 büyümesi bekleniyor. Bu büyüme, önümüzdeki beş yıl içinde muhtemelen güçlü kalacaktır.

SingularityNet, dünyanın ilk merkezi olmayan yapay zeka ağıdır. Şu anda AGI, 950 milyon madeni paranın dolaşımdaki arzıyla 5 sentten işlem görüyor.

Ancak, AGI’de yükselişin en büyük nedenlerinden biri, işin arkasındaki ekiptir. Ben Goertzel, SingularityNet’in CEO’su ve “Sophia” adlı robotun yapay zekasını geliştiren ekibin bir üyesi. Bu nedenle ekip, şirketlere merkezi olmayan yapay zeka getirme vizyonuyla yenilikçilik konusunda yüksek bir deneyime sahip. Ürünler açısından bu altcoin, dünyadaki en büyük açık yapay zeka pazarlarından birini sunuyor.

Bu nedenlerden dolayı AGI geleceğin vaat eden altcoinleri arasında yer alıyor.

Filecoin (FIL)

Bulut bilişim pazarı büyük ve sağlıklı bir hızla büyüyor. Bununla birlikte, pazara Amazon (NASDAQ: AMZN), Microsoft (NASDAQ: MSFT), Alphabet (NASDAQ: GOOG, NASDAQ: GOOGL) ve Alibaba (NYSE: BABA) dahil olmak üzere yalnızca birkaç şirket bu pazarı domine etmektedir.

Filecoin’in yatırım olarak ilgi çekici hale geldiği yer burasıdır. Şirket, dünyadaki birkaç merkezi olmayan bulut hizmeti sağlayıcısı arasındadır. Filecoin, borsalarda nispeten yeni görünen bir altcoin ancak önümüzdeki yıllarda Filecoin’in de belirtilen nedenlerle yükselmesi bekleniyor.

Altcoin dünyasında, aralarından seçim yapabileceğiniz binlerce isim var. Bu nedenle, güçlü bir iş planıyla desteklenen altcoinlere yatırım yapmak en mantıklı seçimdir. Bu açıdan bakıldığında, Filecoin geleceğin kripto paraları arasında gösterilebilir.

Gelecek vaat eden kripto para birimlerinden birisi de Vidt. Vidt Datalink tarafından oluşturulan bu altcoinin yaratıcısına bir bakalım.

Vidt Datalink, kuruluşların dijital verilerini dolandırıcılık ve manipülasyona karşı korur. Şirketin uygulamasının benzersiz özelliği, ana blok zinciri bileşeni olan V-ID’in iş akışlarını etkilemeden mevcut herhangi bir sistemle uyumlu olmasıdır. Bu nedenle kuruluşlar, şirketin blockchain destekli belge sertifikasyon ve koruma hizmetini benimsemekte zorlanmayacaklar.

Geçen yıl, Vidt coin neredeyse yüzde 845 arttı. Bununla birlikte, 70 sentin üzerinde olan kripto para, uzun vadeli bir yatırım olabilecek bir potansiyele sahip.

Ayrıca Vidt’in maksimum tedarikinin yalnızca 56,7 milyon coin olduğunu da belirtmek gerekir. Sınırlı arz, güçlü ticari gelişmeler devam ederken kripto para fiyatını yükseltebilir.

Şirketin halihazırda AmSpec ve IBM (NYSE: IBM) gibi müşterileri var. Bu mavi çipli müşteri tabanı, hizmet kalitesinin bir göstergesidir. Yine tekrar etmekte yarar var, bir altcoinin arkasında bu türden güçlü bir şirket olması harikadır.

Genel olarak, bu kriptonun son bir yıldaki büyük rallisinden sonra bile çok katlı getiri sağlama potansiyeline sahip olduğu düşünülüyor. Müşteri tabanı büyüdükçe, bu kripto para da muhtemelen yükselecektir.

Bu yazılar ilgini çekebilir;

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Kaynak: Nasdaq

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Yazı

Bir Meslek Hastalığı: Pnömokonyoz

Sonraki Yazı

Tranş limon nedir, nasıl kesilir?

İlgili Yazılar
Daha Fazla Oku

Yorkshire canavarı kimdir?

Peter Sutcliffe bir diğer adıyla Yorkshire Canavarı 72 yaşında koronavirüs tedavisi gördüğü North Durham üniversite hastanesinde öldü. Peter Sutcliffe…
Daha Fazla Oku

Mıhlama nasıl yapılır?

Mıhlama nasıl yapılır? Mıhlama tarifi, mıhlama yapımı nasıl olur? Kimisi için mıhlama, kimisi için muhlama kimisi için de…
Daha Fazla Oku

Libya’da neler oluyor?

Arap baharıyla beraber Arap ülkelerinde başlayan isyanlarla bir çok diktatör devrilmiş ve yerlerine yeni yönetimler geçmiştir. Bu ülkeler…