Papara Kapanacak mı? Binance’e Banka Hesabıyla Nasıl Para Yatırılır?

Kripto paralara gelen yeni düzenleme ile Binance gibi borsalarda Papara kullanılmayacak. Bu da demek oluyorki Papara bu borsada kapanacak. İşte detaylar…

Son günlerde bakanlığın çıkardığı kripto para yönetmeliği ile Binance gibi kripto para borsalarına yeni düzenlemeler geliyor. Hali hazırda Türkiye’de işlem gören hızlıpara, QQ Money, İninal, İyzi, Turkcell, Vodafone ve Papara gibi 21’den fazla Elektronik Para kuruluşu faaliyet göstermektedir.

Kripto paralara gelecek olan yeni düzenlemeler ile birlikte aracı firmalar ortadan kaldırılacak. Bununla birlikte yatırımcılar Papara gibi aracı kuruluşlarla Binance gibi kripto para borsalarına fon aktaramayacak. %1 komisyonla Binance para yatırıp çeşitli kripto para birimlerine yatırım yapan vatandaşları neler bekliyor.

Gelen yönetmelikle birlikte Papara gibi aracı elektronik para kuruluşları kripto para borsalarında etkisiz hale gelecek. Bununla birlikte yatırımcılar kripto para alım satımı yapmak için farklı yöntemler kullanmak zorunda kalacaklar. Ancak banka hesabından bu borsalara para yatırmanın mümkün olup olmayacağı hala muaamma.

Binance’e Papara Olmadan Nasıl Para Yatırılır?

papara kapanacak mı
Papara Binance Para Aktarma

Kripto paralara gelen yeni düzenlemeyle yatırımcıların Binance borsasına Papara ile para yatırmaları mümkün olmayacak. Papara bu şekilde bu borsada kapanacak.

Türk yatırımcılar son yıllarda Türk menşeili borsalardan çok yabancı uzantılı borsaları kullanıyor. Bunun nedeni ise dünyanın en büyük borsalarının hata oranlarının daha düşük olması, işlemlerin daha hızlı gerçekleştirilmesi, daha güvenilir olması ve daha fazla kripto para çeşitlerinin bulunmasıdır.

Papara kullanmadan Binance gibi borsalara banka hesabıyla para yatırmak mümkün olabilir. Bunu da Binance’in Türkiye uzantısı ile yapmak mümkün. Binance Global’de hesabı olan yatırımcılar BinanceTr kullanarak hesaplarına bankalar aracılığıyla para yatırabilecek.

Binance’e banka hesabından para nasıl yatırılır?

Eğer Binance Global kullanıyorsanız hesabınızla Binancetr’ye kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Binance Türkiye kayıt sayfasından Binance hesabınızı birleştirebilir ve daha sonra bir kaç bilgi doldurarak iki hesabı birleştirebilirsiniz.

  1. Binancetr’ye Binance Global hesabınızla kayıt olun
  2. Karşınıza çıkacak formu doldurun
  3. Daha sonra Binancetr hesabınıza bankanızdan para yatırın
  4. Binancetr hesabınıza yatırdığınız parayı “Transfer” sekmesinden Binance Globale aktarın

İlgini çekebilir;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Yazı

Hayvanlar üzerinde deney yapmayan markalar (2021)

Sonraki Yazı

"Sara'yı kim öldürdü?" replikleri

İlgili Yazılar