Niçin ibadet edilir?

Niçin ibadet edilir, ediyoruz, etmeliyiz gibi sorular kafanızı bulandırıyor olabilir! Sizlere yaptığımız madde madde açıklamalar ile kafanızdaki soru işaretlerini kaldırmış olacağız.

Neden ibadet ediyoruz? Sadece gelenekten dolayı ibadet edilmez… İşte madde madde ne için ibadet edilir, gelin bakalım…

Niçin ibadet edilir?

Niçin ibadet edilir, Niçin ibadet ederiz, Niçin ibadet ediyoruz, İbadet niçin yapılır, Niçin ibadet etmeliyiz, Niçin ibadet ederiz maddeler halinde, İnsan niçin ibadet etmeye ihtiyaç duyar,
Ne için ibadet edilir?
  1. Allah’a kim olduğu için ibadet ederiz: Allah yaratandır ve O ibadetlerimize layıktır! O’na aşkınlığı, eşsizliği ve kutsallığı nedeniyle ibadet ediyoruz.
  2. Bizim için yaptıklarından dolayı Allah’a ibadet ederiz: Bizi O yarattı, bu nedenle biz O’na ibadet ediyoruz.
  3. Allah’a bize buyurduğu için ibadet ederiz: Gerçek inananlar, hem ruhta hem de hakikatte Allah’a ibadet edenlerdir.
  4. O’nu kutsamak ve onurlandırmak için Allah’a ibadet ederiz: Sırf bunu yapmanın duygusundan veya hissinden zevk aldığımız için ibadet etmiyoruz. İbadet bizi iyi hissettirir, ancak bu, Allah’a ibadet için birincil motivasyonumuz değildir. Allah’a ibadet ediyoruz çünkü O bizi arzuluyor ve bu O’nu memnun ediyor.
  5. Allah’a ibadet ediyoruz çünkü O’nu seviyoruz: Allah bizim için çok şey ifade ettiğinde, O’na ibadet edeceğiz. Allah’a daha derin aşık olurken, hayranlık, yüceltme ve takdiri saklamak imkansız olacaktır.
  6. Allah’a yeryüzünde yaptıklarından dolayı ibadet ederiz: Bu fani dünyada bize yaşattıkları için şükretmek için ibadet ediyoruz.
  7. O’na yaklaşabilmek ve cennetinde yer alabilmek için ibadet ederiz: Allah’ın bizi görmek istediği kul olmak için çabalamalı ve sadece Dünya zevkleri peşinden koşmak yerine Cennet’e girebilmek içinde çabalamalıyız.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Yazı

Anksiyete nasıl geçer?

Sonraki Yazı

Nikki Catsouras nasıl öldü?

İlgili Yazılar
Daha Fazla Oku

Evde pastırma nasıl yapılır?

Pastırma bazen kahvaltıların bazen akşam yemeklerinin vazgeçilmezidir. Evde pastırma nasıl yapılır sorusuna verdiğimiz tarif ile evinizde kolayca pastırma…
Daha Fazla Oku

Agamemnon kimdir?

Yunan mitolojisinin önemli isimlerinden biri olan Agamemnon’u tanıyor musunuz? Agamemnon kimdir, hayatı ve Truva Savaşı ile alakası hakkında…