Kendi mentollü sigaranızı yapın!

Evde mentollü sigara nasıl yapılır? Basit bir şekilde mentollü sigara yapımı işlemini sizlere bu yazımızda anlatmaya çalıştık. Hadi gelin bakalım…

Ülkemizde artık gelen yasak sonucunda mentollü sigara satışı yapılmıyor. Yasak öncesi mentollü sigara içicileri yurt dışı malları içmek zorunda kalmakta ancak istediği ürüne her zaman ulaşamamaktadır. Hatta buldukları mentollü sigara ürününü ise oldukça pahalıya almaktadır. Hal böyle iken neden çok para veresiniz diye düşündük ve sizlere evinizde rahatça yapabileceğiniz mentollü sigara yapımını anlatmaya çalıştık. Oldukça basit bir işlemle mentollü sigaranızı yapabilirsiniz!

Malzemeler:

  • Tütün
  • Sigara Makaronu (Filtre)
  • Toz haline getirebileceğiniz nane şekeri (Öneri: Mint)
  • Makaron doldurma aparatı (Çek-Bırak İşlemli Sarma Makinesi)

Mentollü sigara nasıl yapılır?

Mentollü sigara yapımı oldukça basittir.
  1. Öncelikle nane şekerimizi ezelim ve toz haline getirelim. Tozda kalınlık bırakmamaya çalışalım ve iyice ezelim, un kıvamına getirelim.
  2. Makaron doldurma aparatımıza tütünleri dolduralım ancak tütünün çok sık olarak makineye doldurmamasına dikkat edelim. Çünkü tadını ve aromasını daha iyi alabileceğiz böylelikle.
  3. Toz halindeki nane şekerini, makaron makinesine yerleştirdiğimiz tütüne serpiştireceğiz ancak dikkat etmemiz gereken bir husus var. Komple tütüne serpiştirmeyin sadece sigara makaronunun filtre kısmının (dudağımızın geleceği kısım) geleceği bölge tarafına serpiştirin. Böylelikle filtre yakınında olduğu için aromayı hissedeceğiz.
  4. Son işlemdeyiz artık! Makaronu alıyoruz ve makineye yerleştirip çek bırak işlemini yapıyoruz. Artık mentollü sigaramız hazır durumdadır. Afiyet olsun!

Uyarı: Sigara sağlığa zararlıdır. Sağlığınız için lütfen sigara içmeyiniz!

Bu yazı ilginizi çekebilir: Sigarayı nasıl bırakabilirsin?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Yazı

Beriberi hastalığı hakkında her şey!

Sonraki Yazı
trend saç örgü modelleri

2021'in En Trend Saç Örgü Modelleri

İlgili Yazılar
Daha Fazla Oku

Papa Francis’e ne oldu?

Papa tutuklandı mı yoksa öldü mü? Katolik aleminin ruhani lideri Papa Francis’in gözaltına alınıp tutuklandığı iddia edilirken bir…