Saç Boyası Yüzden ve Elden Nasıl Çıkar? Saç Boyasını Nasıl Çıkarırım?

saç boyası nasıl çıkar

Saç boyası elden, yüzden, ciltten ve mobilyadan nasıl çıkar? Saç boyama yaparken çoğu zaman etrafı da boyarız. Peki bu yöntemler nedir, gelin birlikte bakalım.

Saç boyarken çokça karşılaştığımız durumlardan birisi de boyanın etrafa saçılarak istenmeyen yerlerin boya olmasıdır. Saça uygulanan boya cilde, ele ve yüz bölgesine bulaşabilir. İşte saç boyası çıkarma yöntemleri…

Saç Boyası Ciltten Nasıl Çıkar?

Saç boyası yüzden nasıl çıkar?
Saç boyası ciltten nasıl çıkar?

Evde saç boyarken cildimize yapışan saç boyalarını çıkarmak için çeşitli yöntemler kullanılır. Ünlü kozmetikçilere göre saç boyasını elden, yüzden çıkarmanın birkaç yolu var. Bunlar arasında kabartma tozu, diş macunu, şampuan ve alkol gibi maddeler bulunuyor. Saç boyası elden, yüzden nasıl çıkar?

  1. Boya hala ıslaksa, biraz şampuan uygulayın ve boya bulaşan bölgeyi iyice ovun.
  2. Koyu renkli saç boyasını çıkartmak için kabartma tozu ve suyu karıştırarak macun yapmayı deneyin ve cilde uygulayın. Cildinize zarar vermemek için bir bezden yardım alın!
  3. Aseton kullanarak saç boyasını bir pamuk yumağı ya da havlu kullanarak çıkarın!
  4. Boya olan bölgeye biraz diş macunu sürün ve silin.
  5. Saf alkol yardımıyla da cildinize bulaşan boyaları temizleyebilirsiniz.

Saç boyası elden, yüzden 10-15 dakika içinde çıkarılır. Gerekli yöntemleri kullanarak cildinize de zarar vermeden saç boyasını kolaylıkla temizleyin!

Saç Boyası Saç Derisinden Nasıl Çıkar?

Saç boyası nasıl çıkar?

Saç derinize boya bulaşması kaçınılmazdır, ancak çoğu zaman saçınız bölgeyi kaplar. Bununla birlikte, herhangi bir yerden gelecek bir damla boya ya da sıvı bile cildinizi lekeleyebilir. Saç derisinden boyayı çıkarmak için 2 yöntem kullanabilirsiniz. Bunlardan birisi ıslak olan boyayı nemli bir havlu kullanarak temizlemektir. Bunu yaparken saçınıza yeni yaptığınız boyayı bozmamaya özen gösterin. Diğer bir yöntem ise saç spreyi kullanarak kafa derisindeki boyaları temizlemektir. Spreyi sıkın ve kurumasını bekleyin. Saç spreyinde bulunan alkol saçınızdaki boyayı söküp atacaktır.

Saç Boyası Mobilyadan Nasıl Çıkar?

Saç boyasının mobilyalardan çıkarılması yüzeye bağlıdır. Aşağıda belirtilen yöntemleri kullanarak saç boyalarını mobilyalarınızdan kolaylıkla temizleyebilirsiniz.

  • Bir yemek kaşığı bulaşık deterjanı ve bir yemek kaşığı beyaz sirkeyi 2 ila 2 1/2 bardak su ile karıştırın. Bir sünger kullanarak lekeyi iyice ıslatın, yaklaşık 30 dakika bekletin ve ara sıra temiz bir bezle lekeye baskı uygulayın. Daha sonra lekeyi suyla iyice durulayın.
  • Mobilyada kuruyan saç boyalarını alkol veya saç spreyi yardımıyla iyice ıslatın. Daha sonra temiz bir bezle boyayı temizleyin.
  • Kumaş ağartıcı yardımıyla da saç boyaları çıkar. Saç boyasını çıkartmak için ağartıcıyı suyla iyice karıştırın. Lekenin üzerine karşımı dökün ve 10-15 dakika bekleyin. Temiz bir bezle boyayı çıkarın.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Yazı

One Direction geri dönüyor! Peki One Direction neden dağılmıştı?

Sonraki Yazı

Arabalarda cam filmi yasak mı? (2021)

İlgili Yazılar