2021’in En Trend Saç Örgü Modelleri

trend saç örgü modelleri

2021’in en trend saç örgü modelleri ile karşınızdayız. Yapması kolay ve bakımı kolay olan bu saç örgü modelleri ile 2021’e damganızı vuracaksınız. Görünüşü çok güzel olan bu saç örgü modelleri size farklı bir hava katacak.

İşte 2021’in en trend ve kolay saç örgü modelleri

Afrika Saç Örgü Modelleri

Klasik Afrika tarzı örgüler, kalın yapılı saçlar için en ikonik stillerden biridir. Bu görünümü elde etmek için tüm saçlarınız karelere bölünecek ve tek tek örgüler halinde şekil alacaklar. Kare şeklindeki örgülerinin örülmesi uzun zaman alırken, bittiğinde haftalarca dayanır ve çok az bakım gerektirir.

Fransız Saç Örgüsü Modelleri

Değişmeyen ve kadınsı bir tarz olan Fransız örgüsü bir sebepten dolayı klasiktir. Bu çok yönlü örgüyü rahat bir brunchta, spor salonunda veya ofiste tarzınızı göstermek için kullanabilirsiniz. Daha profesyonel bir görünüm için tüm saçı örebilir veya romantik bir his için birkaç örgüyü açık bırakabilirsiniz. Durum ne olursa olsun, Fransız saç örgüsü mükemmel bir seçimdir.

At Kuyruğu Saç Örgüsü Modelleri

Örgülerinizi şekillendirmenin yeni bir yolunu arıyorsanız, en basit seçenek yüksek bir at kuyruğudur. Yüzünüzü daha uzun göstereceğinden en popüler örgü modellerinden birisidir. Aynı zamanda çok yönlüdür, ofis, okul, spor salonu veya randevu geceleri için eşit derecede iyi çalışır. Örgülü at kuyruğunuzun mükemmel şekilde parlak görünmesini sağlamak için örgülerin aralarına saçınızı sıkıştıracak bir kaç toka ekleyebilirsiniz.

Balık Sırtı Saç Örgüsü Modelleri

Bir festival klasiği olan balık sırtı örgüsü, her görünüme boho dokunuşu getiriyor. Karmaşık bir desen içermediği için yapılması en basit saç örgülerinden birisidir. Bununla birlikte, saçınızı küçük bölümlere ayırmanız ve dağılmasını önlemek için örgüyü tümüyle germeniz gerekecektir.

Taç Saç Örgüsü Modelleri

Taç örgüsü, balolar ve düğünler gibi özel günler için bir saç modeli olarak giderek daha popüler hale geldi. Çünkü taç örgüler içinizdeki prensesi ortaya çıkarır! Taç örgüsünü yapmanın en basit yolu, saçınızı çift Hollandalı veya Fransız örgüsüne örmek, ardından her birini kaldırmak ve tacı oluşturmak için karşı tarafa sabitlemektir. Dakikalar içinde soylu gibi görünecek ve hissedeceksiniz.

Mikro (Ufak) Saç Örgüsü Modelleri

Adından da anlaşılacağı gibi mikro örgüler küçük ve hassastır. Ancak saç derisine ağırlık vermedikleri için en nazik örgü stili gibi görünseler de, daha büyük örgülerden daha fazla kırılmaya neden olabilirler. Nedeni, çok sıkı ve başa yakın örülmeleri gerektiğidir. Kuru veya kırılgan saçları olanlar için uygun değildirler ve çok uzun süre bırakılırsa saç dökülmesine neden olabilirler. Bununla birlikte, uygun şekilde bakımı yapıldığında, bu örgüler pek çok tavırla sevimli ve havalı bir etki yaratır.

En kolay saç örgü türü nedir?

Basit üç telli kıvrım, yapılması en kolay örgüdür. Üç parçaya bölünmüş saçlarınızın tamamını kullanır ve örgüyü oluşturmak için birbiri üzerine çekilir. Ek saç eklemez, ancak şekillendirme için çok yönlülüğü daha sınırlı olabilir.

Saçı örmek saçı uzatır mı?

Evet ve Hayır. Her örgü türü değişik metotlarla yapılır. Saç yapısı da değişiklik göstereceğinden bu soruya cevap vermek oldukça karışıktır. Eğer düzgün ve sağlam bir saç örgüsü modeli yaparsanız saçlarınızı daha iyi korursunuz. Ancak saçın örgülü olması bu konuda net bir saç uzaması göstermez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Yazı

Kendi mentollü sigaranızı yapın!

Sonraki Yazı

Bedava internet nasıl kazanılır?

İlgili Yazılar